Siworae (2000)

..ja si nepomozem, ale ostala som v nemom uzase nad atmosferou obrazov, v obrazoch a cimsi, co obraz transcenduje..vdaka tomu v zasade zabudnem rozmyslat o tom, ze film je vlastne gyc a tak trochu nezmysel..jednoducho sa na to vykaslem, lebo som unesene jemnostou, lahkostou a prirodzenou emocionalitou..

Pocta Freddiemu Mercurymu (1992) (koncert)

..neviem, ci jemozne tento koncert hodnotit ako filmovy pocin..rozhodne, mal velmi silmu atmosferu..

Vraždy v Midsomeru (1997) (seriál)

..vlasnte skryta parodia na policajne metody - vrahom je ten, co po vyvrazdeni dediny ostane na zive :-)..

Tvár v okne (1963)

klasicky Solan - velmi zrucny, vecny, spolocensky kriticky..ci uz ide o jeho dokumntarnu tvorbu, alebo hranu, ako v tomto pripade..je zaujimave, ako pri relativnej stabilite temy sa v priebehu rokov jeho styl menil - vzdy sledoval trendy a bolo by odo mna neslusne nespomenut, ze v ramci slovenskej hranej tvorby patril medzi tých, ktorí zaciatkom 60. rokov novu vlnu otvarali..

Hluboký spánek (1946)

..no one is as cute as me..suche ako martiny na sahare, drsne ako muzne strnisko, elegantne ako slim silueta zenskej postavy..

Igby (2002)

..narazila som nan nahodou vo videopozicovni a uz si ani nespominam, co ma to napadlo..v kazdom pripade, nelutujem..

Poslední zůstává (1996)

..hoci som tomu prisla na chut az na druhy pokus..(prvy som, klasicky, odspala)..