Vášeň a cit (2007)

Jakkoliv může být Anne Hathaway roztomilé a bystré děvče, v žádném případě jí její Jane Austen, tu starou pannu, co moc krásy nepobrala, nevěříte. Zato James McAvoy, mě přesvědčil, že je opravdu schopný a dokonce i pohledný herec. Ovšem rozhodně z filmu tu atmosféru idylického anglického venkova, sešněrovaného absurdními pravidly, který ve svých knihách Jane Austen tak brilantně a ironicky popisovala, necítíte. Pan režisér se nám možná snažil zobrazením sexu a násilí, tedy věcí, které se v austenovském světě téměř nevyskytují, představit spisovatelku v reálném světě. Ovšem jako životopis bych ho rozhodně nebrala, protože takto osudové románky, zažívají pouze hrdinky v jejích románech...pravdy na tomhle líbivém příběhu zřejmě moc není.

Moje borůvkové noci (2007)

Příjemný komorní i když podceňovaný snímek. Norah Jones na sobě své debutantství nedává vůbec znát a její teskně bluesové písně se k filmu dokonale hodí. Ostatní herci jsou také dobří a ukazují se v trochu jiných pózách než na které jsme zvyklí.

Marie Antoinetta (2006)

Rukopis autorky se u tohoto filmu nedá popřít. Atmosféra je velmi podobná Ztracenu v překladu či Smrti panen, což podtrhuje i stejně pomalé tempo vyprávění a opět skvělý soundtrack. Podívaná je to pěkná, barevná, přesto příběh spoléhá spíš na atmosféru a vykreslení povahy Marie Antoinetty, nežli na fakta a historické souvislosti. Ale to vůbec nevadí. Když se chcete dozvědět více o příčinách francouzské revoluce, zalistujete si učebnicí dějepisu, když se chcete pokochat Marií Antoinettou pustíte si tento film.

Teorie velkého třesku (2007) (seriál)

Zpočátku se zdálo, že Sheldon bude jen další vyšinutý génius, ale po několika dílech se ukázalo že magor takového kalibru...nemyslela jsem, že se to někdy stane, ale v Sheldonovi se rodí velká konkurence našemu známému Arnoldu Jidáši Rimmerovi...ano také jsem tomu nemohla uvěřit. Takto dokonale asociální a nesnesitelný jedinec se v seriálovém světě objevuje velice zřídka. A když se objeví, nesmí mi to uniknout a tak TBBT sjíždim už potřetí:)

Knight Rider (1982) (seriál)

Jo,David Hasselhoff je fakt borec.A jeho kamarád mluvící auto Kit,který všechno ví,všechno dokáže a navíc je nezničitelný je taky skvělej:-)

Do hlubiny (2005)

Film tak nudný, že mi nestál ani o to, abych ho dokoukala do konce. Nechápu pánové, co na té Jessice Albě vydíte. Možná je krásná, ale podobných krasavic, bez charismatu a jiskry, běhá po Holywoodu spousta. Navíc nemůže být pochyb, že tato neumí vůbec hrát.

Oscar Wilde (1997)

Opravdvu stojí ztráta cti a milováné rodiny, za to být sám sebou? Možná ano, pokud díla onoho muže, jež překonala svou dobu, byla inspirována vášní a touhou po životě...

Futurama (1999) (seriál)

Nové epizody Simpsonů nejsou nic moc, co si budem nalhávat. Každý chce ty staré dobré Simpsonovi, takové jako v době své největší slávy. Jenže ta už je dávno pryč a tak je tu Futurama, aby zaplnila místo v srdcích smutných fanoušků Simpsonových...

Jak se krotí krokodýli (2006)

Na tento film jsem musela jít se školou a rozhodně nedobrovolně.A po shlédnutí se mé obavy vskutku naplnily.Co to jako má být?Pokračování Jak vytrhnout verlibě stoličku?Ehm,tak tenhle film svým dvěma předchozím dílům nesahá ani po kotníky.Slizký Mádl můj odpor ještě znásobil.

Warholka (2006)

Pěkné oblečky, všechno tak pěkně barevné, ale přesto atmosféra warholovských šedesátých let z filmu nesálá. Čekala bych lepší vykreslení charakterů a více informací o přeci tak zajímavých postavách, kterými Andy i Edie určitě byli.