Příjezd vlaku na nádraží v La Ciotat (1896)

...a lidé se báli, prchali z promítacího sálu v panice, že je přejede vlak. Natočené dějiny, již je to 114 let a stále je film takový, jaký je.

Jay a mlčenlivý Bob vrací úder (2001)

Filmy jsou: 1)sprosté a nezajímavé, 2)sprosté a zajímavé, 3)nesprosté a zajímavé, nebo 4)nesprosté a nezajímavé. Tento film je ukázkou čísla 2. Takových sprostých hlášek, parodií na známé popkulturní odkazy lépe, než jsem kdy viděl (Matt Damon a Ben Affleck, E.T., Mark Hamill..

Soul Music (1997) (seriál)

Stejná animace, jako Soudné sestry, ale má to atraktivnější prostředí. A vůbec je to tak nějak lepší. Ano, mám Těžké melodično a Sekáče rád, užíval jsem si i filmové zpracování.

Wyrd Sisters (1996) (seriál)

Doba, kdy jsem hltal Zeměplochy je už dávno pryč, ale stále to beru jako vrchol ve spisovatelském umění. Není to tak dobré, jako zdramatizovaná verze, ale pořád ucházející. Komu vadí animace, vždyť je to pohádka. A tento zastaralý styl kreslení podtrhuje hravost. Hlavně, že to není anime, kterého je poslední dobou až moc.

Soudné sestry (2007) (divadelní záznam)

Kdyby tak byla zfilmovaná/zdramatizovaná, či zanimovaná každá jeho kniha. Četl jsem všechny, až na Maurice a jsem za to rád. Mnohem více si pak užiji humor nabízený v divadelní verzi. Macbetha neznám, ale zhruba vím, o čem je. Užil jsem si to stejně. Zdá se mi, že čím víc člověk přečte jeho knih, tím více se stává nekritickým. Zahráno výborně, i když Smrtě jsem si představoval jinak (animovaná verze Soudných sester například).

Amélie z Montmartru (2001)

Mrzí mě, že občas se zhostím role "jdu proti davu". I když jsem s vámi ve většině případů souhlasil, v několika dokonce dával více, tak zde nemohu. Všem přijde hlavní hrdinka optimistická a plná dobré nálady, mě neskutečně se*e. Zrovna jsem se nad podobným chováním, které předvádím teď vztekal u báječného filmu Gran Torino. Nadchl mě, líbila se mi drnost Clinta, natočeno to bylo tak báječně, že mi ani nevadilo mraky klišé. Další dokonalé - Temný rytíř, Iron Man, V Bruggách, ale Amélie prostě ne. Odpuzuje mě. Nelíbí se mi herečka, příběh ani tempo, jakým se příběh ubírá. Prostředí je ale hezké, to se musí uznat. Dal bych za něj hvězdu navíc, ale ubíjí mě představa toho nezdolného božího hovada, [Amelí]. Nemůže být na chvíli normální. Kdyby třeba byla ve stavu šílenství typu Brad Pitt ve 12 opic. Nebo Joey v Přátelích a Joem. Nebo tupé blbosti Penny v Big Bang Theory. Ne, ona má svojí cestu, která mi vadí a tak nedokáži dát víc. Vím, že dělám chybu a neměl bych hodnotit špatně film, který jako dobrý hodnotila většina lidí (takže je na něm spousta dobrých věcí). Ale mám to jako s hop-hopem. Možná to má i dobré texty, nebo kvalitní projev, ale ten styl a kultura mě tak odpuzuje, že se k tomu ani nedostanu. Asi tak. Excuse me.

Gran Torino (2008)

Vysoké hodnocení, stejný případ, jako jsem zažil u Temného rytíře. Šel jsem do toho s tím, že o tomto filmu lidé říkají, že je dobrý. Inu, přistupoval jsem k němu skepticky a jako u Rytíře, i zde překonal má očekávání (protože jsem nečekal perfektní, nejlepší film všech dob, jen pořádný kus režijního a hereckého umění). Clint se nezdá. Je mu téměř 80 let a stále hraje dobře, dokonce si ze sebe i dělá srandu. Mému dědovi je 70, ve srovnání s tímto staříkem je ale někde úplně jinde. Film má v sobě ohromnou spoustu klišé, ale zase v originálním prostředí. Stáří vs. mládí, tradice vs. změny, ale stále je tu C.E., který se tváří drsně za všech okolností. Nadávkami film nešetří, výborně. I když ani bez nich by to nebyl film přístupný citlivé veřejnosti. Témata "chci si jít svou cestou, ale někdo mě začne ohrožovat a říkat mi, že je můj kamarád, ale když nehraji jeho hru, jsem v pěkné kaši", "mistr učí mladého žáčka, který ovšem "koule", i když umí ukázat zuby, když už jde do tuhého", nebo "velký cizinec vejde do kruhu nějaké rodiny a i když mu dává velkou práci chovat se mírně, oni na něj ze začátku se*ou". A ta nesnesitelná babka. Musím uznat, že mě konec překvapil, několikrát se stala jiná věc, než jak jsem to očekával.. Výborně. Moc pěkný film, mimochodem