The Cellar

• Velká Británie The Cellar
všechny plakáty

Příběh vypráví o Kieře Woodsové (Elisha Cuthbert), jejíž dcera záhadně zmizí v suterénu svého nového venkovského domu. Kiera zjistí, že její domov ovládá prastará a mocná entita, které bude muset čelit, pokud nechce riskovat, že navždy ztratí duši své rodiny. (TommyZR)

MartinSTFC

Zajímavý nápad. Ale chtělo by to dotáhnout. Atmosféru to mělo, ale nápad už moc ne. Nicméně, i přesto se jedná o jeden z těch lepších hororových snímků za posledních pár let. ()

Yamatosan

Hodně zajímavý nápad, který shazují stokrát omletá cliché a šarlatánské rekvizity. Za kruty konec ale třetí hvězda. ()

Chicharron odpad!

Naprosto zbytečný film, kdy se hlavní monstrum ukáže tak na 10 sekund a tím to celé zhasne. Trapné chliché od začátku do konce. ()

vinducha

Příjemná 1hubka , ale nevyužitý potenciál filmu naplno . Tam to mohlo být daleko hustějc a daleko víc . Třeba jako v Boogeymanovy.  Škoda , ale na 1 kouknutí OK. ()

KarlN

Pokud se chcete naučit počítat víc jak do sta, vidět obtloustlou maminu která neumí zhasnout baterku, průvan jak vyráží dveře a chlapa v chlupatém kostýmu, směle do toho...jinak jděte dělat něco lepšího. ()

Hexx

Rozhodně nadprůměrný horor o matematické nauce. Nehledejte však zlomky, nýbrž základní početní útvary. I přes to, že bych měl tendence to zaokrouhlit na desetinné čárky, jsou to zdravé tři hvězdy. ()

lineker

Velké, pozitivní překvapení. Jen málo co jde z mého pohledu filmu vytknout. Dům, který padl za oběť šílenému matematikovi a jeho vzorci cesty do jiné dimenze. Smůla pro rodinku, která se do něj právě nástěhuje. Vyváženě děsivé, akční a záhadné. Tak jak to mám rád. A dojde i na kočku pana Schrodingera. ()

sun.eagle

Jako dítě jsem do sklepa taky nerad chodil, a tuhle úzkost z těchto prostor mi tenhle nenápadný horor dokázal pěkně oživit. Pěkně to od odsýpá, má to dobrou atmosféru a ani to nepotřebovalo moc lekaček a přece dokázal postrašit. Krásně zakončená pointa zaslouží palec nahoru.  BTW.Elishu jsem neviděl strašně dlouho, a její obsazení mě potěšilo. ()

paja.

U hororu si divák buď proužkuje spodky, nebo sebou škube, jako by měl parkinsona, ale tenhle snímek nedokáže s člověkem ani jedno z výše uvedených. Za to dokáže zježit chlupy na rukou do té doby, než zjistíte, že to nejlepší a nejděsivější z filmu už máte za sebou a následuje už jen takový rychle zplácaný konec, od kterého jsem čekal víc do nitra mysli proniknuvší vysvětlení, do kolika se má vlastně napočítat a završit to klasickým dovětkem: "před pikolou, za pikolou nikdo nesmí stát, nebo nebudu hrát. Už jdu....deset dvacet Péťa s holkou". ()

pagbed_II

To je fakt tak tezke v mysterioznich snimcich dat postavam aspon trochu logiky?  - V baraku, co pohtil jedno moje decko urcite necham druhe bez dohledu. - Kdyz si myslim, ze moje dite je “jen” nezvedtne, pracuju porad na 110 %. - Kdyz uz vim, ze neni jen nezvestne ale myslim si, ze je “nemrtve”, tak na to jdu matematikou. - Nebudu resit divne veci, co se deji okolo me s mych blizkych, proste nebudu. - Vsechny indicie budu ignorovat. - Kdyz se bojim, schovam se pod stul. A kdyz se bojim vice, zase zpod nej vylezu. - Ale hlavne, hlavne zustanu nekde, kde vim, ze strasi. skoda… ()

vrch07256732

Za mna na 100%. Mam rad pomerne nizkorozpoctove horory ale s dobrou atmosferou, resp. strasidelnou. Tu sa podarilo vytlct pomerne nadpriemerny a dynamicky dej uz od zaciatku filmu bez nutnosti pouzitia nejakych efektov ci potokov krve. Pre vyznavacov slasherov, akcnych hororov a pod... absolutne nedoporucujem. ()

Borec_z_Ovy

Dvě děti, rodiče a jeden strašidelný dům. Tohle je THE CELLAR. Film má dobrý nájezd, ze začátku nešetří napětím a strašidelné hudební tóny kdy kamera pokaždé pomalu v nějakém místě v domě popojíždí je nervy drásající, protože nevíte, kde ono něco na vás vyskočí,hodněkrát je někdo otočený zády nebo v takovém postavení, že je za ním tmavá místnost, takže zase čekáte že něco vyskočí ale ve finále prostě nikdy nic nevyskočí a nic vás nelekne a to je škoda. Do půlky filmu to má taky dobrý feeling, řeší se tady zmizení dcery, do toho okultismus, čarodějnictví, vzorečky a víc a víc to tady vzrůstá na napětí, hodně se hraje na atmosféru, ale pak se to nějak zlomí a vyjde z toho jakási slátanina s kozlem v podání jakéhosi tam toho bubáka démona který se vám ve finále ukáže tak na pět vterin....ale je pravda, že i tohle mi úplně stačilo a víc tak neoriginální monstrum vidět ani netoužím, ale tím to i celý film zabilo. Nemůžu říct, že bych se u tohohle filmu kroutil nudou nebo že by to byla škoda mého času. Díky krátké stopáži a pár zajímavým prvkům se totiž film dá zkouknout, ale to je tak všechno, žádné wau na konci prostě nebylo, tohle jednou zhlédnete a hned na to zapomenete. Více o filmu ZDE ()