Jack Kelson (Jeff Bridges) se vrací z vězení a chce začít zcela nový život "na vrcholu světa" na Aljašce. Jeho sen není tak jednoduše uskutečnitelný. Je totiž příliš svázán s podsvětím, které chce Jacka za každou cenu získat zpět do své moci. Na něho však čeká i jeho patnáctiletý syn Nick (Edward Furlong). A tak oba začínají nerovný boj proti celému světu - státní policejní moci, podsvětí a svým milostným vztahům... Tento napínavý, hluboce lidský film se snaží netradičně ukázat problematiku podsvětí současné Ameriky. (Golden Crown)

Petulka88

Tak o tomto filmu jsem v životě neslyšel. O to větší bylo moje překvapení, když si mě dokázal získat. Možná je to docela lehce předvídatelný film (včetně samotného konce), ale rozhodně mu neschází duše a navíc mu dominuje charismatický Jeff Bridges v roli otce-kriminálníka. Jasné 4*. ()

mira.l

Jeffa Bridgese mám docela rád, jako Lebowski byl prostě dokonalej. Nicméně on tak nějak hraje pořád stejný typy, flákač, pobuda, kriminálník... Tohle byl takový pokus o nápravu lupiče propuštěného na podmínku z basy, kterému se do cesty trochu nevhodně připlete jeho syn. Oba jsou tak nějak jeden za osmnáct a druhej bez dvou za dvacet, takže víceméně od začátku je jasný, že to asi dobře neskončí. Postupně se oba dostávají až na samé dno. Koukat se na to dalo, ale že bych z toho byl nějak odvázanej, to teda ne-e. ()

Svadbos

Triezva, miestami brilantná dráma, vierohodný portrét stratených duší v mestskej Amerike, s výbornými výkonmi hlavných predstaviteľov.. Celovečerný debut pre MArtina Bella, ktorý režíroval dokumentárny film "Streetwise" (1984). Bridges sa ujal aj koprodukcie. Film bol na točený podľa príbehu Petra Silvermana, Martina Bella a Mary Ellen Mark. ()

Martazoe

Edward Furlong mě uchvátil. Svou roli zvládl znamenitě. Film je to smutný a pravdivý, ovšem není to jen depka, ale je to rovněž příběh o touze po změně, o silné vůli a o naději. Konec byl předvídatelný a tak mě nijak nedojal zatímco některé jiné momenty mi přišly opravdu silné, nejvíc asi to, jak postupně se mění vztah otce ke svému synovi a taky to jak o něj chce bojovat, i když to ze začátku vypadá, že o něj zájem vůbec nemá. ()