Série(2) / Epizody(24)

Recenze uživatele ikilledjenny k tomuto seriálu (2)

Season 1 (2009) (S01)

Začala bych openingem - ten byl totiž hrozně originální a ještě jsem takový neviděla, taky nám písnička prozradí o čem, tak ten příběh bude. Příběh je obyčejný a bez nápadu, ale v tomto případě mi to, ale vůbec nevadilo. Kanako nastupuje na novou školu a chce tam najít opravdovou lásku. Tady, ale nastává menší problém, je to škola dívčí a navíc misionářská. Kanako je totiž na holky, když se jí dotkne muž osype se, když se jí zas líbí nějaká dívka krvácí z nosu (minimálně třikrát za díl). Potkává Mariyu, která ji se svojí služkou Matsuriku šikanuje a snaží se ji dostat ze školy za každou cenu. Protože Kanako objevila Mariyino tajemství. Je to slátanina komedie, parodie, objevují se super deformace, ale nejlepší je, že si Maria Holic dělá legraci z křesťanství, shoujo-ai, hororů. Navíc Kanako je jako postava velmi sympatická, protože je docela tupá, hodně fantazíruje a chová se sexisticky. Grafika je pěkná, prokládaná zvláštními obrazy. *nosebleeding* ()

Alive (2011) (S02)

Kanako je sexističtější, tupější, ale vůbec ne vtipnější. Docela zklamání, po úžasné první řadě bych čekala víc. Dokonce ani četné nosebleedy to nezachrání. Příběh totálně o ničem. Grafika je o kousek lepší a hudba je na stejné úrovni. Pokud byla první série podobná, tak jsem měla při hodnocení asi zatmění mozku, či co. ()