Sherlock Holmes: Hra stínů (2011)

Po dlouhé době film, která jsem viděl v kině a ne na dvd (předpremiéra 28.12.2011 v Plzni). Všeničící smršť, která je někdy možná až příliš akční a zběsilá (zpomalené záběry nezastaví fakt, že se jede pořád dál), ale koneckonců, Sherlock byl určen jako tak trochu akční hrdina (i když až do takové míry to Doyle nemyslel). Nevermind it, protože to funguje. A funkčnost je důležitá věc, protože pak nastává zábava, užiju si film a překombinovanost mi koneckonců nevadí - naopak. Jediné co mi vadilo byli české titulky, ale tak až to vyjde pro domácí použití, tuto chybu napravím. Štěstí že nepoužili dabing. Co si budeme povídat, film stojí hlavně na hereckých (a hlavně mimických) schopnostech Downeyho a jeho fungujícího vztahu s Jude Lawem - a jeho postavou Watsona. Nene, Sherlock nemusí být postarší, vznešený a odměřený kliďas, kterého nic nevyvede z míry, to je jen jedna strana mince. Tady je druhá.

E.T. - Mimozemšťan (1982)

Klasika tak klišoidní, že občas zapomínáme na fakt, že právě E.T. založil mnohé takové klišé. 30 let starý a pořád čerstvý.

Škola superhrdinů (2005)

Příjemná rodinná komedie s originálním tématem. Slušný poměr mezi trapností a správným parodickým vtipem. Nic extra, ale ani nic špatného.

McLeodovy dcery (2001) (seriál)

Zrůdnost na kterou se nedá ani jen tak dívat. To bych se k smrti uzoufal nudou a chabostí hereckých výkonů a zápletek.

Batman budoucnosti (1999) (seriál)

A další kuriozita hodnocení, to co je na imdb má v současnosti o 23% více, celých 8.1, což je na animovaný seriál, ještě k tomu z komiksového prostředí, velmi slušný výsledek. Batman Beyond má hloubku a zajímavé prostředí, které však může být po čase jednotvárné. Ale to máte jako s šedou barvou. Je spousta odstínů šedi a čím déle se do té barvy díváte, tím více jich vidíte. Tady je taky tma, tma a tma, ale je občas světlejší, tu tmavší. Jsou tam cyničtí dobří, záporní zlí, proradní utlačovaní, hrubí nízcí, skoro každá postava tam má nějaké chyby, není tu vyloženě hrdina v zářivé zbroji.

Rudá voda (2003) (TV film) odpad!

Chabé herecké obsazení, triky, kulisy, nejvíce ze všeho scénář a tak blabla dál. A ten LDP je vzhledově taková chabá kopie Christiana Bale, oh dear.

X-Men Origins: Wolverine (2009)

Problém těchto Origins je v jednotvárnosti. Wolverine jako hlavní postava funguje dobře v některých komiksech, ale tady to bylo taaaaak rozvláčné a předlouhé (ač to má jen 103min). Je to poněkud nadprůměrné, mezi 3-4 zaokrouhleno dolů, člověk se dozví další kousky filmové skládačky (protože v komiksech je toto vše už dávno popsáno, ale tady se zadělává na filmový svět - omáčku).

X-Men: První třída (2011)

Běžel jsem, bylo to nějakých pár hodin a na závěr svého X-men Maratonu jsem si pustil First Class. Skvělá práce, smekám klobouk. Stylová atmosféra (McAvoy vypadá jako takovej britskej Tomáš Klus, akorát se silným britským přízvukem, mladí X-Meni mi vyhovovali, tedy kromě zrzouna). Kratičká scéna s Wolverinem byla vskutku epická (v minimalistickém slova smyslu), několik soubojů také. Asi tak na těch 5 hvězd, i když jsem váhal mezi 4-5 - ale ve světě superhrdinů jde těžko natočit lepší film. Batman perhaps, ale to je zas DC (hehe).

Green Lantern (2011)

¨Důstojná adaptace. Bavil jsem se docela dost, ale co je divné - triků bylo dost, jenže i tak to byla super podívaná. Abych pravdu řekl, to jsem nečekal. Svět Green Lanternu znám z těch největších (Batman, Superman, Spiderman a ... OK, nejznámější je tato trojice, další už jsou o level níže) asi nejméně. Herci sympatičtí, záporáci správně záporní, dobrá podívaná. Ne nejlepší (na pět), ale dostatečně dobrá na 4.

Captain America: První Avenger (2011)

Americkou propagandu mám docela rád (když je hezky udělaná), klidně bych mohl citovat jednoho člověka z youtube, co napsal komentář k té scéně "s písničkou a tanečnicemi" - "Hell, I like it and I am not even American!". Jinak je to klasická hollywoodská akčňárna, plná spousty efektů. Jako zfilmování klasického (ve světě komiksů) příběhu to funguje, ALE něco zde nesedí tak, jak by mělo, něco zkrátka bylo špatně. Nevím přesně co, ale cítím jsem se jen tak průměrně.