Psanci

• Španělsko Las leyes de la frontera (více)

Šikanovaný mladík se zakouká do dívky, která ho přivede mezi svoje kamarády. A léto plné krádeží, loupeží a lásky ve španělské Gironě roku 1978 může začít. (Netflix)

RAFT

Nuda a to sem si říkal že, španělský film bude zase nějaký dobrý film a opakovaně je pravdou. Film je nudný, moc nezajímavý. Šikanovaný kluk se záložka do nějaké holky a ta ho potom seznámí s partou a ti ho dovedou k loupeži. Čekal jsem něco lepšìho. Za mě 50% ()

Mamlas odpad!

Plně nudné drámíčko o uťáplém šikanovaném chlapci, který se přidá k partě zlodějíčků a pak... Pak už se nestane nic zajímavého. (7%) ()

Kushina

Z hodného kluka spadnout ke zločinu je hrozně lehké, ale vrátit se zpět, kolikrát bývá nemožné. Zde měl Brejloun víc štěstí, než rozumu a zachránila ho rodina, kterou však zbytek neměl, ani takové štěstí. Ohlídnutí zpět po x desítek let však bývá stále bolestivé a takové rány se nehojí lehko. Mysleli si, že zvládnou všechno, že je to jen hra, ale realita je tvrdá. 70% ()

bonovox

Výborný španielsky film z Netflixu. Kvalitný scenár, ktorý vygraduje do skvelého a poučného záveru. Pre Begoňu Vargas by sa spustil asi každý teeneger...80% ()

hony23

Pohádka o tom, jak se z nesmělého outsidera stane člen zločinného gangu. Povedená retro podívaná z jihu Španělska a vlastně i dosti zdařilá gangsterka. ()

Zlty_Dodo

konečne na Netfixe niečo, čo sa obišlo bez BLM a LGBT :) film má spád, postavy sympatické, pohlavná hrdinka krásna, takže 4**** plus 1 za absenciu netflixovskej mašinérie :) ()

sparrow1

Parádní film, skvělá retro atmosféra. Za mě velké překvapení od Netflixu. A Tery byla nádherná stejně jako fešák hlavní hrdina. A jako perlička pěkná hudba. ()

Modeman123

S jídlem roste chuť. Otloukánek z lepší "sorty" se začne rodinkovat s ulicovou svoločí. Najde si tam i svoji princeznu. Po běžných vloupačkách to pořádně rozjedou. Rozjedou? ()

Sopholojong

"Ready Robber Uno". Svojou reziserskou hravostou a prespekulovanym retrom to Spielberga silne pripomina, rovnako ako motivom sikanovaneho outsidera, ktory unika do ineho sveta lupezi, nocnej zabavy a drog. Odzbrojujuca chemia okuliarnateho "vtacika" a "free style" dievciny bez podprsenky (Begona Vargas je "baby face" s krasnym telom), aku som uz davno nevidel v ziadnom filme. A ze sa mi dostane od Spanielov som necakal uz vobec. Silne atmosfericka zalezitost (az hipisackych rozmerov) z preslnenej "Espanoly", kde na vas dychne doba zvonovych nohavic, kuceravych zostrihov, disco slagrov, ale i hospodarskych kriz, rebelantskej mladosti, lahkovaznych zlocinov a nekompromisnych trestov za ne (brokovnica na benzinke, nasledna strhujuca havaria, nahanacka s policajnymi motorkami po bankovej lupezi, zuctovanie pod mostom). Otec ako zahladzovac stop skvely! Zaver (dobracky komisar vs. obetavy otec) s poznanim, ze zlocincov tvori lahostajnost ludi a doba zvratenych idealov, v ktorej ziju a odrovnavajucim emocionalnym twistom/spomienkou ako ceresnickou na torte. 9/10 PS: Z honenia na hajzli v centre stolovych hier nemal "bonera" len mlady zajacik... ()

sarulefilm

Všechno, co si můžete přát, tady je - romantika, přátelství, drogy, zbraně, smrt… Po vizuální stránce tady máme krásné herce, nosící pěkné barevné retro oblečení. Děj se odehrává v buď v typických uzoučkých kamenných španělských uličkách nebo na pláži. Navíc španělština je hrozně sexy a  všechno dohromady vytváří opravdu jedinečnou atmosféru filmu, kterou ještě podtrhuje super hudba a opravdu snadno tomu propadnete. I příběhově to postupně graduje, kdy s hlavním hrdinou pomalu pronikáme do španělského podsvětí a zažíváme čím dál větší napětí. I přesto, že jsou postavy zlodějíčkové, tak jsou nám sympatičtí a máme tu jak pevné přátelství, tak i romantický trojúhelník. I ten konec skvěle zapadl. Ale když se řekne Netflix, tak si představím přesně tohle. Na první pohled to vypadá, že je tam všechno, ale něco tomu zkrátka chybí, hodně to vsází na vizuální stránku. Taky ten styl natáčení strašně bije do očí, když se jedná o retro film. ()

vinducha

No myslel sem si , že to nemůže dopadnout špatně , když měl scénář v rukou týpek , co píše s panem Iglesiou . A nespletl jsem se . Ono je to o té první lásce a dospívání na ulici. Ale jakým způsobem. Jízda od začátku do konce. Bravo. I režiser Monzon u mě napodruhé zabodoval. ()

