Reklama

Reklama

Tichá země

  • Polsko Cicha ziemia (více)
Trailer 3

VOD (1)

Obsahy(1)

Mladý polský pár si pronajímá prázdninový dům s bazénem na slunném italském ostrově. Bazén je ale prázdný a stává se zdrojem nespokojenosti polských rekreantů. Ignorují fakt, že ostrov čelí nedostatku vody a žádají majitele o okamžitou nápravu. Najatý cizinec, který se má úkolu zhostit, u nich vzbudí nedůvěru a pocit nebezpečí. Spouští se řetězec událostí, kde iracionální a instinktivní jednání odhaluje nejtemnější místa jejich osobností. Tichá země je napínavý, svébytný filmový debut polské režisérky s atmosférou Antonioniho filmů. (Balkanfilm)

(více)

Videa (3)

Trailer 3

Recenze (2)

Slarque 

všechny recenze uživatele

Mladý polský pár na dovolené na Sardinii. Ač jsou kousek od moře, požadují opravu bazénu, což vyústí v celou řadu problémů. Čím dál víc je zřejmé, že tihle dva k sobě moc nepasují, a že dramatické události to jen zdůrazňují. Jean-Marc Barr je tu jen ve vedlejší roli instruktora potápění, takže drobná připomínka skvělé Magické hlubiny. Film se ale na rozdíl od hrdinů pod hladinu nepouští. A jako správné umění končí nemožným happy-endem. ()

Camac 

všechny recenze uživatele

Výborná polská miniatura o lhostejnosti "lepších lidí". Málo postav, málo dialogů, o to tíživější a často také odosobněná atmosféra. Je škoda, že se do distribuce nedostává více polských filmů. Happy end, o kterém píše kolega tam podle mě není. ()

Reklama

Galerie (9)

Reklama

Reklama