Reklama

Reklama

12 hodin na odplatu

  • USA A Day to Die (více)
Trailer 1

Zatímco chránil podmínečně propuštěnou osobu, zabil Connor Connolly člena drogového syndikátu. Nyní má jeden den na zaplacení dvou milionů odškodného Tyronu Pettisovi. Peníze však nemá. Musí tedy požádat své bývalé parťáky z armády pod vedením Brice Masona o pomoc, dříve než přijde o vše, co miluje. (Canal+ Action)

Videa (1)

Trailer 1

Recenze (20)

blackJag 

všechny recenze uživatele

"LUCIFER'S LEFT HIS LAIR." Příběh opravdu není originální, ale mohlo to fungovat... i dnes, v pohodě, dát do toho malinko víc peněz (obsazení je víceméně v pohodě), scénář poladit, vyhodit pičoviny, trošku normálně... A hlavně, nenechat to dělat někoho, kdo si omylem zarazil vrták do lebky, protože přesně tak to vypadá natočené, talent nula. 25% ()

M.i.k.e 

všechny recenze uživatele

další z dvaapadesáti letošních willisovek.I když...dá se tomu ještě říkat "willisovka",když je tu Willis pouze asi půl minuty na začátku a pak minutu na konci?Jinak jde o tradiční akční béčko o tom jak někdo musí sehnat peníze aby mu někdo jiný nezabil těhotnou manželku a není tu vůbec nic čím by A Day To Die mohlo překvapit.Možná kdyby hlavní roli nehrála lacinější verze Matta Dillona ale třeba mihnuvší se Frank Grillo, mohlo to být lepší. Jenže není a jakkoliv jsou horší, za ztrátu času to nestojí...40% ()

Reklama

sedm.1 

všechny recenze uživatele

Já už jsem to zmínil u několika filmů z posledních pár let, kde se v titulcích objevilo jméno Bruce Willise, že mám pocit, jako by se stalo snad módou dávat snímkům s jeho účastí buď rovnou Odpad!, či v lepším případě jednu hvězdu, a to bez ohledu, jak kvalitní ta podívaná ovšem ve výsledku vlastně skutečně je, a zmiňuji to pokaždé, když si myslím, že to zas až tak strašný není a zdejšímu procentuálnímu výsledku to skutečně neodpovídá, a to je tedy případ právě i A Day to Die. Zároveň tím ale tady nechci ani nikoho přesvědčovat, že se jedná o podívanou v jakémkoliv ohledu nadprůměrnou, to vážně ani zdaleka ne, jen ale ta veškerá kritika je už až prostě zbytečně přehnaná a nepodmíněná. Každopádně hlavní důvod, proč jsem si tuto podívanou v rámci možností a s pěknou dávkou tolerance užil, je především zápletka, která mě opravdu bavila, která se odehrávala ve vážně svižném tempu, a která disponovala i několika sice předvídatelnými, přesto i tak slušnými zvraty, prostě pořád se něco dělo, a to od samého začátku až po závěrečné titulky. Samozřejmě druhá věc je, že ve zbylých ohledech je to již očekávaně pořádná bída, nicméně opakuji, dostat se ona zápletka do rukou mnohem lepšího tvůrčího týmu, disponujícím úplně jiným finančním rozpočtem, tak jsem přesvědčen, že by se jednalo i přes její neoddiskutovatelnou tuctovost o jízdu jako kráva. Ani s pořádným tvůrčím týmem, a hlavně ani s penězi to tu ovšem evidentně neklaplo, takže jak jsem zmiňoval, film krom toho již nic dalšího pořádného nenabízí, akce tak působí fakt naivně a lacině a v mnoha případech až hloupě, atmosféra je naprosto nijaká, no a casting téměř až bolí, především tedy Kevin Dillon v hlavní roli je pekelně nesympatický antiherec, kterému jsem přál upřímně vážně nepěknou smrt. Takže ano, je to laciné a určitě i v naprosté většině ohledů nepřesvědčivě zpracované béčko, ale já se díky svižné a rozhodně nenudící zápletce i přesto kupodivu dobře bavil a proto uděluji pěkné, jemně nadhodnocené 3*. ()

silentname 

všechny recenze uživatele

Myslím, že Bruce sa už viac stáva tvárou na posteroch, než reálnym hercom. Pretože veľkú rolu v "A Day To Die" teda nemá. Wes Miller nie je zrovna veľkým talentom a tomuto filmu určite chýba viacero vecí. V prvom rade nejaký rozpočet, nejaký talent a trošku väčšiu dávku atmosféry. Skombinovať toto všetko do základného námetu a nechal by som vo svojich rolách Leona s Grillom a myslím si, že sme tu mohli mať aj nejaký celkom slušný film. Pretože istý potenciál tu je vidno. A aj z toho plynie hneď na úvod moja myšlienka, že je pár veci, ktoré podľa mňa na filme fungujú. Ako som už spomenul, Frank Grillo a Leon sú podľa mňa celkom schopní. A dokážem ich vo svojich rolách celkom dobre prijať. Kto funguje tiež je Alexander Kane, ktorý si svoju prítomnosť na placi celkom užíva a aj Brooke Butler je celkom okey. Príbeh je síce celkom jednoduchý, no to by mi na oddychové akčné thrillerové béčko vôbec neprekážalo. Dokonca si myslím, že je napísaný o niečo lepšie ako niektoré posledné filmy, v ktorých sa Willis objavil. Ostatné postavy ale dokopy nevedia prejaviť moc veľkú dávku charakteru, efekty sú miestami čistá tragédia a bojové scénky vyzerajú absolútne tragicky. Dokonca v jednom bode príde scénka, kde môžeme reálne vidieť, že herci vedeli presne ako sa majú správať a akým spôsobom na seba útočiť. Je to totálne viditeľné. To uberá filmu dosť body, lebo sa do neho človek nemôže dostať natoľko, ako by chcel. A verte mi, ja som sa snažil do toho filmu dostať. Je tu niekoľko zaujímavejších zvratov, Grillo na konci je skvelý, no vo výsledku ide o podpriemerné až nie veľmi dobré filmové dielko. Ale bavilo ma to asi viac ako posledná komédia, čo som pozeral. Hodnotenie: C- ()

Lacike 

všechny recenze uživatele

Nastal deň zomrieť, si znova povedia Willisovi fanúšikovia, ktorí skočili na lep jeho novému blockbusteru. Mňa zaujal relatívne akčný trailer a Grillo, ktorý miestami točí solídne béčka. Ale tu evidentne len zarábal na nájom a Bruce na zdravotné výdavky, lebo už fakt pôsobí jak regulérny dement. Samozrejme sa mihne na pár minút a v celom filme je zbytočný. Väčšinu filmu sa tam nudne kecá. Riešiť dej je zbytočné. Film zaujme len úvodnou a záverečnou akciou, ktorá je ultramizerná do takej miery, že je to zábavné sledovať. Neviem, či to ukradli z nejakého iného filmu, alebo tie výbuchy a digivrtuľník narýchlo behom jedného dňa vyrobil nejaký Indický brigádnik, ale zasmial som sa. Kto má rád Asylum trash filmy, tak bude spokojný. 1/10. ()

Galerie (14)

Reklama

Reklama