Val

Val Kilmer, jeden z nejnepředvídatelnějších a nejnepochopenějších hollywoodských herců, již více než čtyřicet let dokumentuje svůj život a umění prostřednictvím nahrávek a videí. Shromáždil tisíce hodin unikátního materiálu - od snímků na 16mm filmový pás, které natočil se svými bratry, až po záznamy ikonických rolí v kasovních trhácích, jako jsou Top Gun, The Doors, Tombstone nebo Batman navždy. Tento neotřelý, svérázný dokument přináší pohled na to, co znamená být umělcem a složitou lidskou bytostí. (HBO Max)

Duke90

Téměř celý dokument je prakticky souhrnem mnoha archivních záběrů samotného Vala a umožní nám nahlédnout do samotného nitra výjimečné osobnosti, která by si možná ve svém životě zasloužila více úspěšnějších filmových projektů (ne, že by jich bylo úplně málo). Ač je vzhledem k jeho současnému zdravotnímu stavu výsledný efekt velice dojemný, což podpořila i menší role v pokračování Top Gunu, nelze jinak než smeknout a popřát Valovi hodně zdraví a chuti do života. Syn Jack jako vypravěč odvedl skvělou práci a minimálně hlasem se velice podobá svému otci. ()

ESW

Sonda do hlubin hercovy duše, ale zároveň dokument a trochu pokus o mistrovský opus. No a ani jedno dotaženo, hm. ()

Ajka1

Tento dokument, pojatý z velké části jako autobiografie, nám nabízí intimní pohled do života jednoho nadaného herce s citlivou duší umělce. Mimo rodinný život a osobní tragédie, které se nevyhýbají nikomu z nás, poukazuje i na stinné stránky zábavního průmyslu a nutí k zamyšlení, co je vlastně v životě opravdu důležité? A Val už to má, jak se zdá, v hlavě přebráno. Po shlédnutí této biografie, jedné další z roku 2004 a nejrůznějších interview na YouTube úpřímně nechápu, odkud se bere všechna ta nenávist vůči jeho osobě. Val na mě působí jako excentrický, ale přitom velmi zdvořilý, inteligentní, milující, kreativní člověk se smyslem pro humor a nohama na zemi. Řekla bych, že Vala spíš lidi moc nechápou a vysvětlují si jeho přímost jako aroganci. Proto se ani nedivím, že ho někteří označovali za potížistu. Bez ohledu na to, co o něm média do dnešního dne šíří, si zaslouží respekt a obdiv. V tomto dokumentu toho totiž nebylo zmíněno hodně: od charity, přes ochranu africké přírody a mnohé další věci, které Val dělá anonymně a nezištně. A já mu za to tleskám a doufám, že mu bude líp. ()

adamix

Emotívny, vtipný a rovnako tak aj smutný pohľad do života hereckej legendy, ktorú ľudia milovali aj neznášali. Kilmer bol vždy u mňa excentrický a atraktívny herec, ktorého každý film (aj úplná blbina) mal niečo do seba a to aj vďaka jeho prítomnosti. Dokument okrem záberov zo zákulisia filmových počinov sa zväčša venuje jeho osobnému životu, ktorý je bohatý a najväčšou srandou je aj to, že po toľkých rokoch a ťažkom zdravotnom stave má občas ten istý zmysel pre humor. Kuriozita, ktorý by si mal každý hercov fanúšik pozrieť. ()

motyka52

Pokud má herec skladiště plné filmového materiálu, na který dokumentoval celý svůj život, vyloženě si to o nějaký dokument říká. Zvlášť, když má poměrně zajímavý životní osud. A vůbec nevadí, že nepatří mezi hereckou extraligu, protože ho stejně každý zná. Nebo si myslí, že ho zná. ()