Záskok (1997) (divadelní záznam)

To je ´zamoc´ =) Tohle mě skutečně oslovilo; tenhle druh humoru prostě můžu =)

Ring 2 (1999)

V některých momentech za lespší čtyři a u koncového experimentu v bazénu za stěží dva - nápady rozhodně Nakatovi nechybí, i přesto je to; jak už tu je zmíněno; pouze opakování se mě jako diváka neuchvátí tak, jak bych si přál..

Bankrotáři (2003) (TV film)

Na to, že to "vyprodukovala" ČT, což beru v podstatě jako urážku a hodnocení samo o sobě; beru tuto inscenaci jako příjemnou ukázku hereckých předností většiny zůčastněných. Některé citace a situace jsou rozhodně hodny zapamatování - viz třeba vstávání po projížďce autobusem: "A do prdele..!" =)

Chyť mě, když to dokážeš (2002)

Naprosto pohodový snímek, při kterém skutečně se stačí jen příjemně posadit a s otevřenou ústní dutinou sledovat činy jedince, co dokázal spoustu snů přeměnit na skutky. Co na tom, že ne oficiální a legální cestou, co na tom, že se bdělému a bystrému diváku (nemluvím o sobě =) ) vkrádá na mysl několik nejasností stavících na hlavu jinak soudržný scénář, který díky čilému tempu pořád dokáže něčím zaujmout? Dostal mě detailistický záběr na směr a chuzi bot TriCejna a modelky v hotelové chodbě =)

Hodiny (2002)

Předlohu, nebo lépe řečeno scénář filmu považuju za nejvetší nedostatek. Zahráno je to tak dokonale, jak jen to jde; kamera i režie jsou mistrovsky umírněné a spolu s úžasnou nevtíravou převážně klavírní hudbou tvoří bezmála dokonalou symbiózu filmových profesí. Co mě ale možná až nepochopitelně znepokojuje je děj, který ukazuje formu rozpoložení mysli žen, s kterou se skutečně nemůžu ani trochu ztotožnit - možná, že i o to víc je to impresivní..

Noční let (2005)

Film, který sice neurazí; ale pozítří si jej stopro nebudete pamatovat. Psychologie dvou hlavních postav, na kterých stojí a padá celý film je uspokojivá; i tak bych ale ocenil více invence protože mi to připadlo jako koktejl scén už známých z jiných moviez. Druhá část ´po výstupu z letadla´ se vydává jasně postřehnutelnou cestou předchozích Cravenových děl; toužil bych po více originálních nápadech.. Nesrovnalosti v logice mi už u filmů tohohle typu (viz Tajemný Let =) ) připadá skoro zbytečné jmenovat; tak nějak k nim očividně ´patří´..

Vánoční skřítek (2003)

Elf překonal veškeré mé očekávání a dokázal mě dostat do takové nálady; kterou mu v hodnocení prostě neodpustím. Infantilní Willy Ferell a jeho eskapády mě dokázaly dokonale oprostit od všeho toho shluku kolem shánění dárků a uspěchanosti, která teď před Vánoci vládne všude kolem. Jsu neskonale hrd, že můžu být tím prvním, kdo dá tomuhle snímku ´plnej počet´ a stojim´ si za tím; může být spousta podobnejch filmů a každej rok vánoce; ta nálada u titulků tohohle snímku doufám že bude vždycky =)

Z pekla štěstí 2 (2001) odpad!

vstupem Káji na scénu se celý filmový štáb odsoudil k hodnocení zahajícímu tak do mínusu, jak to jen de - držitel 157 Ftáků-Slavíků (říkejte mi Nostradame a určitě je bude dostávat i In Memoriam) se očividně převelice nudil, že přijal dvojroli v tomhle sequelu pasquilu..

Z pekla štěstí (1999)

Trapas.. - Kuklová mě bere asi jen fotkama z Playboye a kromě V. Vydry se na nikoho nedá dívat..

Ostrov (2005)

Už zase film u mě doplácí na svoje nelogičnosti. rok 2019 se mi zdá dost neuvěřitelný na létající vlaky v New Yorku; to, co se ´pro diváky´dělo s turbínou bych raději blíže nekomentoval.. Vadí mi způsob prezentací takovýchto hype filmů; kdy tvůrci více nedomysleli uvěřitnost obsahu na úkor zpracování. Tomu lze máloco vytknout; kamera je správně ´divoká´; koncové obkroužení má správnou emotivnost.. btw zajímalo by mě, co ´failed´se děje s orgány u člověka při hibernaci =)