Zardoz (1974)

Lahůdka jen pro zvané. Post-apokalyptická/Dystopická, nazývejme si to jak chceme, fantasy. Sean Connery v jedné ze svých méně známých rolích. Filosofické otázky o budoucnosti lidstva. To jsou pro mě důvody na vysoké hodnocení. Úchylárna ? Ano, proč by neměla být, nepochopení je běžná věc, mně se to líbí, tak jsem spokojen.

Dream Theater - Score: 20th Anniversary World Tour Live with the Octavarium Orchestra (2006) (koncert)

Ach, jak krásně na mě koncert zapůsobil. Nejdříve jsem, před nějakou dobou, slyšel koncert jen ve zvukové podobě. Byla to má první zkušenost s Dream Theater (kromě zvláštní Under a Glass Moon, která je o deset let mladší, takže dosti odlišná) a zapůsobilo to na mě silně. Poté jsem viděl tento koncert a zjistil jsem, že Dream Theater je má nejoblíbenější nová skupina, převážně desky Octavarium a Six Degrees CD2. Všechny ty písně tu jsou, pár starších a příjemná The Spirit Carries On. Profesionální hráčské umění členů je na jedničku, navíc zvuková stránka písniček je podpořena velkým orchestrem.

Taking Off (1971)

Vzdor mládí proti stáří ? Boj za svobodu ? Puritánští rodičové hrající strip poker a poté se stydící před svojí dcerou ? Útěk z domova, jako místa stálého útlaku a omezování ? Mírnější forma Vlasů ?

Kozoroh 1 (1977)

Viděl jsem v dětství, viděl jsem znovu před rokem. Konspirační teorie a paranoické filmy jsem měl vždy rád, stejně jako falešnou propagandu a její odhalování. Celkem originální, neznám moc podobných filmů. Tento je zdánlivě proti Americké vládě, v zájmu uchování dobrého jména a uchránění veřejnosti před zmatkem, panikou a možná i nějakým tím coup d'etat. OK, to už přeháním, ale stejně je to dobrý movie.

Asterix a Olympijské hry (2008)

Jednu hvězdu za triky a vizuální podívanou, ta byla drahá a povedla se. Ostatní hvězdy dolů za následující věci: Ne, ono to nebylo šíleně ujeté, ale šíleně trapné. Mám čas od času rád ujeté filmy, například humor v Drž Hubu!, Četnících, původních, kreslených Asterixech, ten se mi líbil (když mám zůstat u Francie), ale tohle bylo prostě trapné, nic více se nedá říct. Viděl jsem to v dabingu, což asi mělo pomoct. Také že ano, Brutus - Carda byl dobrý hlas. Alain zahrál Caesara velmi dobře, osobně by se mi tam snad nikdo nehodil lépe, ale ty strašné kecy, co říkal. Tak křečovitě narvané jeho výroky, aby pasovaly, to je nehoráznost. První díl byl docela dobrý, druhý také docela ušel, byl dělám v jiném prostředí a stylu, výrazně jiné atmosféře, ale tohle je děs.

Veřejný nepřítel (1931)

Co dodat, snad jen, že by se filmy měly hodnotit z pohledu té doby, ne dneška. Někdo se přes to nedokáže přenést a tak je to pro něj hrozný zážitek, já naopak šel bez přemýšlení o tom, jak je to staré, černobílé a přímočaré. Já do toho šel s čistým listem a tak jsem ten film bral. Postavy jsou přísně nalajnované, ale nehrají si na nic jiného. Takhle to má v tomhle filmu být a já bych to tak přeci měl brát. Bavil jsem se ? Ano. Věděl jsem, jak to skončí ? Také kladná odpověď. Ale zkazilo mi to podívanou ? Naopak, i když jsem konec znal, těšil jsem se z té cesty tam, jak to bude probíhat, co přesně se stane.

Most do země Terabithia (2007)

Jedna z nejhezčích cizích pohádek, kterou znám. Maximálně příjemná záležitost, po které jsem se cítil moc dobře, i přes jakoby smutný konec. Který ale je vlastně šťastný. Obyčejně je pro mě těžké sledovat film, či poslouchat hudbu, kterou tvoří osoby mladší, než jsem já. Ale u tohoto mi to šlo, jak budu stárnout, bude to jen a jen horší,takže by mi to mělo přestat vadit, protože tomu se nevyhnu. Tahle překážka pramení často z faktu, že neumí hrát tak dobře, jako zkušení herci, ale např. takový Osmitt dokázal, že tato teorie není pravdivá. Já nedokáži říct, jestli tihle dva hlavní hrdinové umí hrát, jen to, že se mi to líbilo. Celkově to na mě působilo dobrým dojmem, nedokáži přesně říct proč. Chcete zlepšit náladu, pusťte si tento film. Nemusí být pořád samé krváky, dramata a thrillery.

Teorie velkého třesku (2007) (seriál)

Naštěstí mám nějaké ty znalosti v geek/nerdovské oblasti, takže rozumím většině vtipů a narážek. Ovšem už jen několik narážek na Spocka v 1x13 by naprosto ztratily význam, kdyby někdo nevěděl, kdo to Spock je/byl. A také že si nedělám iluze o tom že to kupříkladu (zůstaňme doma) většina obyvatel ČR ví. Když se běžně setkávám s lidmi, co neznají Pulp Fiction, nemohu po většině žádat takovou delikatesu, jako chování, styl a charakteristiku pana Spocka. V tom je celý ten vtip. Tento seriál zde získal dost velké hodnocení, já mu také dám pět hvězdiček, ale pořád musím říct, že je to seriál o geekách pro 1)geeky 2)aspoň trochu geeky 3)pro ty, kdo ví, že v seriálu jsou dobré vtipy, ale nechápou jich většinu. Tento seriál ke velmi kvalitní, originalita nezná mezí. Něčím mi připomíná Jay & Boba, i když nevím čím. Takhle vtipné hlášky jsem dlouho nikde neslyšel. A hlavně nové vtipy. Jen mi občas přijde, že Leonard je situován scénářem do role většího debila, než jaký by měl být podle práce, na které se podílí a jeho charakteru. Já vím, je to kvůli Sheldonovi, aby se ještě víc ukázal rozdíl mezi super-introvertem Shellym, lepším článkem vývoje "pleasant" osobnosti a blbou Penny. A samozřejmě je to daleko lepší, než tupé HYMYM

Četnické humoresky (2001) (seriál)

Zvláštní situace. Většinou můžete to, co zde na mém profilu můžete vidět (hodnocení filmů a komentáře) považovat nejen za mé názory, ale i že názory mého otce budou podobné. Zde se rozcházíme, on tento seriál nesnáší, zatímco pro mě je to jeden z nejhezčích, spolu se Zdivočelou zemí, hodnocení mám proto velmi vysoké. Líbí se mi staromódní vesnické prostředí, líbí se mi jemné vtipy a i zápletky. Líbí se mi zde i herci, zkrátka prostě vše.