Tomas.Abi

Španělská kinematografie je pro mě velkou neznámou, ale tento film španělským temperamentem dýchá, takže na mě absolutně fungoval. Bergoňa Vargas, hlavní hrdinka našeho příběhu mě očarovala stejně jako našeho mladíka, který nemá žádné přátele a  je šikanovaný svými vrstevníky. I když pochází z dobře situované rodiny, tak je vyvrhelem. Proto se ani není co divit, že když na něj dělá oči, které má herečka skutečně nádherné, tak se v nich utopí a začne jí navštěvovat v části města, která patří k těm chudším. I přes prvotní pochybnosti, zda se chce scházet s lidmi, kteří patří do spodní třídy a jsou vyvrheli španělské společnosti, je rád, že si nakonec našel nějakou partu lidí, do které může patřit. Aby dívku ještě více okouzlil, vyzkouší i přes počáteční odpor lehké drogy, posléze i tvrdé drogy a pak začne pomáhat malému gangu i s krádežemi. Chemie mezi našimi postavami je elektrizující a i když mi není dávno sedmnáct let, tak jsem naprosto chápal motivy našeho mladíka, který se s každým dalším prohřeškem dostává více do víru kriminální činnosti, ze které nemusí být cesta zpět. A protože je náš gang hladový po penězích, které jim ani dlouho po úspěšném lupu nevydrží, tak je ve svých aktivitách velice aktivní a vyšetřovatelé po nich začnou aktivně pátrat. Navíc ani není jasné, zda celá parta s chlapcem pouze nemanipuluje a nechce ho využít, pro své obohacení. Jak toto vše dopadne ?  I přes dvouhodinovou stopáž, která je na tento film poměrně dlouhá, jsem prostě nemohl od filmu odejít a chtěl vědět jak celá tato partička nakonec skončí. Ve filmu se sice objevuje nějaké to klišé a některé scény jsou předvídatelné, ale konec Vás stejně překvapí a některé snad i dojme. Pro mě byl tento film příjemným překvapením na které budu ještě dlouho vzpomínat. O filmu jsem nevěděl vůbec nic, neviděl jsem ani ukázky. Kamarád, Argentinec, to prostě pustil na svém Netlixu. ()

Zaks

Španieli už neraz dokázali stojaté vody riadne rozvíriť a aj tentoraz to bola trefa do čierneho. Famózne spracovanie tuctového príbehu o mladých zlodejíčkoch so skvelou hudbou i kamerou. Nádherná dobová atmosféra snáď nenechá nikoho chladného. Hippies párty ako vystrihnutá z nejakého sedemdesiatkového snímku. Konečne film s dušou, kde sa na emócie len nehrá. ()

jirikzaboj

Španělská produkce umí překvapit, to není žádným překvapením. Ovšem z otřelého a kýčovitého námětu vytřískat to nejlepší a zároveň to posunout na úplně jiný level s opravdu kouzelnou atmosférou  minulého století, to je teda něco. Ty lokace, kostýmy, ty herecké výkony, ikonický soundtrack. Opravdu jsem se bavil od začátku až dokonce a to mě spousty věcí fakt i u tak jednoduchého příběhu překvapily. Honičky a autentické chování ústředních postav bylo jen třešničkou. ()

Liron

Výborný, výborný. Koukala jsem až do konce unešená atmosférou, muzikou. Stála jsem vedle nich když se smáli a plánovali, utíkala a ujížděla s nima. Fajn biják i když za oddechovku to prý nemám označovat. ()

mdf

Taková mini hodně pohodová gangsterka,úžasně natočená, ta skvělá retro atmosféra,Begoňa, byla fakt magnet pro oči  a zvrat na konci,to celý domaloval. ()

36. Premios Goya – výsledky

36. Premios Goya – výsledky

13.02.2022

Ve Valencii byly v sobotu 12. února 2022 předány výroční španělské filmové ceny Goya. Režisérem slavnostního ceremoniálu, jenž se uskutečnil v operním divadle Palau de les Arts Reina Sofía, byl… (více)