Zmizelá (2014)

Byly to filmy Spojenec a Skrytá identita, kdy si mně naposled někdo omotával kolem prstu a já jim to žral i s rajčatovou omáčkou, ale aby mně někdo dokázal přinutit zadržet dech a spolu s Affleckem zamknout dveře na klíč... Pane jo.

Spojenec (2006)

Nejlepší bankovní seance od dob založení bankovního systému. Neokoukané, svěží a rychle ubíhající drámo, které si hraje s divákem jako s loutkou "Ha a že nevíš co teď uděláme?" %#$@#^& "Ha, tos nečekal co?!" :) Ne nečekal a byl jsem maximálně mile překvapen! P.S. Už jsem říkal, že po téhle seanci jsem se platonicky zamiloval do Cliva Owena?

Equalizer (2014)

Bčko jako hrom, sorry Danzele, ale nevím jestli máš problémy s pohybovým systémem a 3x měněné klouby, ale role důchodce ti jde naprosto skvěle. Film by mohl být také skvělý, kdyby jsi za rusákama šel s prosíkem a zahrál si s nima o prostitutku bingo, ale scénář byl asi jinde... Odhodit v 60 berle i chodítko a že prej i decentní důchodcovská akce téměř á la Johny Woo je to co publikum chce - ano, ale v jiném podání (Expendables?), nikoliv jako vážně míněnej thriller... 30% za film až do doby, kdy se mělo hrát bingo.

Transcendence (2014)

Co to sakra bylo? Krajní meze natáhnuté trojnásobnou délkou a trojnásobnou vatou? Přísahám, že na konci filmu jsem čekal tu slavnou ústřední melodii https://www.youtube.com/watch?v=2I7vPbthvWo, ale narozdíl od seriálu, toto bylo slabé. Hodně slabé a ani Depp toto "dílo" nedokázal pozvednout. Být tam defacto provinční neherec a dostat to nálepku "Only for TV" dopadlo by to snad lépe. Jen fakt, že jsem na tom nebyl v kině je pomyslná linie od odpadu.,,

Náhradníci (2009)

S každým dalším filmem se Bruce přibližuje čím dál tím více seriálové tvorbě... Tentokrát lepší průměr, přičemž myšlenka skrývala ohromný potenciál.

Hunger Games: Vražedná pomsta (2013)

Kde to mám podepsat? Dostali jste mně, chci více! Stálé budování universa a postupné přilévání pomyslného oleje do žloutku dělá skvělou majonézu stejně tak jako skvělou sérii. Chci více, jasné? Ale zadarmo to nebude, stačí jedno škobrtnutí (přecijen stále se pohybujeme na velmi tenké teen hranici s naprosto neznámými herci a zatím homoneherci) a celá iluze se mění v Bčko na nedělní odpoledne!

Hunger Games (2012)

Bylo to stupidní, ale má to potenciál, slušný potenciál, potenciál, díky kterému rozhodně utratím 2 hodiny svého života, abych viděl co a jak se změnilo v pokračování.

Labyrint: Útěk (2014)

A proč bych se měl zajímat o "začátek" neboli druhý díl, když byl první taková nuda? Průměrný věk aktérů 23 let, proč ale hrají jako děcka? Scénář musí být asi opravdu slabý, když na něm dělali 3 lidé a nedokázali vybudovat nic. Očekávání 0, napětí 0, strach z neznámého 0, akce 0, romance 0, drama 0. Jako sobotní film v rámci bloku pro děti gut, ale jinak těžká nuda.

Loganův útěk (1976)

Dva bodíky za film, třetí bodík za skrytou nahotu :)

Hvězdná pěchota 2: Hrdinové Federace (2004) odpad!

OK, vezměte Verhoevenovu Hvězdnou pěchotu, znásilňujte ji usilovně 240 hodin do oka, do ucha, do zadku a do všech záhybů těla a pak si ji narvěte nejhlouběji do vašich útrob co to jde. Přidejte trochu znásilňovacích praktik i na Heinleinovo universum a díru v útrobách zalepte Ochráncem. Protřepat, nemíchat a tlačit.