Peklo

Epizody(6)

Na Zemi se zničehonic začnou zjevovat bytosti z jiného světa, které posílají lidi do pekla, a jedna náboženská skupina hlásá, že jde o boží spravedlnost. (Netflix)

sodar

Myslím že väčšina ľudí očakávala niečo iné. Ľahkú, odpočinkovú štýlovku s fajn efektami a nevyhnutným všadeprítomným násilím. Dostali ale niečo na čo bežný užívateľ Netflixu nie je pripravený a podľa všetkého ani zvedavý.  Na druhej strane ja som bol spokojný. Efekty síce vyzerajú akoby ich robili na iPade, ale koncept je zaujímavý a hlavný nápad je rozobraný skôr z filozofického hľadiska čo mi vyhovovalo.  Každý gaučový povaľač proste nie je cieľová skupina. Ono bez toho aby sa človek sústredil na to, čo postavy hovoria to nejde. Dúfam že druhu sériu neposerú a neprispôsobia masám tak, že z toho vznikne bezduchá zlátanina ()

ESNYR

Budou tu spoilery. Celkem zajímavá myšlenka, u které se můžete zamyslet nad tím jestli ti "duchové" trestají viné, u několika lidí víme že jsou špatní, či nevinné, jako je zakladatel kultu, první oběť v živém vysílání o které se moc nedozvíme ale máme možná náznak a závěr série  s rodinou kdy duchové dítě nechají žít ale zpopelní oba rodiče.  Úplně poslední vteřiny s klifhengrem na další sérii potom člověk může spekulovat o mnoha významech a nebo o tom co se tam teda sakra děje. Přiznám se že mě to extra nechytlo a byl jsem jen zvědavý o co tam nakonec půjde. Bohužel seriál je přesný odraz dnešních trendů točit sice krátké série (chválím že to nenatahovaly na více dílů) ale bez konce s nutností buď natočit další sérii nebo nasrat lidi tím že pokračování nebude protože .... sledovanost. Tohle je přesný příklad jak se to nemá dělat. 8 otevřených linek a tak možná 2 uzavřené. Na rovinu přiznám že jsem už u 3 dílu dost nevěnoval pozornost ději ale třeba jsem vůbec nezaznamenal co se vlastně stalo s policistou a dcerou a vůbec netuším kde se v ději vzala ta rodina o které je závěr. Zakladatel kultu ještě jakž takž zaujal tím že sám nevěděl co se děje a pochyboval, měl otázky a ani sám nijak zvlášť neusiloval o nějakou moc ale ten co to po něm převzal už byl vyloženě fanatik. Moc jsem taky nechápal proč vlastně nezasahovala ani policie a proč má kult takovou moc. Seriál mohl mít potenciál kdy se mohly trochu více zamyslet nad vinou a nevinou ale to co se tady dělo byla vyloženě cesta chaosem a zmatkem, hlavně u případu dítěte u kterého je jasné že je nevinné, kdy jsem tak polovinu děje prostě odzíval s tím že pomatené korejské kinematografii prostě nejsem schopen rozumět. Viděl bych to tak na 2 hvězdy, může to zaujmout ale pokud nebude další série kde vysvětlí co jsou zač duchové a kam a proč mizely lidi a proč se zase zřejmě vrátí zpět, tak to nemá smys sledovat. Asi bych si druhou sérii přál ale zase si řekněme na rovinu že asi nenabídne lepší kvalitu a smysluplné vysvětlení. Trikově to není žádný zázrak a co se týká herců je to ještě horší ale ten námět je zajímavý. Uvidíme co s tím budou dělat. ()

Kennedy_R

Oproti ostatním zde na ČSFD jsem nic od seriálu neočekával (snad jen fakt, že i dříve Korejci dokázali natočit slušné horory) a byl jsem celkem příjemně překvapen. Zapomeňte na korejskou mentalitu a východní uřvané emoce, které k nim patří a soustřeďte se jen na děj. Brutální zabíjecí akce se střídají s vypjatými emocemi postav a vzestupem fanatických skupin ve společnosti (co mi něco připomíná i v reálu). Do toho štěkají a trhají jako hlídací psi anarchy-šípaři s v čele s vyřvaným fanatickým mluvčím využívající veřejný internetový proslov (také připomínka reálných skutečností). A závěrečný díl bylo to nejlepší co série nabídla (ke škodě ostatních, kteří v půlce přestali sledovat). Za mě v pohodě a rozhodně originální námět. ()

MT_Y

Bude obsahovat SPOILER : Miniserie, ze začátku to bylo fakt strašně zbytečně natahované, o tom proč se to děje jsme se vlastně nedozvěděli ), nějak to na mě asi ne působilo jak mělo. Hlavní protagonisté se chovali ve víceméně skoro všech případech nelogicky. Tři díly probíhá v jedné době tři díly probíhají o pár let později, ale uprime řečeno udělat to jako dva filmy by asi vyšlo líp. Úplný konec, je zřejmě pro případnou druhou sérii, ale myslím si že jestli to bude tak jak myslím bude to strašný shit. 3/10 ()

