Nejhorší obavy (2002)

Decentně sem se zakuckal nad opakováním se neskutečně hrdinných proslovů amerických generálů a hlavně prezidenta. Myslím, že to, co jej povyšuje "nad" úroveň jiných filmů s podobnou tématikou je hlavně výprava, po dějové stránce jsem nic neočekávaného nenašel a herecké výkony taktéž nespadají do oskarových nominací. Jo a nemám rád Bena Afflecka..

Mafiáni (1990)

Těžko dát něčemu podobnému míň než plný počet. Zatímco nespočet pokusů o filmy se potýká s naprostou ubohostí místo děje a scénáře; u takovéhoto a jim podobných jste doslova ftaženi do děje a tam setrváte až do závěrečných titulků. Není třeba superlativů či jiných vzletných přirovnání, omezím se jen na doporučení tohle vidět..

Smlouva s ďáblem (2000)

Jsou tu pasáže, které bych v tom horším případě přepracoval, v lepším případě úplně vynechal. Že je Hurley naprosto mimo chápání většiny mužské populace, není třeba dodávat a tak tvoří to správné "proč vidět zrovna tuhle komedii" - doojem z Frasera je trošku rozpačitý, perfektně by mi do této role seděl Jason Biggs.. Jinak je to totálně nenáročná komedie o ničem a nikom, i tak ale má potenciál k pobavení (možná =) ) ..

Román pro ženy (2004)

Kultivovaná blbost těžící ze scénáře autora, který svou veškerou tvorbou jen kopíruje již napsané tituly zahraničních autorů. Renč mě zaujal jen svou prvotinou Requiem pro Panenku a od té doby též tápe v bludném kruhu scénářů, k nimž svá díla točí.. Zuzanu Kanóczovou bych sice *****; jinak teda ale jako hérečka.. Vašut má stále a pořád jeden a ten samej xicht, kterým mě irituje prakticky ve všech filmech, v kterých se objevil. Hudba, pokud se tomu tak dá říkat, je běs, hrůza a jasný kalkul s ubohostí pokusu o pop skupinu. Vlastně celý film je jedna velká investice a raději je lepší se v jeho případě zmínit o sponzoringu a reklamě než o ději. Suma kapr jeseter sumec se na to dá podívat, Román ale jinak jasně patří do primetimu své produkční tv vedle všech těch Gameňáků a Spekelštěstí..

Muž v ohni (2004)

Připadá mi to jako dva filmy celkem násilně sloučený v jeden.. Ten začátek a očividná snaha režiséra "vnutit" se do přízně diváka emocemi přetékajícím počátkem ´končícím´ při vyhraném závodě v plavání je neúměrný následujícímu ději. Ten už sem si jen naplno užíval v očekávání, jaký další způsob usmrcení si Denzel vybere.. Možná je to ono, co tu jiní kritizují; ale přesto, že motiv je každému již znám z bezpočtu jiných snímků, rozhodně mi tím neskazil chuť jej sledovat =) ..něco jiného je nanneštěstí finále a závěr, u kterého sem si říkal, že pokud Dakota Fanning skutečně ´umře´ a film bude končit nejspíše ´po americku´ na hřibově plném bílých náhrobků, kde jí dá kytku na hrob; dám filmu i přes jisté.. ..plný počet. Nestalo se tak a tudíž je to spíš taková ta příjemně koukatelná podívaná. Maximálně dvakrát. Kamera příliš klipová; sice některé záběry mi přišly jako invenční, v celkovém součtu se ale ztratily za ´blikáním a divokými přechody´. Méně je někdy více. Forgiveness is between them and God. It's my job to arrange the meeting..

Bazén (2005) (seriál)

Jeden díl mi stačil.. Opravdu nechápu pohnutky průměrně 41% diváků, čučící na TV; kteří se na tohle opakovaně dívají. Pevně doufám, že můj úsudek bude i nadále natolik soběstačný, že se nebudu muset nikdy v budoucnu eventuelně řadit mezi ně..

Final Cut (2004)

Asi to bude tím scénářem, který tu statní vyzdvihují jako "to" co zbytečně nedostálo jiným atributům filmu. Pravdou je, že i když nápad je vskutku originální a zaujímavý, film jako takový mě příliš nevtáhl do děje a bylo mi ´tak nějak´ vlastně jedno, co bude dál. Úplně poslední záběr nedává smysl..

Sněženky a machři (1982)

checht; jakožto vědomosti vstřebávájící žák střední školy oceňuji tuto ojedinělou adaptaci studentského života =)

Agatha Christie's Poirot - Smrt na Nilu (2004) (epizoda)

Co se obsahu, námětu a scénáře týče, film má víc než dobrý základ stát se kvalitním. Co jej ale dokonale pohřbívá je ta "televizní" topornost a absoltně nevyužitá kamera, která jen toporně přihlíží ještě topornějším (ne)hercům. Zmíněn by též měl být naprosto otřesný dabing, který nejenže shazuje již tak nízkou úroveň; ale i rozesmívá na místech, kdy to rozhodně neměl režisér v plánu - konkrétně například hláška dámy, která se svěřuje s obavami, že se loď potopí a o její nohy se v Nilu budou třít kapři..

Počítání mrtvých (1999)

Velice osobitě pojaté drama o životě záchranáře =) - ta nadnesenost a ´úchylná´ kamera spolu s režií udělaly víc, než sem od Bringing Out the Dead očekával. Cage je tak zanedbaný, až je tím krásný a ten úchylnej feťák - šílenec.. - být herec, chci takovou roli =)