Reklama

Reklama

Superdebata České televize

(pořad)
všechny plakáty
Publicistický
Česko, 2021, 109 min

Obsahy(1)

Přímý přenos předvolební debaty sedmi nejvážnějších kandidátů na předsedu vlády. Vyvrcholení předvolebního vysílání České televize. Moderuje Světlana Witowská. (Česká televize)

Recenze (9)

hippyman 

všechny recenze uživatele

Witowská místy trefná, většinou průměrná a občas už situaci trochu nezvládala koordinovat. Ovšem formát “debaty” to oproti názvu postrádalo, politici byli jen tázáni a odpovídali (někteří tradičně úplně na něco jiného), o vzájemné diskuzi, pomineme-li vzájemné osočování a urážky, nemůže být řeč. Výběr kandidátů na premiéra? Polovina z nich bude ráda, když překročí 5% hranici. Myslím, že menší formát akce (reálně 3-4 kandidáti na premiéra mohou dosáhnout) a diskuze např. i s možností kladení otázek z chatu on-line by pořadu bývaly prospěly. Průměr. ()

topi80 

všechny recenze uživatele

Po dlouhých letech (naposled to byla asi debata Topolánka s Paroubkem) jsem viděl předvolební debatu. Ze strany ČT v podstatě mizerná práce. Formát, při kterém se nikdo nic nedozví, slabá moderátorka, stručné otázky, stručné odpovědi bez možnosti jakoukoli myšlenku rozvést. Potud by to byl odpad, ale přecejenom se našlo pár zajímavých věcí. Tím prvním byl fakt, že zatímco moderátorka se stylizovala do role přísné štěkny, tak Babiš přišel s taktikou ublíženého nesmělého tichého ouřady, co to se všemi myslí tak dobře, ale není pochopen. Další zajímavostí bylo to, že předseda Hamáček tam byl v pozici, že už s ním opravdu nikdo nepočítá. Ani soupeři, ani moderátorka, a nebýt konfliktu s psychopatem Šlachtou, člověk by si ho ani nevšiml. Kdybych nevěděl, co je zač, bylo by mi ho skoro až líto. Škrobený panák Fiala překvapil pár veselými a vtipnými momenty. Filip zcela z formy jako živý důkaz toho, že komunisté na minulém sjezdu volbou starého vedení ohrozili svou další existenci. Zahradníková věcná, Okamura ve formě a docela pohotový: "Ale pane Okamuro, Evropská unie přece…" "Paní redaktorko, mně je Evropská unie naprosto ukradená." Svazák Rakušan krotil své eurosoudružství i neomarxismus a snažil se skutečně působit jako mluvčí starostů a musím uznat (a to ten jeho spolek fakt nesnáším), že se mu to celkem dařilo. Šlachta působil jako takový trochu jednodušší primitiv. Nakonec to vlastně bylo chvílemi i docela zajímavé, přestože po čtvrtinu pořadu jsem měl dojem, že největším problémem této země i celého lidstva je stříkačka s vakcínou. A cenu za nejtupější dotaz získává ten, který byl položen všem (asi aby vynikla jeho stupidnost): "Jakou máte alternativu k elektromobilům?" Nevím, jestli jsem nezaspal pár desetiletí, ale žil jsem v dojmu, že tu nejlepší alternativu už všichni přes 100 let znají. ()

Reklama

fabecc1222 odpad!

všechny recenze uživatele

Opravdu jsem si nemyslel, že by mohla být debata ještě horší, než byla nedávno na Primě, ale na ČT se jim to pro mě překvapivě podařilo. Na téhle debatě, jestli se tomu tak dá vůbec říkat, bylo všechno špatně. Jak se mi Witowská v minulých volbách v debatách líbila, tak tuhle debatu prostě nezvládla ani ona, ani dramaturgové ČT, kteří připravovali témata, či otázky. Otázky typu, u kterých bylo napřed jasné, že politici nebudou naplno a upřímně odpovídat. Zbytečné řešení kauz okolo Babiše, jakoby šlo ve volbách o to svrhnout Babiše, a strašně málo prostoru na to, aby mohli zástupci ukázat programy svých stran či nějaké svoje názory. K tomu se pak pochopitelně přidá i vyjadřování samotných aktérů, kdy jak už jsem psal minule, tak to stále platí, a pokud bych nebyl rozhodnut, koho volit (není to nikdo z těchto), tak po těchto debatách se rozhodnu akorá taa nejít k volbám. P.S.: Matylda byl ten největší letošní úlet našich televizí. ()

higuain 

všechny recenze uživatele

Osm pultíků, sedm nadržených panáků a jedna dáma, která (ještě společně se Šlachtou) působila dojmem, že na tohle setkání sněmovních pardálů zabloudila jaksi omylem. Do toho Witowská, která sice zazářila v debatě u posledních prezidentských voleb, tuhle "debatu" (schválně dávám do uvozovek, protože debatou bych to nenazval ani po deseti pivech) ovšem rozhodně nezvládla. Ano, musela pracovat s bandou kašparů, co se dokázali hodinu a půl jen vzájemně osočovat, ale ona sama podávala místy až směšný otázky a když už se sem tam někdo z přítomných hecnul a začal mluvit o něčem, co mělo hlavu a patu, tak mu skočila do řeči a položila další primitivní otázku, na kterou z logiky věci přišla primitivní odpověď, nebo jak je u našich úžasných zástupců zvykem, odpověď absolutně nesouvisející s otázkou. A když se tam objevila Matylda, stal se z toho už regulérní bizár. Takový je ale bohužel obraz naší politické scény. Ano, je důležitý k volbám jít, nicméně pokud člověk není vyloženě fanatik, co bude bránit svého favorita do sedření kůže, aby měl za každou cenu poslední slovo, tak může volit pouze to, co osobně považuje za nejmenší zlo. Dávám 1*, protože jsem si to pustil čistě pro pobavení a v tomhle směru to, ač nezáměrně, účel splnilo. ()

honajz 

všechny recenze uživatele

Tentokrát se Witovské nepovedlo navodit ani náznak nestrannosti a její skákání do řeči a necitlivost vůči celé debatě byly chvílemi, jak se říká, napřesdržku. Že kandidáti mleli to svoje, to se dalo čekat. Ale co ta po.dělaná umělá inteligence? Fór? Nebo se ČT chtěla ukázat, že na to má a za co utrácí peníze? ()

Zajímavosti (3)

  • Debata se konala v budově Právnické fakulty Univerzity Karlovy v Praze. (rublik05)
  • Kromě moderátorky Světlany Witowské účastníkům kladla otázky také pokročilá umělá inteligence (AI) pojmenovaná Matylda. Je to vůbec poprvé v historii předvolebních televizních debat v Česku, kdy byla tato technologie použita. (rublik05)
  • Předvolební debatu na ČT1 a ČT24 sledovalo souhrnně na obou stanicích více než milion diváků starších 15 let (1,026 mil.), což byl v této divácké skupině nejlepší výsledek po 20:00. (rublik05)

Reklama

Reklama