Bolek a Lolek (TV seriál)

• polský

Bolek i Lolek

Animovaný / Rodinný

Polsko, 1963, 13x10 min

Tolik let jsem neviděl Bolka a ani Lolka. Tak jsem je sehnal: "To se Vám děti bude líbit!" Moc jsem v to ale nedoufal. Ani já jsem si nebyl úplně jistý. Přeci jen opar času mohl zastínit nějaké ty nedostatky či trapnosti. Míra nostalgie není zrovna měřítkem kvality. Ale nakonec docela jo. I ty děti se dívaly rády. Nenene, nechte Bolkololka na pokoji. Kterej je vlastně Bolek a kterej Lolek. Ví to vůbec někdo? Bolek jako že bolšoj, takže ten větší? Ach jo. Je to stejný jako s Křemílkem a Vochomůrkou.(27.6.2007)

• wafc

Tyhle dva latentní homochlapce jsem nikdy neměl rád. Dva zmrdi, jeden bez vlasů a druhej se silně feminimnímy znaky, tropí spoustu legrácek, ale celé je to podané tak strašně kýčovitě a jakože zábavně, že bych za autory rovnou šoupl do gulagu. Je zločin to pouštět dětem a nevím, proč se tomu tak stále děje. Na druhou stranu některé silné jedince tato série o dvou labilních Pšoncích nakopne k prozření, po kterém si uvědomí, že nikdy nebudou chtít dopadnout jako oni dva. Já jsem prozřel a nyní jsem hezký, bohatý, inteligentní a všemi adorovaný mladý muž. Ach, dzięki skurwiele...(8.7.2013)

• MM_Ramone

Na týchto kreslených, poľských klučinoch mi bolo vždy niečo divné. Malý, bacuľatý, submisívny Bolek a vysoký, čienovlasý, dominantný Lolek. Podivná dvojka, ktorá sa správala ako manželský pár. Až nedávno mi to všetko náhodou ozrejmila jedna nemecká organizácia bojujúca za práva homosexuálov, ktorá prišla do súdneho sporu s autormi tohto animovaného seriálu, pretože použila tieto dve postavičky vo svojej kampani. Ano, títo mládenci boli veru naozaj prihriati. Lolek + Bolek. **(5.7.2008)

Pokud bych měl vylovit z paměti nějaké přespolní hrdiny mého dětství, hned za Pipi Dlouhou punčochou by na mě s veselým zavýsknutím vykoukli tihle dva hraví nezbedové. No a co, že z dnešního pohledu jsou jejich příhody trošku jednodušší. V jednoduchosti bývá síla. A navíc, po technické stránce, je to stará dobrá "ruční" práce. Prostě řemeslně poctivej a povedenej animák(21.3.2013)

Měl jsem možnost tento seriál pravidelně vidět na NOVě, ale moc mě nenadechnul, a spíš jsem se přitom zabavil jinak. Ale když už jsem viděl nějakou scénu, tak jsem si všimnul, že je tam plno groteskních situacích, podobně jako v těch západních seriálech toho typu. Dokonce je tam víc takových situacích než třeba v Jen počkej! ale zase ten se mi víc zalíbil než Bolek a Lolek. No zkusím někdy i ty. Některé díly z Bolka a Lolka měly takovou syntetickou hudbu, což se mi moc líbilo.(12.10.2016)

• - Hlavným postavám dali vizuálnu podobu Alfred Ledwig, Leszek Lorek a Wladyslaw Nehrebecki, ktorý sa inšpiroval svojím synom. (kacer4)

• - Obyvatelia piatich poľských miest majú uvedenú ako svoju adresu Ulica Lolka a Bolka. Jeden z ilegálnych vysielačov legendárnej Solidarity bol pomenovaný Lolek a Bolek. (Raccoon.city)

• - Súsošie Lolka a Bolka sa nachádza v mestečku Bielsku-Białej a autor rozprávkovej dvojice Władysław Nehrebecki ich má vyobrazených na svojom náhrobnom kameni. (Raccoon.city)