Dům voskových figurín (2005)

Na tomto filmu je jen jedna věc pozitivní, a to ta, že tu Paris zemře poměrně příšerným způsobem. To z něj dělá nejpovedenější a do budoucna možná nejkultovější film ve svém žánru.

Comeback (2008) (seriál)

Není to nic moc, ale občas se i zasměju. Musím tedy Novu pochválit, že se poslední dobou snaží o kvalitnější programy(Anděl, Soukromé pasti)a mezi ně patří i Comeback. Takže se z hodnocení jejich programů slovem "absolutní odpad"(všechny ty ulice, pojišťovny a ordinace) dostáváme ke "poměrně slabé" a to je pokrok.

Prázdniny v Římě (1953)

Zpočátku to bylo jen samé: ó jak je ta Audrey roztomilá a ten Gregory Peck fešný, a Řím je tak kouzelné město. Avšak ten konec, ten mě utvrdil v tom, že tohle není žádná nablblá romatická komedie. Myslím, že Prázdniny v Římě si právem zaslouží své místo mezi klenoty světové kinematografie.

Komparz (2005) (seriál)

Další povedený seriál od Rickyho Gervaise a Stephena Merchanta. Konečně si Merchant taky napsat něco pro sebe - roli agenta, naprosto geniálního hlupáka:D Gervais je jako smolařský komparzista, docela sympatický. Někdy si říkáte, jak vůbec může někdo mít takovou smůlu, ale on si za to může sám, a když se o nějaký naprostý trapas nepostará on, jistě mu pomůže jeho trhlá kámoška. Občas se objeví ňáká ta celebrita, třeba Kate Winslet, která poradí jak na sex po telefonu i jak vyhrát oskara, nebo Sir Ian McKellen a jeho teploušská hra, popřípadě Daniel Radcliffe(s holkou to už rozhodně dělal). Vánoční speciál mi dojen sice trochu zkazil, ale jinak o srandu nouze není.

Moje velká indická svatba (2004)

Opravdu příšerné...četla jsem několik recenzí a komentářů, veskrze hodnotících tento film průměrně a tak jsem doufala, že to zřejmě bude další, sice barevnější a rozjuchanější, ale snad povedené převedení mé oblíbené knihy na plátno, nic velkolepého ani nic strašného...ale promiňte tohle prostě strávit nedokážu, nevydržela jsem do konce. Nikdy jsem neodhalila a nikdy asi neodhalím to kouzlo Bollywoodu, všemi tak vynášené do nebes, na to prostě nemám žaludek.

Sex ve městě (2008)

Jestli se my ženy takhle chováme ke chlapům (stejně jako Carrie), pak se nedivím, že nás nechápou a utíkají ze svatby...

Dobrodružství Žraločáka a Lávovky (2005)

Pokud jste barvoslepí a k tomu duševně nemocní či naprosto opilí, určitě se budete bavit. Pokud ale nejste ani jedno z toho, rozhodně bych vám zhlédnutí tohoto napůl animovaného, všemi barvami hýřícího počinu pana Rodrigueze nedoporučovala.

Zahulíme, uvidíme 2 (2008)

Dvakrát nechutnější, dvakrát trapnější než první Zahulíme, uvidíme. Poetika prvního dílu se skoro vytratila, ale přeci jen malá troška zůstala. A taky Neil Patrick Harris zůstal. Jeho trip s jednorožcem je to nejlepší na celém filmu:D

Prosíme přetočte (2008)

Michael Gondry nám po Věčném svitu a Nauce o snech naservíroval další originální snímek. Tentokrát o lásce k filmovému řemeslu. Děj se sice občas zdál trochu krkolomný a humor pro někoho možná těžkopádný, ale díky hravosti s jakou se Gondry pustil do remaků slavných filmů mu to snadno odpustíte. Každopádně po opuštění kina budete mít nutkání se také zapojit a vytvořit něco svého, třeba ještě šílenější verzi Krotitelů duchů:-)

Bathory (2008)

Opravdu nechápu, který pomatenec může tuto slátaninu nazvat povedeným filmem. Sprostými slovy ani nahotou se nešetřilo, stejně jako překrucováním historických fakt. Chápu, že pan režisér nikde výslovně neřekl, že je jeho film historicky přesný, ale snad by mohl být trochu soudný a nemusel sem nacpat Cavaraggia, který se do Uher pravděpodobně nikdy nedostal a už vůbec neměl poměr s Alžbětou Báthoryovou. O pochybné dobrotivosti hraběnky ani nemluvě. Kdyby se vypustily snové scény, dva mnichové a kdyby děj nebyl tak strašně zmatečný možná by bylo o co stát, takhle ale mohu pochválit jen výpravu a Karla Rodena s Annou Friel, kteří drží film jakžtakž pohromadě.