Modrá až na kost

Epizody(8)

Zavraždili jí otce a ona se chce pomstít. Obrátí se proto na mocného bosse podsvětí a pod jeho vedením se dá k policii. (Netflix)

Kwaichi

Dobrý seriál z policajného prostredia. Ak si od neho veľa nebudete sľubovať, dokáže vás zamestnať na pár dlhých večerov. Príbeh je jednoduchý a dosť okukaný. Zo začiatku celkom svižne tempo, ku koncu sa to vsak už začínalo zamotávať čo spomaľovalo plynulosť deja. Posledná časť obzvlášť bola až moc prekombinovaná. Herci mohli trochu viac času venovať nácviku bojových scén a choreografii, ktoré pôsobili príliš lacno a kazili celkový dojem. ()

Lacike

Ďalší majstrovský kúsok zo spolupráce Netflixu a Kórejských diablov? Podľa toho, čo čakáte. Tentokrát sa nejedná o nič na zamyslenie ako Squid Game a dokonca aj tá Volavka, ktorej námet o mafiánskom krtkovi v radách polície, tento seriál trochu pripomína, je o niekoľko levelov dejovo komplexnejšia. Toto je jednoduchý priamočiary výplach na pobavenie typu Kobra 11. Len namiesto pravidelnej dávky karambolov sa tu v každom diely dočkáme aspoň jednej špičkovo natočenej bitky. Choreografia, kamera, brutalita je na filmovej úrovni. Postavy sú našťastie tiaž zaujímavé natoľko, aby som nemal chuť dialógovú omáčku pretáčať. Len je to celý čas strašne predvídateľné. Šokujúce odhalenie vraha snáď každému bystrejšiemu divákovi jasné od prvého dielu. Snáď len jeho motivácia ma trochu prekvapila. Nečakal som, že to bude doslovne vykrádačka Volavky. Najväčším sklamaním pre mňa bolo finále. Keď už to vyzeralo, že by mohli ísť tvorcovia proti prúdu a hlavná antihrdinka by sa mohla netradične poučiť a vyhnúť sa pomste, tak bum, tvorcovia sa vytiahli s ďalším dôvodom prečo ju poslať do finálnej megabitky, aby sa naplnili kvóty seriálu na akciu. V očiach niekoho to môže vyznieť ako odvážne riešenie, ale mne to pripadalo zbabelé. Ale celkovo to je na Kórejské  pomery nadpriemerný seriál bez hluchých miest, zaujímavými postavami a s bezchybnou technickou stránkou. Proste výplach na jedno pozretie typu City of Violence. 6,5/10. ()

Chrustyn

Jihokorejský odvar Volavky a jí podobných filmů. Na oko pěkné, herecky padnoucí ale na poli 8 hodin se toho děje dost málo na to, abych se celou dobu bavil a na akci se zde hraje méně, než by se mohlo na první pohled zdát. Na každou epizodu tak spadá cca 5 minut akčních scén a většina děje byla nezajímavá úplně vata. ()

Jirka_Šč

91%. Možná proto, že se na gangsterské věci nedívám tak často. Možná proto, že mi to sedlo do nálady. A možná proto, protože je to i na jihokorejské poměry výborné. Syrové, lehce nepředvídatelné a ne s zcela dotaženým koncem. Pokud bych něco vytkl, tak rychlost hojení ran hlavních hrdinů a schopnost s nimi bojovat. Nerealistické, ale v rámci žánru přijímám. ()

ER

Tak tu máme opět akční "scifi", kdy 45kg dívka to nandá všem okolo. OK, naštěstí to je koukatelné, choreografie bojových scén ucházející, děj a zápletka taky. Bohužel tu ale jsou snad všechny klišé akčně kriminálního žánru. Naštěstí to srovnává dobrá atmosféra, která má správnou gradaci až do finále. ()

• Hlavní čtveřice herců pro své akční scény trénovala 2 měsíce před zahájením natáčení, zatímco hlavní hrdinka Soo-hee Han začala trénovat 3 měsíce dopředu. (mikki089)
  • Ryul Jang kvůli své roli shodil 10 kg. (mikki089)