Šach mat (1964) (TV film)

Cimrmanovská adaptace slavné novely. Tedy pokud bychom se o fiktivním českém géniu a všeumělovi poprvé nedozvěděli 23. prosince 1966 (tedy o dva roky později) v humoristickém vysílání z nealkoholické vinárny U pavouka.

Život (2017)

Lehce nadprůměrný horor. Čtvrtou hvězdičku si nicméně zaslouží za odvahu tvůrců vůbec film realizovat a sluníčkový konec.

Duna (2021)

Kvůli těžké sociální fóbii jsem nemohl film shlédnout v kině, ale i tak to byl fantastický vizuální zážitek. A jako milec literární předlohy oceňuji věrnost s níž se tvůrci rozhodli přistoupit k předloze. Od Pána prstenů jsem neviděl lepší adaptaci. Děkuji tvůrcům za krásný filmový zážitek.

Krvavý sport (1988)

Van Damma jsem osobně potkal jako recepční v hotelu, kde byl ubytován. A jako milovník Krvavého sportu jsem se ho zeptal, co si s odstupem času o filmu myslí. Rozesmál se a bez odpovědi odešel na pokoj s jednou z mnoha šlapek, které si za ten týden u nás objednal. Hajzl. Nicméně jde o kultovní arénovku, takže plná palba.

The Last of Us - Nakažení (2023) (epizoda)

Je znát změna režiséra. Nicméně výprava standartní (oproti hře přidali jen pár pixelů navíc) a narozdíl od hry si stále nemohu najít cestu k Elí, která se chvílemi chová jako píč*. V rámci hry mi její drzost a sebevědomí přišla skoro až přitažlivá, zde otravná. Asi je to od začátku špatně zvolenou herečkou.

Hellraiser (2022)

Četl jsem předlohu (nejde o "knihu", 128 stran velkým fontem, je to delší povídka, vyšla i v češtině). V předloze žádný buzny, žádní bezpohlavní cenobité (někteří uživatelé zde evidentně lžou). Film podprůměrný, nesahající (zvláště atmosférou) svému předchůdci po kotníky. Typický genderový produkt. Nic moc.

The Last of Us - Když se ztratíš v temnotě (2023) (epizoda)

Je neuvěřitelné, že deset let stará hra vypadá vizuálně lépe, než tato sračka. Skvělí herci to nezachrání. Budu proto hodnotit příkře, protože potenciál byl neohraničený.

Mušoku tensei: Isekai ittara honki dasu (2021) (seriál)

Solidní fantasy. Hlavní protagonista je sexuální predátor, vedlejší postavy vesměs do jisté míry sexuálně, mentálně a jinak postiženy, děj senzační, závěr mizerný.

Záhada Blair Witch (1999)

Druhý nejhorší film všech dob. Tím prvním je jeho parodie Závada Blair Witch. Edit ke dni 15.5.2023. To jsem zase musel být opilý, když jsem film hodnotil. Odpad si to rozhodně nezaslouží a druhou hvězdičku přidám za to, že mi ho před lety, během projekce, vyhonila hezká slečna.

Vánoční teror (1989)

Škoda, že režisér se nedokázal rozhodnout, zda natočí dětský dobrodružný film nebo thriller, přičemž jako autor scénáře to měl vše ve svých rukou. Protože jsem se o hlavního hrdinu nebál (dětský film) a nepříjemným a explicitním způsobem tam zabijí psa (thriller), dávám za tři. Hezká kamera.