Rozpuštěný a vypuštěný (1984)

Trochu slabší odvar naž to, na co jsem od tandemu Smoljak - Svěrák zvyklý. Ale stále hodně dobré. Často je kritizovaný "výkon" Brodského; pravda, je toporný, ale v tomto případě to filmu přičítám k dobru.

Nejasná zpráva o konci světa (1997)

Skvělá hudba, nádherné exteriéry, hustá atmosféra - bizarní svět Jakubiskův se mi líbí. Ale úvodní scéna s vlky byla nesmyslně přitažená za vlasy, neomluvitelné jsou odfláknuté postsynchrony a dabing některých postav.

Porota (2003)

Hned ze začátku chytne film vysoké tempo, které drží až do konce. Kromě klasické americké pointy nemám co vytknout.

KOndoMEDIE (2001)

Místy vtipné a osvěžující, celkově inteligentní. Je to celé takové - francouzské.

Proroctví z temnot (2002)

Milé překvapení. Mrazivý film se skvělou atmosférou. Vadily mi jen drobné logické díry.

Jackie Brown (1997)

Na první pohled Tarantinův rukopis. Kromě jiného obdivuji jeho cit pro výběr herců a hudby. Film se rozbíhá velice, opravdu velice pomalu, ale když člověk vydrží, stane se svědkem skvěle rozehraných plánů v plánech jiných plánů.

Drahé tety a já (1974)

Milé, ale nic extra. A Hrzán by, podobně jako Janžurová, Bohdalová a někteří další, neměli veřejně zpívat, když to neumí.

Princezna ze mlejna (1994)

Nevím, jestli to herecké neumětelství mám přičíst nedostatku talentu, nebo režisérově práci.

Chyť mě, když to dokážeš (2002)

Film na mě působil nemastně neslaně. Přes evidentně filmařsky zručně odvedenou práci a výborné herce se mě příběh nějak vnitřně nedotkl - od Spielberga bych čekal něco jiného. Ale za podívání určitě stojí. A abych nezapomněl - moc zajímavé titulky.