• Rodinný

Rozsudek (1970) (seriál)

Napínavý děj, hodně honiček, dost akční seriál. Trochu podivné bylo pouze to, jak hlavni hrdina, který měl být v klidu po náročné operaci, absolvoval řadu honiček a rvaček. Voskova zřejmě poněkud atypická akční role.

Konec cesty (1959)

Ve filmu už funguje Tuzex, Homola si zahrál veksláka, který ochotně spolupracoval s policií. Znovu se setkali jako pár "princezna Krasomila" a "princ Miroslav", zde ale dopadli úplně jinak. Růžek byl excelentní a také Deyl jako Karlíček mu zdatně sekundoval. A krásnou hlášku řekl Miloš Kopecký: "S valutami je lepší si nic nezačínat."

V rannej hmle (1990)

Hodně drsný slovenský film s kvantem českých herců, kteří byli namluveni slovenskými kolegy. Nejvíc mě překvapilo, když ve filmu zazněla melodie z filmu Copak je to za vojáka, která provázel nahánění paragánů. Asi se Hapkovi nechtělo vymýšlet nový motiv :-)

Sůl nad zlato (1982)

Pěkná pohádka se skvělou hudbou Karla Svobody. Některé hudební motivy jsou hodně podobné těm z Návštěvníků :-D

Muž na radnici (1976) (seriál)

Opět vynikající Josef Bláha. A docela zábavné bylo sledovat, jak konkurence házela Bavorovi (Buchvaldkovi) klacky pod nohy. A Hartl si zahrál zlobivého synka.

Okres na severu (1981) (seriál)

Soudruh Pláteník uměl vše vyřešit, to tehdejší režim potřeboval, takového hrdinu. Nejvíc se mi na seriálu líbily výkony Pláteníkova řidiče (Josef Bláha) a jeho zetě (Petr Svojtka). Komicky působil "zelinář" (Karel Koloušek) a flákači z SSM (Slováček a Čáp). Seriál ale ukázal i negativa režimu, na což doplatila třeba Hubeňáková.

Gottwald (1986) (seriál)

Stačilo mi to vidět jednou. Bylo mi z toho hodně špatně, když jsem věděl, jak to skončí. Ale natočen byl seriál dobře a herecké výkony vynikající. Atmosféra té doby mě pohltila. Hlavně v posledních dílech bylo až moc schůzování, ale bohužel je na tomhle seriálu vidět, proč došlo k únoru 1948. Už TGM v 1. díle říkal, že je třeba se komunistů bát, ale neposlechli ho. A hodně mi vadilo, když Růžek, jakožto bývalý policejní prezident stál v davu s vnoučkem a radoval se z nástupu komunistů :-( Seriál skončil těsně před "sebevraždou" Jana Masaryka, který v seriálu nebyl moc vidět, na to jak na něj všichni politici spoléhali. A přišlo mi, že herci byli vybíráni hodně i podle fyzické podoby skutečných politiků.

Egyptologové (1974) (TV film)

Zajímavé téma, skvělé natočené a s vynikajícími hereckými výkony. Takový klenot archivu a ČT ho vytáhla až po takových letech.

Atomová katedrála (1984)

Krampol překvapil zejména závěrečnou scénou, Vlasák ukázal klasickou roli tehdejšího prospěcháře a také jejich nadřízení, kteří nechtějí nic řešit - hlavně žádné problémy a nic nepodepisovat, aby to nebylo na ně. A když se jim zachce, udělají změnu ve vedení stavby.

Ta chvíle, ten okamžik (1981)

Moc pěkný film. Režisér opět vsadil na své "koně" z majora Zemana. Rudolf Jelínek hrál opět řidiče sanitky. Pěknou malou roli měl Vinklář. A skvělé herecké výkony v čele s Němcem a Munzarem.