Digimon (1999) (seriál)

Je lepší, než Pokemon, zajímavější prostředí jungle, prolínání reality Digimon džunglového světa do moderního města, nějaké temné entity v pozadí, hlas Soukupa a postava Mimi (měl jsem jí rád). 15%, je to podobná blbost jak Pokemoni, ale s pár kvalitami navíc.

Kachorra (2002) (seriál) odpad!

Kačora, Milagros, Divoký anděl, není to jedno ? Všechno je to blbost. A proč ? Protože je to vše na jeden a ten samý způsob, je to jako výrobní linka, opravdu pásová výroba kravin, které nabízejí pořád to samé, stupidní zápletky, smích nováčků, úsměv těch otřelejších a pozornost těch na televizi závislých.

Stefanie (1995) (seriál) odpad!

Nyní to zkuste, srovnat Dr. House, Nemocnici na kraji města, Stefanii a Ordinaci v Růžové zahradě. Seřazeno podle kvality.

Ošklivka Katka (2008) (seriál) odpad!

Hnus střídá další hnus, tento seriál nemá co nabídnout.

Milagros (1999) (seriál) odpad!

Ach bože, zastav tento nekonečný proud latinských kravin.

Yago, syn džungle (2001) (seriál) odpad!

Že bych dal 5% za syna jungle ? Nene, ani to si nezaslouží, odpad.

Velmi křehké vztahy (2007) (seriál) odpad!

To samé, jako R.pouta. Takže totální nic, zlo největší.

Tak jde čas (1965) (seriál) odpad!

Nekorunovaný král nejhorších seriálů všech dob. Běží to od roku 1965 a v USA se vysílá téměr 11.000 díl. Pochybuji, že se najde člověk, který by viděl všechny díly (a kdyby ano, pár tisíc jich viděl a potom jeden vynechal, jistě by spáchal sebevraždu). Původní producenti jsou jistě mrtví, což nás nesmí těšit (protože noví jsou ještě horší), většina z bývalých herců je též pod drnem, takže máme nové, mladé tváře, které jsou tu teprve pár desítek let. Viděl jsem jeden díl, nedokázal jsem zkousnout více. Ty minuty toho dílu, to bylo utrpení, muka pekelná. Vypadalo to jako americké filmy 70-80. let, rozpočet na díly asi není moc velký, stejně jako pouze rychlodabing. Byla tam (asi) žena, která byla posedlá ďáblem a ovládala ostatní. Nikdy více. 0% x 0% x 0%.

Pán prstenů: Dvě věže (2002)

Barad Dur a Sarumanovu tvrz (nehleďte prosím na faktické chyby, nemám zas Středověkou mytologii a reálie nastudované), druhý díl ze tří tohoto veledíla moderního filmu, mám asi nejméně rád. Ano, je to sice opět na pět hvězdiček, mnoho nezapomenutelných scén, charismatiční herci, stejně jako v ostatních. Ale něco mi tu chybí, krásně vyjevená příroda Nového Zélandu v prvním díle poklidný začátek, nebo vyvrcholení posledního dílu s epickými bitvami (OK, Helmův žleb je celkem dobrý, ale na Gondor/Mordor nemá) a ostatními věcmi, které gradují. Druhý díl nabídne převážně nehezké pláně Rohanu, temnou tvrz v horách a Enty. 90%.

Útěk z New Yorku (1981)

Typický vzhled Kurta Russela (neplést si s Russelem Crowem, hercem o 20 let mladším) - Tílko zvýrazňující svaly, hříva tmavých vlasů a zbraň v ruce. Zde se přidá ještě drzý škleb na tváři, drsná zamlklost a páska přes oko. Film s post-apokalyptickými prvky (i když tady žádná "apokalypsa" nenastala, ale to prostředí rozpadlé civilizace [zde jen jednoho místa civilizace, ale zato známého New Yorku] na místech bývalého Manhattanu vystihuje stav velmi dobře), s průměrným množství akčních scén (bylo jich vskutku přiměřeně, ani málo, ani to nestálo jen na nich), protože svojí roli hrála hlavně atmosféra zničeného NY, rozpadlá troska bývalé výspy civilizace (já to prostě žeru, zničené urbanistické prostředí). Příběh o tom, jak vniknout nenápadně dovnitř, zachránit prezidenta a zase se vrátit. Triky jsou typické pro raná 80. léta, úsměv na tváři mi vynesly radary v řídící místnosti, elektronika kluzáku a počítače v helikoptérách, vše krásně zastaralé, přesně jak začátkem 80. bylo zvykem (i když se to má odehrávat v roce 1997 - nevadí, nikdy se filmařům nepodaří budoucnost vystihnout správně - viz. 2001 VO, skvělý film, ale z hlediska elektroniky se trefili naprosto mimo). Hudba, která občas zní je směsicí rané elektronické (něco jako Oldfield, či Vangelis, ale nejsou to oni, je to Carpenter) a starých "fláků". Příběh je zpracován celkem dobře, na akční film má velmi dobrý. Herecké výkony jsou přijatelné, nadprůměrné, ale zase jsem viděl lepší. Pro zajímavost řeknu jednu svojí hloupost, asi tak minutu-dvě jsem nevěděl, jestli je Vévoda ten černý, nebo ten zfetovaný. Musím přiznat, že jsem čekal patriotský konec a tento mě příjemně překvapil. Jako ano, celou dobu jsem věděl, že prezidenta i svůj život zachrání, přece jenom je pokračování na světě, ale takový zvrat je dobrá věc. 92% za drsného Snaka, atmosféru zničeného NY.