Star Wars: Epizoda VI - Návrat Jediů (1983)

Nemohu uvěřit, že na scénáři se podílel sám Lucas. Strašně hloupý film, který mě naučil milovat filmy. To jsou ty paradoxy.

Na samotě u lesa (1976)

Cokoliv od "Cimrmanů" maličko nadhodnocuji, ale v tomto případě chybu nedělám. Tady se sešlo všechno. Rejža ze scénáristy se měli evidentně rádi a na filmu je to znát a herecká kreace Kemra je tou pátou hvězdičkou.

Requiem za sen (2000)

Zpráva pro všechny čtenáře mé recenze. Nedoporučuji (vážně nedoporučuji) se na tento film dívat. Je depresivní (hluboce) a návykový (viděno asi 10x). Osobně si myslím, že opakované sledování tohoto fillmu je jen rafinovanovanou formou sebepoškozování. Je to ukrutně zlý film, který si z Vašemi emocemi vytře prdel takovým způsobem, jenž jste nečekali. Fakt na to nekoukejte.

Hon (2012)

Při sledování filmu mě bylo fyzicky zle. Filmařsky je to ale standartní severština, všichni jsou divní a pomalí.

Casino (1995)

Ten film má své kvality. Ale je dlouhý. Pokud film nedokáže udržet mou pozornost po celou dobu stopáže, pak je tříhvězdičkový. Pardón.

L. A. - Přísně tajné (1997)

Rád nalézám ve filmech chyby. Jsem totiž hnidopich. Ale tento film je dokonalý, ve všech ohledech. Štěsti pro diváky a smůla pro mne.

Kladivo na čarodějnice (1969)

Film jsem viděl poprvé v sedmi letech a byl to vážně emocionální šok. Všechno podstatné o něm napsal pan uživatel Lima. Z osobních důvodů jsem se nerozhodl pro jeho opakovanou projekci a proto berte mé hodnocení s rezervou.

Amadeus (1984)

Upřímně si vážím všech apologetů tohoto snímku. neboť jde o výkvět (v dobrém slova smyslu)  této databáze. Ale vážně Vás ten film natolik bavil, aby jste mu dali pět hvězdiček, nebo je to jen za zásluhovost Miloši Formanovi? Já se totiž občas kapánek nudil a tak za tři.

Tanec s vlky (1990)

Přiznám se, že až tolik nesouzním s tím obecným přijetím tohoto filmu. Četl jsem i předlohu, která se mi moc líbila, ale převyprávěna filmovou řečí, mě tolik neoslovila. Více než příběh mě zaujaly jiné aspekty filmu ( scénář, výprava, casting, střih, ...). A i když jsem hnidopich, který ve všem hledá chybu, tak tady se jí nebudu pokoušet hledat.

Posel budoucnosti (1997)

Hezký film, který ale nemá s předlohou prakticky nic společného (četl jsem ji). Pobavila účast (přiznám se, že trochu nepochopitelná) Toma Pettyho a moc se mi líbila i Olivia Williams a to nejen herecky, ale i fyzicky. Poklidné tři hvězdičky, kterými jsem film chtěl ocenit, znemožnil absurdní závěrečný souboj.