Sex a Lucía (2001)

Nerad používám slovo "úchvatné", ale tady mě jiné nenapadá. Taková byla režie, taková byla spousta nádherných záběrů, které samy o sobě by stály za samostatnou výstavu fotografií. Takové byly herecké výkony i spousta erotických scén, které vůbec nejsou samoúčelné, ale prostě do tohohle filmu patří. Propletení osudů je vděčný námět, který (alespoň na mě) spolehlivě funguje. Jenom jsem si ke konci říkal "hlavně ať zvládne ten konec" - zvládnul ! ... Není to čistá pětka, ale ten "umělecký dojem" ...

Kašlu na lásku (2003)

Na půl cestě ke **** při sčítání kladů a těsně u *** při odečítání záporů.... Tak především to není "pravá" romantická komedie. Je to jenom komedie, protože romantická vzbudí nějakou odezvu emocí v srdci a ne jenom polechtá bránici. Jinak stylově a vizuálně výborné, Ewan jako vždy skvělý a Renée přiměřeně sladká. Dámy (zvlášť ty v USA) si asi hvězdičku přidají.

Nakládačka (1977)

I přes bombastické nápisy na obalu DVD - "Jeden z nejlepších filmů o sportu" - a nové vydání tohohle filmu k 25. výročí natočení je to slabota. Řekl bych to takhle - Jeden z nejslabších filmů o sportu :)

V rukách nepřítele (2004)

Nevím, kde se tenhle film s datem narození 2004 najednou objevil v půjčovnách, ale tahle variace na všechny ponorkové filmy co jste až dodnes viděli v tomhle žánru žádný průvan neudělala. Nebýt tam Til Schweiger a William H. Macy, tak by to hodnocení dopadlo ještě hůř.

Donnie Darko (2001)

Po dlouhém shánění tohohle filmu (co k sakru dělá nějaký "Donnie Darko" v TOP 100 IMDb ?! :) ve všech půjčovnách a prodejnách jsem skončil u formátu DivX. Přesto že sledování filmů na počítači nesnáším, tak tohle mě fakt dostalo. ...... Sci-Fi která vás vtáhne především svojí atmosférou a která není vůbec jednoduchá (možná jenom pro mě :) na pochopení. Asi po druhé projekci, na kterou se už teď těším, bude jasněji, ale na dojmu z filmu to tajemno pranic neubralo. Tyhle pocity zná každý z nás na konci "Lynchovek".... V pětadvaceti letech si napsat takový scénář a takhle ho zrežírovat, klobouk dolů pane Richarde Kelly. Tenhle rok se tenhle pán chystá na nový film, tak hořím zvědavostí.

Slaměný vdovec (1955)

Až začnete posílat manželku na léto mimo město, užijete si tenhle klasický film ještě víc :) .... Marilyn byla fakt nádherná !

Hledá se Nemo (2003)

Skvělá animace, výborná hudba, dobrý příběh. To je stručně hodnocení určitě jednoho z nejlepších celovečerních animáků co do dnešní doby byly natočeny (a také jeden z filmů, na který koukám raději s českým dabingem) .... Jo a pak že jsou žraloci krvelační - Brusííííčééék mě naprosto odrovnal :)

Stalag 17 (1953)

Je to výborné, jenom vás nesmí napadnout, že představa američanů o hloupých němcích byla taková i ve skutečnosti.... Billy Wilder to ale stejně zvládnul na jedničku, William Holden září (jako vždy) a já se dobře bavil.

Co ta holka chce (2003)

Není to úplná hrůza, ale fakt JENOM díky Colinu Firhovi, kterého mi dokonce chvílemi bylo líto, k čemu všemu se propůjčil. Z tohohle námětu se rozhodně dalo "vytřískat" víc (viz tématem blízký film "Past na rodiče")..... Jak propastný je rozdíl mezi 60% Cinemy zde a 60% Cinemy u "Lásky nebeské" posoudí divák sám. Hlavně nedoufejte, že vás tohle dílko pobaví byť jen vzdáleně stejně kvalitně (btw - tohle je názor filmového "starce" - pro některé náctileté to možná bude naopak..... ale spíš ne :)