Mučení - znásilnění - vražda. Kdo by si taková slova spojoval s chlapeckou třídou, plnou náctiletých jinochů. Ale láhev silné anýzové pálenky a trocha hecování udělá své a život mladé krásné učitelky je ukončen obzvláště krutým způsobem. Detektiv Marco Lamberti se však nechce smířit s představou, že šlo o pouhé zkratkovité chování studentů, a snaží se nalézt tajemnou postavu, která možná za celou hrůzou stojí. Postupně odhaluje, že vražda učitelky nebyla jediným zločinem, na kterém se chlapci podíleli... (Řitka video)

Shanen29

Dal jsem si den Di Leových filmů a tímto spíše krimi thrillerem ,ikdyž pár sequencí gialla zde bylo jsem zkončil,jelikož už mé oči byly dosti znavené.Film o brutálních parchantech,je vlastně i obrazem dnešní doby mládeže.Samotný děj má spád,nenudí ,ale konec je opravdu diskutabilní a překvapující. ()

Pitryx odpad!

To byla detetkivka? Nebo psychostudie? V každém případě se nepovedlo ani jedno, ani druhé. Nechápu proč bylo nutné vložit scénu znásilnění hned do titulků a pak kolem toho asi osmdesát minut naprosto zbytečně kafrat a dělat z toho další odbočné větve. No já se celý film nudil a díval se do konce jen proto,abych věděl, zda bude stejně pitomý jako celý snímek. Tomu stejně chyběl spád i napětí, takže pro mne odpad.02112010 nst ()

DonBraso

Pro mě vcelku normální detektivka,která měla svoje plus i mínus.Mě tedy ty interiérové sekvence přímo umučily k smrti,než skvělýho detektiva Marca v podání skvělého Capponiho.První půlka pro mě syrová nuda o výslechu,který je sice pro někoho jasný jako blecha,pro mě je to vývar bez kvedlíčků.Druhá půlka naprosto otočí karty a hledáme kdo je vrahem a hnedka se mi snímek velmi líbil.Dopady o tom,že kluci jsou výkvět a stále moc o nich nevíme,je tady dobré na napnutí špagátu na prádlo,ale mě chyběla jedna otázka,tedy proč?Zvuky do scén krásně italské a konečné inferno ze všema hroznýma zvukama je tedy psychická sonda,kdy člověk pomalu chce ztišit i zvuk,přesto je to výborné :)Kdyby nebyl ten konec tak lajdácký,kdy se nechá závěrečný "vrah" chytit,bylo by to lepší,na druhou stranu,třeba dostal chuť opít i pana detektiva rohlíhem.50% ()

Elessar.

Zaujímavá dobová sonda. Podarene vybraté charaktery postáv, len občas ma pobavila/zaujala záležitosť, že postavy prepínali medzi taliančinou a angličtinou. Ako len mohli chlapci, taliani rozumieť anglickému detektívovi? Je to trochu giallo, ale skôr taká detektívečka. ()

uprchlice

Nahé násilí je kriminální drama z prostředí Říma. V místní chlapecké škole došlo k vraždě, při které zemřela mladá učitelka. Detektiv Marco Lamberti, který případ vyšetřuje, chlapce vyslýchá a snaží se zjistit, co se doopravdy stalo. Je jasné, že mezi nimi panuje děsivá atmosféra a každý z nich má své tajemství... Nahé násilí je lehce erotický kriminální thriller italského režiséra Fernanda Di Lea, který jej natočil podle předlohy spisovatele Giorgia Scerbanenca. V hlavní roli se představil Pier Paolo Capponi jako detektiv Marco, který si také mj. zahrál v horroru Sette orchidee machiatte di rosso. Nahé násilí rozhodně nezklame fanoušky italských kriminálek. Ovšem diváci trochu ostřejšího rázu mohou být zklamaní. Lehká erotická scéna (ač ji tak nazývám, tak k erotice má daleko, tedy alespoň, co se týče sexu). Spíše se jedná o pokus o znásilnění. Ovšem strach, napětí a hrůza po dobu vyšetřování "přibijí" nenáročné diváky k obrazovce. Nahé násilí je oddechová kriminálka, která se spokojí pouze s lidskou myslí a strachem, jenž se skrývá hluboko uvnitř každého z nás. ()