Den poté (1983) (TV film)

Otřesný film, né kvalitou, ale dopadem na duši. Přidám pár zajímavostí, které se nehodí do rubriky Zajímavosti. Film jsem poprvé viděl v ruském znění v ruské televizi. Byla to totiž doba glasnosti a perestrojky, doba Michaila Gorbačova. Dokonce můj první film s Brucem Leem jsem viděl na tomto ruském kanále, zatímco u nás se (s touto tématikou) maximálně promítaly filmy původem z Číny (né, nezbytně špatné, ale Bruce Lee je jen jeden). A představte si, že jsem to chytal na televizoru ruské výroby, jako jediný z celého našeho paneláku. Ten televizor měl obrazovku velikosti pohlednice. Mám pocit, že koncem osmdesátých let na tom byli Rusové technologicky lépe než dnes.

Dámský gambit (2020) (seriál) odpad!

Judit Polgárová by tu píču uvařila a sežrala ve vlastní šťávě. Seriál, který dehonestuje ženy a dějiny tohoto sportu. Odporné marxsistické dílo, vytvořené zasranými americkými liberály. S dovolením si odplivnu. Ne, snižují hodnocení, né snad proto, že bych se na tu sračku znovu díval, ale proto, že si mé hodnocení nezaslouží.

Na špatné straně (2018)

Všechno podstatné napsal pan POMO. Zase. Kurva, pane POMO, uvědomte si, že zde jsou další uživatelé, kteří by rádi přispěli svým názorem. Nemusíte všechno říkat za všechny. Nechte  prostor i ostatním. Vím, že jste nejchytřejší, ale dejte prostor i ostatním. Ano, jste úžasný a pokud jste to nepochopil, tak ještě jednou: jste úžasný, jedinečný, vtipný, určitě i krásný a já Vás moc zdravím. Ježíš, když jsem si to po sobě přečetl, zjistil jsem, že to znělo trochu útočně. Mám Vás rád pane POMO.

Zlouni (2022)

Můj tři měsíce starý bílý syn se mě ptal, proč tarantuli dabuje nějaká zasraná asijská raperka, vždyť tarantule žijí v západním Středomoří, a jak se to kurva jmenuje, kdo to má vyslovovat, kdo jí to jméno kurva dal, to si nemůže změnit jméno? A proč sklípkanku označují za tarantuli? To je stejně nekorektní jako nazvat afroameričana černou hubou. No to snad není pravda, to tam kurva v tý produkci nemaj ideologickou policii, která by zasáhla? Chce se mi blejt.

Africké královny - Král je mrtev (2023) (epizoda)

Nechápu ten humbuk kolem seriálu. Copak Vás milí diváci předem nevarovalo, že spojení Africké královny + Netflix nemůže dopadnout jinak, než jako progresivistická sračka? Viděl jsem první díl, ale tím končím a příště se raději podívám na né nepodobný, ale zajímavější dokument talentované Leni Riefenstahlové o olympiádě v Berlíně.

Záhada hlavolamu (1993)

Kultovní předlohu jsem četl ještě před rokem 1989, takže k filmu i z osobních důvodů budu shovívavý. Je úžasný.

Terminátor: Temný osud (2019)

Jako bílý heterosexuální muž jsem zklamán, kde jsou do prkýnka černoši? Spousta zasraných špinavých mexikánců, ale kde jsou černoši? Kdo, kurva, zapoměl na černochy? Produkce absolutně selhala! Hlavní záporák je mexikánec, kurva proč to není černoch, kde jsou do prdele černoši, já chci aby Schwarzeneggera hrál černoch, proč kurva Schwarzeneggera nehraje černoch, vždyť Schwarzenegger má ve svém jménu negr, je to kurva černoch.

Chlapec v pruhovaném pyžamu (2008)

Začínám si myslet, že možná naleznu společnou řeč s panem POMO. Předně se chci omluvit, že reaguji na Vás, ale Vaše recenze se vždy zobrazují při psaní těch mých a proto je pro mne snadné reagovat. Jsem totiž nesmírně líný člověk a raději než abych vyplodil něco originálního, spíše reaguji na Ty tvůrčí recence (Váš případ), než abych napsal něco původního. V tomto případě si ale nemyslím, že změna režiséra by něčemu pomohla, protože předloha. Je totiž velmi prostá (a proto i nesmírně silná, podobně jako například Tma nemá stín od Arnošta Lustiga, ostatně také zfilmovaná) a nenabízí prostor pro filmové experimenty.

Tour de doping (2017) (TV film)

Dokument o jedné zfixlované sportovní akci. Hodnověrní svědci (zdroj: deník Blesk), tvrdí, že se na ní podílel i jistý československý občan, jakýsi agent Pávek, aktuálně prezident České republiky. Nicmémě ten to kategoricky popírá.

Cop Car (2015)

Všechno podstatné o filmu se dozvíte od pana POMO. Já jen mohu dodat, že mě fascinuje kariéra Kevina Bacona. Ten chlap hraje všude a nikde nezklame.