Entergalactic (2022) odpad!

Černošská komunita a jejich kultůra mě nikdy nezajímala méně, než v tomto filmu. Film má navíc velmi nízké fps (mezi 8 až 5), takže chvílemi "trhá" oči (srovnej s animovaným Spidermanem, jenž má fps 24).

MovieZone Live! (2010) (pořad)

Nejlepší povídání o filmech, na které v češtině narazíte. Dokud, ale pánové, kteří jsou někdy uměle korektní, nebudou mít ve svém týmu ženu (nejlépe pak atraktivní, neustále se usmívající a moudře kývající hlavou, kdykoliv někdo z pánů něco řekne), tak Vám nedám ani korunu.

Počítání oveček (1981) (TV film)

Dám přednost těm kvalifikovanějším, co se týče recenze. Na mě moc smutný, ale tím myslím vážně smutný. Kachyňa co se týče deprese ztratil úplně přehled o tom, co se mu děje na place a nabídl film, který mě rozbrečel. A já nerad brečím.

Lucie, postrach ulice (1983)

Pan Polák to uměl. Moc hezký dětský film, který jsem si nikdy nenechal ujít (než jsem zestárl). Dnes už postarší slečna (či paní) Fuchsová musí určitě žasnout nad tím, kolik generací oslovila. Já jsem tu holčinu miloval.

...a zase ta Lucie! (1983)

Jeden z nejmilejších dětských filmů. A "tříhvětdičkáři a níž" atˇjdou do prkýnka.

Africké královny - Nžinga (2023) (série)

Zkouknul jsem to. Je to technicky zajímavé, ideologicky rozporuplné, ale prej to vadí i historikům, což je ta největší překážka (pro mne). Dal jsem si tu práci a Nžingu na internetu řádně proklepl. Asi milión zdrojů mi potvrdilo, že to byla svině. Asi k tomu nemám co dodat. Další díly už vyhledávat nebudu.

Pečovatel (2014)

Všechno co jste nechtěli vědět o znásilnňovaní malých chlapců, ale báli jste se zeptat. Otázka pro znalé, jak hodnotit film o něčem odporném, ale filmařsky zvládnutém? Obhajovat, zamítnout, obvinit z nekorektnosti, či obvinit Nory, protože ohledně zacházení s dětmi se chovají nestandartně? Tolik otázek, přičemž existuje jednoduchá odpověď. Prostě vylučme Nory z civilizované Evropy. Ale oni mají ropu, tak jako Rusko.

Nelítostný souboj (1995)

Takřka dokonalý film. Vzpomínám, kterak se při některých scénách (průlet letadla nad vyhrocenou situací atd.)se mé kulky zmenšily na velikost hrášků (poznámka pro ženy, takto tělo některých mužů reaguje na něco neviděného a zároveň úžasného). Filmová báseň, která občas nerýmuje, ale volný verš není na škodu.

Strážci Galaxie: Volume 3 (2023)

Film jsem neviděl. To nicméně neznamená, že bych ho nemohl ohodnotit (ostatně nebyl bych první). Je fakt dobrej, hraje tam spousta herců. Jednoho z nich jsem viděl i v pornu a musím tedy přiznat, s velkou nechutí, že má větší péro než já. Možná se na to ještě podívám jednou, ale do kyna na to nepudu, nejsem pyča.

Tully (2018)

Film jsem viděl už před časem a patrně bych si na něj už nikdy nevzpoměl, kdybych ho nezahlédl v programu. Asi bych ho ani nehodnotil, ale to bych si musel odpustit následující metaforu, což by byla škoda, protože je nesmírně inspirující. Postavy ve filmu jsou charakterově stejně ploché, jako hrudník Mackenzie Davis. Chápete to, ne? Ona má malá prsa, stejně jako je "malá" hloubka charakterů ústřední dvojice. No není to intelektuálně obohacující?