Reklama

Reklama

Shiny_Flakes: Náctiletý drogový baron

  • Německo Shiny_Flakes: The Teenage Drug Lord (více)
Trailer
Dokumentární / Krimi
Německo, 2021, 97 min

VOD (1)

Obsahy(1)

Max S. prozradí, jak v pubertě vybudoval drogové impérium z dětského pokoje. Příběh, podle kterého vznikl seriál Jak prodávat drogy přes internet (rychle). (Netflix)

Videa (1)

Trailer

Recenze (50)

Kothy 

všechny recenze uživatele

Hodně netradiční dokument. Ten týpek měl naprosto svůj svět a dost dlouho mu to procházelo. V novinách jsem o tom slyšel jen okrajově, takže jsem se tady dozvěděl dost informací. Docela se divím, že mu to vydrželo tak dlouho skrz jeho nasazení a objemy, v jakých jel. Je to dost dobře udělané a podrobně to mapuje celý jeho příběh. Zřejmě jsme o něm ale neslyšeli naposledy... "Nic jsem si nenechal." ()

Arsenal83 

všechny recenze uživatele

Malé navnadenie na seriál. Ide o jeden z najväčších prípadov cyber kriminality v Nemecku a dodnes sa nevie, kde je väčšina peňazí. Maximilian Schmidt predal z pohodlia svojej izby drogy za 4,1 milióna eur. Dokumentárny film rozpráva príbeh o tom, ako Max začínal a budoval túto drogovú ríšu. V rozhovoroch je veselý, žartuje, nepreukazuje žiadnu ľútosť. Keby mu celý "biznis" neprerástol cez hlavu, možno by ho nikdy nechytili. Veď policajti až do samého konca verili, že ide o viac ako jednu osobu a že bude určite ozbrojený. Že ide o mafiána a ono to bol len hacker. A ešte tak mladý. Stopáž dokumentu je trocha prehnaná, na to, že sa tu skoro nič neudeje a ide len o výpovede, sa to dalo skrátiť a to tempo vystupňovať. ()

Reklama

bublajsa 

všechny recenze uživatele

Moje hodnocení prosím nechápejte jako sympatie k Maxovi nebo snad jako obdiv jeho kriminální činnosti.  I když jeho osobnost, inteligence a podnikavost mě svým způsobem fascinují. Až se mi chce říct - škoda takového talentu. Naopak byly chvíle, kdy se mi nad jeho samolibými úšklebky otevírala kudla v kapse. Plný počet dávám za zajímavé, chytlavé, poutavé a hlavně originální zpracování. Za čerstvý a neokoukaný způsob, jak dělat dokument. ()

Frajer42 

všechny recenze uživatele

Smekám klobouk a přemýšlím, kterou část dokumentu mám chválit první a nejvíc. Těžko nacházím jakékoli výtky. Úžasně zajímavé téma, které je navíc naprosto fascinujícím způsobem zpracované a odvyprávěné. Tvůrcům se povedlo zvolit tak úžasnou formu zpracování, že jsem neměl nejmenší problém stát se součástí děje. Sledujete v podstatě věrnou rekonstrukci celého případu. Respektive věrnou do té míry, do jaké si to hlavní aktér přál prozradit. Max mi byl nesmírně sympatický a je to člověk, kterého bych si přál mít po svém boku v rámci jakéhokoli byznysu. Já neviděl bezpáteřního člověka přispívajícího k rychlejšímu úmrtí nebohých feťáků, nýbrž velmi talentovaného podnikatele, který viděl poptávku a uměl najít skvělý způsob k jejímu uspokojení. Ano, možná trošku přehnaně drzý způsob, ale kolikrát to jinak prostě nejde. Při sledování mi kolikrát úplně spadla čelist, když člověk vidí, v jaké žil naivitě a jak snadno lze některé věci zrealizovat. Jasně, při sledování vidíte chyby, kterých se dopouští a na které by pravděpodobně jednou dojel, ale co jste dělali v 19 letech vy? Je škoda, aby takhle talentovaný a schopný člověk trávil nejproduktivnější léta života za mřížemi a následně se dostal takového sledování, že už nejspíš nedostane druhou šanci zkusit to rozběhnout znovu a lépe. Každopádně se bez mučení přiznám, že jsem s hlavním aktérem z mnoha důvodů sympatizoval, naprosto chápu, že neprojevoval lítost nad svým konáním, protože zkrátka nedělal nic jiného, než že uspokojoval poptávku a provinil se pouze tím, že se jeho činnost týkala oblasti, ve které jsou nepředstavitelné peníze a mají zde mocenské zájmy obrovští hráči a to je jediný důvod, proč jsou drogy pro širokou veřejnost postaveny mimo zákon. Věřím, že nikdo není natolik naivní, aby si myslel, že zde někdy někomu šlo o něčí zdraví. Z dokumentu jsem opravdu nadšený. Do 90 minut se podařilo nacpat opravdu obrovské množství informací a celé to bylo podané formou neskutečně chytlavého příběhu. [95 %] ()

Pethushka 

všechny recenze uživatele

Jestli něčeho nejsem fanoušek, tak jsou to drogy. Dokument o Shiny Flakes mě ale kvůli mimořádnému zpracování a účasti samotného "průseráře" naprosto pohltil. V žádném případě ho nepovažuji za hrdinu nebo jakýkoliv vzor, a ačkoliv on se očividně vnímá jako úspěšný byznysmen, pořád je to ve finále jen do sebe zahleděný, až příliš sebejistý kriminálník. Příběh je to ale neskutečný, a tenhle dokument ho odvyprávěl skvostně. ()

Reklama

Reklama