Reklama

Reklama

Epizody(13)

Recenze (70)

uprchlice 

všechny recenze uživatele

Tento animovaný seriál mi připomíná Pata a Mata, ale v polském podání. Bolek a Lolek jsou ale šikovný a smůla se jim nelepí na paty. Když jsem byla malá strašně ráda jsem se na ně dívala a prožívala s nimi dobrodružství. Taky jsem měla s nimi omalovánky a ráda jsem je kreslila i vybarvovala. Bohužel časy se mění a teď už mi připadají dost dětinské a tak jsem přešla na Simpsonovi. Kdo je zná, ví o kom je řeč. ()

Karlos80 

všechny recenze uživatele

Země z tehdejšího východního bloku tedy například Poláci a Maďaři vždycky uměli potěšit a to nejen dětské publikum. Tento půvabný dobrodružný seriál o dvou malých klucích je myslím si jasným příkladem. V našich televizích se tyto roztomilé příběhy objevující takřka rok co rok. Tyto staré krátké animované filmy, jsem měl rád ale ještě raději jsem měl pozdější už namluvený dlouhometrážný film pod názvem Velké putování Bolka a Lolka z roku 1977, a nebo ještě ty další epizody pod názvem Olympiáda Bolka a Lolka . Spolu se Smolíkama, Lovcem Pampalinim aj. absolutní klasika svého žánru. Přesto ale kvalit těch dvou zmiňovaných samozřejmě nedosahuje. Ale zase když to srovnám a porovnám například s těmi leckdy volovinami co se točí dnes.? Tak to je ještě hezkééé, nenáročné a pohodové.. ()

Reklama

MM_Ramone 

všechny recenze uživatele

Na týchto kreslených, poľských klučinoch mi bolo vždy niečo divné. Malý, bacuľatý, submisívny Bolek a vysoký, čienovlasý, dominantný Lolek. Podivná dvojka, ktorá sa správala ako manželský pár. Až nedávno mi to všetko náhodou ozrejmila jedna nemecká organizácia bojujúca za práva homosexuálov, ktorá prišla do súdneho sporu s autormi tohto animovaného seriálu, pretože použila tieto dve postavičky vo svojej kampani. Ano, títo mládenci boli veru naozaj prihriati. Lolek + Bolek. ** ()

wafc 

všechny recenze uživatele

Tyhle dva latentní homochlapce jsem nikdy neměl rád. Dva zmrdi, jeden bez vlasů a druhej se silně feminimnímy znaky, tropí spoustu legrácek, ale celé je to podané tak strašně kýčovitě a jakože zábavně, že bych za autory rovnou šoupl do gulagu. Je zločin to pouštět dětem a nevím, proč se tomu tak stále děje. Na druhou stranu některé silné jedince tato série o dvou labilních Pšoncích nakopne k prozření, po kterém si uvědomí, že nikdy nebudou chtít dopadnout jako oni dva. Já jsem prozřel a nyní jsem hezký, bohatý, inteligentní a všemi adorovaný mladý muž. Ach, dzięki skurwiele... ()

Omnibus 

všechny recenze uživatele

Pokud bych měl vylovit z paměti nějaké přespolní hrdiny mého dětství, hned za Pipi Dlouhou punčochou by na mě s veselým zavýsknutím vykoukli tihle dva hraví nezbedové. No a co, že z dnešního pohledu jsou jejich příhody trošku jednodušší. V jednoduchosti bývá síla. A navíc, po technické stránce, je to stará dobrá "ruční" práce. Prostě řemeslně poctivej a povedenej animák ()

Galerie (7)

Zajímavosti (10)

  • Obyvatelia piatich poľských miest majú uvedenú ako svoju adresu Ulica Lolka a Bolka. Jeden z ilegálnych vysielačov legendárnej Solidarity bol pomenovaný Lolek a Bolek. (Raccoon.city)
  • Na prelome tisícročia sa začalo hovoriť o pokračovaní kresleného seriálu s originálnymi postavami, ktorých mali poslať do vesmíru v 3D formáte. Roku 2011 Nehrebeckého produkčná spoločnosť zbankrotovala a nepomohlo ani to, že údajne mala hotovú tretinu novej série a projekt bol zastavený. (Raccoon.city)
  • Po naliehaní ženskej časti publika, ktoré chcelo mať svoju hrdinku, pridali do seriálu ryšavé dievča s vrkočmi menom Tola. (Raccoon.city)

Reklama

Reklama