Cesta do pravěku

• Československo Cesta do praveku (více)

vaclaw

Vcelku neuvěřitelný počit a potvrzení geniality a nadčasovosti Karla Zemana. Jediné, co mi na tomhle filmu vadí a proč nehodnotím maximem je příliš umělé naroubování příběhu na ty originální trikové orgie. I tak ale perla mezi českým filmem. ()

MarkHoppus

V dnešní době si asi každý pomyslí, jakto že film tak amatérský s hnusnýma kulisama až je to trapné má tak dobré hodnocení - je to jednoduché, stačí se podívat na rok výroby. ()

Bigfuckman

Nádherné výpravné fantasy s velkou dávkou dobrodružství 4 mladých jinochu. Sice film není abolutně dokonalý a pár chybiček by se našlo. Teď nepíši o chybách s efekty. Ty byli na svou dobu bezkonkurenční. Spíše takové ty nelogické a usměvavé chybky co provází mnoho filmu. Za největší z nich považuji to, že dokud měla výprava loďku a plula pořád proti proudu (proti času) vše bylo ok. Ovšem s nástupem voru najednou začali plout s proudem což mi nějak nedávalo smysl. Ale celkově klobouk dolu před tímhle krásným filmem určeným nejen pro děti. ()

Korbelka

je udivující, že pořád narážím na filmy, které i přes počítačovou techniku byjí do očí svou nerealističností, jj Zeman byl frajer :) ()

macetoma

Je to klasika. Zeman byl bouchač, že to tak zvládl natočit. Některé triky teď sice vypadají úsměvně, ale jako celek je to pořád i po letech kompaktní dílo. Jako malého mě to inspirovalo k psaní deníku. Škoda, že mi to moc dlouho nevydrželo. Asi jsem nenašel žádnou jeskyni do pravěku. Ale přesto dávám 5 hvězd. ()

Zaplo05

Česká klasika. Na jednu stranu jdou vidět krásně umělé postavy dinosaurů, ale na 55 rok je to vynikající zpracování, které určitě nemá obdoby. Kdyby se dnešní Hollywood raději ponaučil od české tvorby a natočil poučný film, který všechny děti nadchne pro tu klukovskou odhodlanost objevovat nové dobrodružství. ()

Asdas

Byť to animované bola by to bomba ako hraný film je to skôr ako náučný film pre mladšie publikum a pre tých starších ako som ja to pôsobí zastaralo . ()

bedly

Karel Zeman v tomto filmu předešel svou dobu o desítky let. Dnes, kdy se obchody hemží dinosaury a máme za sebou fantasmagorie s Jurskými parky a Godzilami, se toto filmové dílo stává úžasným a nenásilným ba přitažlivým učitelem geologie a paleontologie. Je to river movie od čtvrtohor do prahor. Možná dnes někteří ohrnou nos nad Foglarovsky kladnými hrdiny nebo nad některými přifocenými záběry, ale co naplat tohle v roce 1955 byla světová extratřída. Dnes si tento film můžete objednat v Japonsku - tam totiž moc dobře narozdíl od nás vědí, kdo to byl KAREL ZEMAN. ()

Metalicum

Tento klasický český snímek byl jeden z filmů mého mládí, viděl jsem ho nesčetněkrát a vždycky se rád podívám znova. Krásná animace, příběh i celková výpravnost dělají z tohoto snímku jeden z pokladů české kinematografie. Nostalgických 95% ()

offlineman

Před tímto kinematografickým skvostem můžou jít všechny ty Jurský parky a Ztracený světy do........ patřičných míst! :-) Na to, že tenhle film je dělaný doslova "na koleně", je to neskutečná nádhera!!!!! Kdyby žil Karel Zeman dnes, byl by z něho miliardář! Jenže, dokázal by s dnešními technologiemi natočit to, co tenkrát? ()

rob_troy

Naprostá klasika mého dětsví. V té době skvělé efekty a pamatuji si, jak jsem chtěl zažít taky vlastní cestu do pravěku. ()

Kajislav89

Už jsem tento film dlouho neviděl. Přesto mi ale v paměti utkvělo ono správné klukovské dobrodružství a hlavně překrásná vizuální stránka, dílo zlatých českých ručiček pod vededním Karla Zemana. ()

inmax

Nevím, jestli film zaujme i dnešní mládež ale mě (ročník 85) zasáhl přímo do srdce. Jako dítě jsem ho viděl snad stokrát (hlavně tu část v druhohorách) a znal nazpaměť. A to bylo vlastně už po Jurském parku, který odstartoval můj zájem o dinosaury, takže je možné, že bude film poutavý i pro nové diváky :-) Navíc co jsem slyšel, tak animace v Cestě do pravěku byla revoluční i v celosvětovém měřítku a Zemana nám záviděl celý svět, takže tady není co řešit. Příběh prakticky žádný, dětské herecké výkony minimální ale je to prostě srdcovka. ()

N3O

Když se tak podivám na rok, kdy film vzniknul 1955, říkám si, kam se na nás hrabou světové velkoprodukce, které by si v našich finančních podmínkách nevystačili na jednu natáčecí hodinu. Příběhem je to pro kluky do 10 let ale vzpomínka zůstane až do smrti. ()

J*A*M*B*O

S cestou do stredoveku som sa stretol len náhodou keď som pozeral telku. Na to, že film má vyše 50 rokov, nebol vôbec zlý ale takých dinosaurov a to okolo toho veľmi nemusím. Dávam 8/10 bodov. ()