HanzoBureshi

Nemůžu tomu uvěřit, že mě mohla taková blbina chytnout. Seriál začal dílem, který nějak nesplnil mé očekávání. Poprvé, když se objevily ty stvůry, tak atmosféra byla drsná, ale to CGI byl otřes, jenomže jsem dal tomu ještě šanci a atmosféra začala růst. Jsem rád, že hlavní bod nebyly ty obludy, ale spíše souboj komunit a lidské víry, plus se ke konci přidala i nějaká ta choreografie a jsem rád, že jsem to nevzdal. Seriál se v podstatě dělí na dvě části, protože po třetí epizodě nastal časový skok a jiné postavy, což mi ze začátku vadilo, ale poté mě začala bavit více, než první polovina. Za to mě nejvíce štval ten ukdákanej jouda na streamu, který se mnou poté nějak zamával. Není to žádný zázrak, jen blbina na víkend a i když to celkově pokulhávalo, tak poslední díl jsem hltal až do konce a ta poslední scéna?... Jsem zvědavý na pokračování, jestli teda nějaké bude. Mé hodnocení: 6.5-7/10 ()

Hopeman

Mě se ten koncept líbil...nebudu tady na to pět superlativy, ale už od první scény v kavárně mi bylo jasné že je to taková trochu lepší zábavná slunečná :).....a je mi jedno kdo jaké tomu dává hodnocení....nicméně je mi divné , když mají epizody hodnocení 61,75,77,68,75,78 ....jak může být celkové hodnocení 61?? asi nějaká vyvážená matematika :) ()

FOndra

Monstra nic moc ale myšlenka zajímavá. Rozdělení společnosti doslova jako dnes. Poslední díl hodně masakr. Kdo si nezvykl na netradiční Korejský styl, pude s hodnocením níže… ()

Tomko87

Sľubný začiatok, tajomný hulkovia sú perfektný, aký dopad môze mať na spoločnosť sekta, ale celé je to tak nudné, zdĺhavé. ()

Faethorius

Toto nie je seriál pre ľudí čo očakávajú jednoduché veci ako Game Of thrones. Kto nepozná juhokórejskú kinematografiu nebude to chápať. ()

oli9

1:série Zajímavý nápad, ze kterého šlo určitě vyždímat víc.. Jak to rozjeli Šípovci tak stejně rychle potom  zmizeli. Stejně tak hlavní postava detektiva.... Dokoukaval jsem to už vlastně jen z povinnosti abych to dobře pochopil. A závěr vlastně odhalil úplně novou věc ano to se dozvíme v 2 sérii ()

Predator77

5 Procent, Tak tohle za mě bylo opravdu velké zklamání, přitom ten nápad byl dobrý ale ne oni se rozhodli tenhle kousek úplně zkazit, a to neprosto debilníma postavami a hlavně tím šikmookým neonovím egzotem co tam řve jako kdyby ho nikdo narážel na kůl, až jsem si říkal že tomu nakouřím odpad ale naštěstí se to pak ke konci trožku vytáhlo ale i tak ani dobře udělána monstra nebo fajn poslední epizoda tenhle seriál už nezahraní z absolutního průměru a uděláte dobře pokud se mu obloukem vyhnete. ()

brasek

Bieda! Príbeh je absolútne nudný a nepresvedčivý. Nevidel som nič čo by ma presvedčilo venovať svoj čas tomuto seriálu. Hrozné digitálne triky sú trápne. ()

michalkop

Ta korejská japka jsou fakt ujeté. Když vidím tohle, tak jen kroutím hlavou. Jestli ten Kim nebude mít přecijen pravdu, že ten jih je dekadentní. Tolik náboženského fanatismu jsem po hromadě viděl naposledy při reportáži z summitu klima alarmistů. Ale o takovém křesťanském fundamentalismu jsem četl naposledy za inkvizice. Vůbec jsem netušil, že v Koreji je tolik křesťanů. Celý seriál stojí na vratkých nohách a moc dobře logicky nedrží pohromadě. Když pominu kvalitu scénáře a neduchaplného tlachání, tak je to natočené vcelku obstojně. Bohužel, je vidět, že filmaři s touto hrůzou mají víc plánů, tak si nechávají otevřené dveře k druhé série ještě větší stupidity. ()

RomanL

Ten seriál je mnohem, mnohem vážnější a brutálnejší, než nějaká Hra na oliheň. Je totiž o odvěké lidské blbosti a tuposti, což ale málokdo chápe. Všichni si totiž připadají hrozně chytří... ()