Oppenheimer (2023)

Slová “Now I am become Death, the destroyer of worlds” sa mi navždy vryjú do pamäte. Nolan to dokázal opäť! Jednoznačný kandidát na tohtoročného Oscara. "Príbeh Oppenheimra je jednen z najdramatickejších príbehov vôbec. Oppenheimer bol jeden z najdôležitejších ľudí v histórii sveta." Keď som sa dozvedel, že vo filme nie je žiadna CGI, tak som tomu neveril... Spôsob, akým náš milovaný režisér dokáže posúvať limity kinematografie vopred je naozaj výnimočný a priam neskutočný. Toto dielo je na najvyššom levely. A teraz k filmu. Prvé dve hodiny boli nádhernou ukážkou Nolanových schopností, kedy dokáže príbeh tak vygradovať, že na jeho vrchole bola celá sála v absolútnom napätí. Tretia a posledná hodina nebola už tak dramatická samozrejme až na ten úžasný záver, s ktorým Nolan nikdy nesklame... "Are you saying there's a chance that when we push that button... we destroy the world?" Čo sa to sakra dialo? Toto nie je film, toto je umenie. Ďalej tu máme ďalší pojem. Barbenheimer. Celá táto kauza mi prišla relatívne zaujímavá, aj keď v niektorých ohľadoch až moc prehnaná. Boli toho plné sociálne siete. V súboji Barbie a Oppenheimer pre mňa na plnej čiare víťazí Oppenheimer! Ľutujem, že som neišiel do Bratislavy na IMAX... Filmu ako celku nemôžem nič vytknúť.   |Cinematography: 10/10 | Plot: 10/10 | Characters: 9/10 | Acting: 9/10 | Music: 10/10 | Pacing: 8/10 | Ending: 10/10 | Overall: 9/10 |

Barbie (2023)

No neviem... čakal som viac. Chápem, že film je určený pre určitú vekovú kategóriu, ale stále je to málo. Ružová farba nestačí... Herecké výkony a choreografie môžem vyzdvihnúť asi ako jediné. Film Barbie nám dokázal jednu vec. Na to aby bol film úspešný nepotrebujete najlepší scenár, najlepší strih... Stačí vám OBROVSKÁ ZNAČKA akou je práve Barbie a Matel.   |Cinematography: 6/10 | Plot: 6,5/10 | Characters: 8/10 | Acting: 8/10 | Music: 6,5/10 | Pacing: 5/10 | Ending: 6/10 | Overall: 6/10 |

Terminátor 2: Den zúčtování (1991)

Klasika Klasík. Arnold Schwarzenegger v jednej z najikonickejších postáv v dejinách filmu. V druhej časti je cítiť obrovský pokrok oproti jednotke. Opäť dokonale vymyslená zápletka. Viac asi nemám čo dodať...     |Cinematography: 8/10 | Plot: 10/10 | Characters: 10/10 | Acting: 10/10 | Music: 7/10 | Pacing: 9,5/10 | Ending: 10/10 | Overall: 10/10 |

Terminátor (1984)

Film nie je tak dokonale spracovaný, ako som čakal... Predsa je to jeden s tých najznámejších. Aj cez to James Cameron dokázal z tak malého rozpočtu vykúzliť neobyčajný film s výbornou zápletkou. Pri záverečnom "CGI" Terminátorovi som sa musel zasmiať... | Cinematography: 6,5/10 | Plot: 10/10 | Characters: 8/10 | Acting: 9/10 | Music: 5/10 | Pacing: 7,5/10 | Ending: 8/10 | Overall: 7,5/10 |

Dungeons & Dragons: Čest zlodějů (2023)

Dungeons and Dragons legendárna stolová hra sa dočkala filmovej verzie - Dungeons & Dragons: Honor Among Thieves. Prenášame sa do sveta mágie, zvieracích bytostí, postáv so schopnosťami a tučných drakov? V celku je to taký pohodový film s príjemným a relatívne vtipným dejom. Efekty na výbornej úrovni aj keď v dnešnej dobe by to mala byť už normálka...     | Cinematography: 7,5/10 | Plot: 8/10 | Characters: 8/10 | Acting: 7/10 | Music: 8/10 | Pacing: 7,5/10 | Ending: 8/10 | Overall: 8/10 |

Klub rváčů (1999)

"Because we are the same person". Čo sa to sakra deje? David Fincher nám priniesol extrémny MINDBLOWING film, ktorý presahuje hranice všetkých možností. Psychologická dráma spojená s klubom, kde sa ľudia chodia len tak pobiť pre zábavu. Dokonale vymyslený scenár. Edward Norton a Brad Pitt predviedli neskutočný výkon. Fuuuu. Po celý čas si hovoríte prečo? ako?... Za mňa najlepšia "Fincherovka" doteraz. | Cinematography: 9/10 | Plot: 10/10 | Characters: 10/10 | Acting: 10/10 | Music: 9/10 | Pacing: 10/10 | Ending: 10/10 | Overall: 10/10 |

Dunkerk (2017)

Povedal by som, že od ostatných Nolanových filmov je tento absolútne odlišný. Postavy nemajú v podstate žiadny charakter. Ch. Nolan však dokázal posunúť svetovú Cinematografiu na iný level... Absolútne precízne do detailov natočené takmer 2 hodiny filmu. Do toho dramatické a prepracované scény, na ktoré je radosť sa pozerať.                   |Cinematography: 10/10 | Plot: 8/10 | Characters: 5/10 | Acting: 9/10 | Music: 9,5/10 | Pacing: 9/10 | Ending: 8/10 | Overall: 8,5/10 |

Dokonalý trik (2006)

"It was the greatest magic trick I'd ever seen". Nolan, Nolan, Nolan... Nie je čo dodať. Christopher Nolan sa presne trafil do mojej šálky kávy. The Prestige je dokonale spracovaný film s neskutočným potenciálom. Atmosféra len dodáva deju. Geniálne. Christian Bale, Hugh Jackman a Scarlett Johansson... Dokonale vymyslená zápletka a do toho ešte veľa ďalších Plot Twistov. Nádhera.   | Cinematography: 9/10 | Plot: 10/10 | Characters: 10/10 | Acting: 9,5/10 | Music: 9/10 | Pacing: 10/10 | Ending: 10/10 | Overall: 10/10 |

Na hraně zítřka (2014)

Tom Cruise po nejakej tej dobe v opäť akčnom sci-fi trháku spoločne s Emily Blunt podali výborný výkon a priniesli jedinečný film na naše obrazovky. Edge of Tomorrow je kvalitná a dobre spracovaná bomba, pri ktorej stačí už len popcorn. Občas je toho sci-fi na mňa až moc... Aj tak vrelo odporúčam.    | Cinematography: 8/10 | Plot: 8,5/10 | Characters: 7,5/10 | Acting: 9/10 | Music: 7/10 | Pacing: 9,5/10 | Ending: 8/10 | Overall: 8/10 |

Volejte Saulovi - Série 3 (2017) (série)

Zdá sa mi to, alebo sa každou sériou seriál zlepšuje? Áno je to tak. Musím uznať, že séria č. 3 bola oproti prvým dvom lepšia. A o docela dosť. Konečne poriadna zápletka, Gus Fring, a Nachov plán... Bob Odenkirk sa lepší a lepší. A ten koniec... Dúfam, že nabudúce to bude ešte lepšie a pridá sa aj poriadne napätie.          | Cinematography: 8,5/10 | Plot: 7/10 | Characters: 8/10 | Acting: 7,5/10 | Music: 6/10 | Pacing: 6,5/10 | Ending: 8/10 | Overall: 8,5/10 |