Koleda (2008) (amatérský film)

Vcelku zábavné. Být feministka, která nesnáší tenhle ryze mužský utlačovatelský svátek, dal bych aspoň za čtyři.

Procitnutí (2011) (amatérský film)

Tohle mi přišlo až moc laciné, nápad neoriginální a herecký výkon hlavní postavy nemastný neslaný.

Mrkev a mlíko (2009) (amatérský film)

Zábavná záležitost, obsahující víc humoru, než české celovečerní komedie.

Ještě větší blbec, než jsme doufali (1994)

Ten film byl odsouzený k nezdaru už jen kvůli (ne)hereckému obsazení (čest výjimkám Přeučil, Töpfer), jehož marnost přebil snad jen naprosto tupý příběh s hroznými dialogy.

Mosquinha (1890)

Snímek má jen historickou hodnotu, není na něm nic, co by se dalo hodnotit (ale pro zajímavost Mareyho výběru témat dávám průměr).

Válka policajtů (2024)

Film divákovi nabídl tři strany konfliktu - mafiánské šmejdy, úplatné šmejdy a blbce, co se snaží dodržovat/chránit zákony, kteří zde jako jediní vypadali jako blázni, kteří nepochopili pravidla nové doby. Tak to bohužel ale bylo a dodnes na mnoha místech ČR a SR a na spoustě pozicí ještě pořád je a film na to skvělým způsobem poukazuje. To zakončení bylo nešťastné i kdyby fakt mělo vzniknout pokračování. Natočené je to velmi dobře, až Slovákům jejich talentované tvůrce a snahu vymanit se ze stínu Tater, závidím.

Kabinet kuriozit Guillerma Del Tora (2022) (seriál)

Na seriál jsem se těšil asi jako puberťák na první sex. Dostal jsem ale jen to, co ten puberťák. Pár minut požitku a pak divný pocit, že to mohlo být lepší. Jednotlivé díly měly správnou atmosféru, byly celkem strašidelné, ale povídky, podle kterých je natočily, toho nabízely k vytěžení mnohem víc. Bohužel Lovecraft a Kuttner jsou mistři žánru, jejichž díla jsou těžko uchopitelná k přetavení do jiné podoby, než té knižní, která nechává na fantazii každého čtenáře, aby se s nimi popasoval po svém. A to měli tvůrci vědět.

Pach krve (2003)

Kdo neměl v době premiéry Pachu krve nakoukané horory, toho film mohl nadchnout. Fandové žánru nebo ti, kdo si to pustili až po letech, uvidí jen béčkovou, místy velmi směšnou kopii starších filmů, která sice není vyloženě průserová, ale žádný majstrštyk to taky není.

Mistři hrůzy (2005) (seriál)

Tento seriál si svůj název opravdu zaslouží, protože drtivá většina povídek, snad mimo dvou tří všechny, jsou nadprůměrné, zábavné, strašidelné a často i originální. Většina režisérů jsou vážně mistři ve svém oboru, těch zbylých pár se tam připletlo z nějakého zvláštního důvodu navzdory tomu, že měli za sebou jen pár hororů, některé z nich nevalné kvality. Povídky mají takový ten devadesátkový televizní look, který by jinde mohl vadit, ale tady vyhovuje.

Obušku, z pytle ven! (1955)

Kdyby se tenkrát diváci pochlapili a vypráskali z republiky všechny ty straníky, konfidenty a podobnou havěť tak jako Pešek Bejvla, mohlo tady být dobře, tak jako v té pohádce.