poster

Julien Donkey-Boy

Drama

USA, 1999, 94 min

Režie:

Harmony Korine

Scénář:

Harmony Korine
(další profese)

Komentáře uživatelů k filmu (8)

 • Hamaradža
  ****

  Na tretí krát som aj dopozeral (Dogma je imo veľmi nedivácka forma) a bol príjemne prekvapený :) Ďalší Korinovsky nihilisticky defektívny mikrosvet, ktorý dýcha vlastným životom a nepotrebuje k tomu diváka. Skvelý Herzog ako otec ale hlavne schizo Bremner. 3,5*(4.6.2017)

 • Tetsuo
  **

  Korine nepochopil, že Dogma 95 je recese, a bere to vážně. Hlavně bere vážně sám sebe jako experimentátora. K smíchu a zblití zároveň.(18.3.2003)

 • Dadel
  *

  Když dáte feťákovi kameru, nakukáte mu, že je umělec, a že si může natočit, co chce, výsledek bude vypadat nějak takhle. V Gummo byly aspoň vtipné momenty (tuším, že dva). V Julienovi není NIC. Žádný příběh, žádné emoce, žádné obrazy, žádný smysl, NIC. Korinemu se aspoň povedl husarský kousek - popřít představu tradiční filozofie, že NIC nemá žádnou objektivní, smysly vnímatelnou podobu. NIC v Korineho podání má podobu zrnitou a rozklepanou. Co v tom NICu dělá Werner Herzog, nevím.(21.12.2006)

 • xxmartinxx
  **

  Natočil bych lepší, ale nechce se mi... A co tu proboha dělá Werner Herzog?(12.1.2012)

 • WillBlake
  ***

  You're repeating "Chaos, chaos." It doesn't even rhyme. Hvězdy hlavně Herzogovi a psycho-otcům pod peřinou.(29.12.2017)

 • Pafl
  *****

  Ještě silnější zážitek než Gummo. Korine se vyřádil, oblékl syrový styl z Gummo do výtvarného hávu a nechal na něj vytetovat značku Dogma 95, i když se nedá říci, že by se jeho pravidly nějak zvlášť řídil - tak jako jakýmikoliv pravidly, ostatně. Film, který svým jedinečným způsobem přesahuje běžnou kinematografie o celou třídu - tak jako třeba filmy Jodorowského. Nejenom zpracováním, ale i tématem - šílenou sondou do šíleného světa. Film jako krásné a drastické umění.(2.10.2008)

 • Nebešťan
  *****

  Oh.(2.4.2012)

 • Mates Hradecky
  **

  DOGMA 95, projekce na 35.MFF Karlovy Vary(28.2.2014)

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace