Neslýchané: Smlouva s ďáblem

• USA Untold: Deal with the Devil
Trailer
Dokumentární / Sportovní
USA, 2021, 77 min

Christy Martin se ve světě boxu probila na špici přes všechny překážky a soupeřky. V soukromí ji ale ničily drogy, domácí teror a strach o život. (Netflix)

Trailer

KuceraJohny

I přesto, že podle mě tento případ tak úplně nezapadá do toho jak já vnímám sérii Untold tak stále se jedná o kvalitní a poutavý dokument. Příběh o velmi statečné ženě, která je lesba. No a co. Samozřejmě, že mě nejvíce bavila část kdy se jednalo hlavně o sport, ale její orientace v jejím životě hrála skutečně silnou roli, proto je důležité zde vidět i její "milostné" vztahy. Útok jejího muže byl skutečně šokující a celkově zrůdný. Avšak podle mě sama Christy neudělal nic neslýchaného proto mi sem úplně nezapadá. Jestli je tu takhle brán její coming out, tak to není nic moc originálního. Přesto mě příběh upřímně chytil a poslední díl co jsem z této série viděl určuje celkové hodnocení projektu na čtyři hvězdy. Rád se podívám i na další podobné příběhy a že jich je. ()

Marze

Tento životní příběh "drsňačky" stál za zfilmování. Boxovat se zlomenou rukou, to je něco. ()

campix

Z velmi dobré sportovní dokumentární série Untold si dovolím vypíchnout tento díl. Deal with the Devil. O ostatních jsem měl alespoň mlhavé povědomí, ale tady mi Christy Martin naprosto vyrazila dech. Průkopnice ženského boxu měla život, který se divím, že ještě nebyl nějak zfilmovaný. Turbolentní život příběh zakončený velmi mrazivým finále. Oceňuji že se tvůrcům povedlo před kameru dostat všechny hlavní aktéry, takže vidíme celé dění ze všech možných stran a úhlů. Skvělé dokumentární řemeslo. Mohu vřele doporučit ještě epizody o Mardy Fishovy a také ty dvě basketbalové. ()

luka4615

Neuvěřitelný životní a sportovní příběh, který by dozajista vydal na dvouhodinový celovečerní snímek, nicméně i na této kratší stopáži se jedná o zcela strhující podívanou, kterou byste určitě neměli minout. Ne nadarmo se totiž říká, že ty nejlepší příběhy píše sám život. (Netflix) ()

klukluka

Jasně, je to zajímavý, že můžou bejt i hvězdy první velikosti totálně nesvobodný, ale s podobnými příběhy už jsem se v životě setkal mnohokrát (namátkou v případě Tiny Turner například), takže mi to nepřišlo až tak “neslýchaný”. Dá se říct, že to se mnou ani nehlo. Narozdíl od životního osudu Kaithlyn Jenner, který je také součástí téhle minidokusérie. Ten byl obrazně a vlastně i doslova kulervoucí. ()