Posledný jednorožec na svete chce zistiť, čo sa stalo s ostatnými z jeho druhu a tak sa vyberie na púť, ktorá ho zavedie do neznámych krajín. Cestou stretáva množstvo zaujímavých bytostí, dobrých ale aj zlých... (Zion)

honajz2

Hezká pohádka o jednorožci, který zůstal jako poslední a neví, co se stalo ostatními, tak je jde hledat. Nenudil jsem se, dobře se na to dívá, takže fajn. Sice je to smutné, ale nevadí to a má to v sobě jakési napětí a dokonce i poetično (nikdy bych nečekal, že něco animovaného může být i poetické). Sice to na ten plný počet nevidím, zas tak mě to nechytlo, ale je to taková fajn pohádka, u které naštěstí nevadí ani ten anime vzhled. Občas je to dokonce i road-movie. 4* ()

JUWA

Pamätám si presne,ako ohromne na mňa Posledný jednorožec zapôsobil...téma naplenenia vlastného osudu,pôsobivý boj dobra zo zlom....ale z opätovným pozretím sa jeho kúzlo kamsi vytratilo.A ako čítam tunajšie recenzie,som v tomto ohľade ja "posledným jednorožcom".Nechcem ho ale nijako zhadzovať.Pieseň America-The Last Unicorn patrí stále medzi moje najobľúbenejšie,ohnivý býk je úžasný záporák...škoda slabšieho scenára.Motívy,ktoré naznačil,viac menej len olízol,ale žiadny nedotiahol do konca.Podobne sú na tom dialógy...hoci niektoré vety akoby sa snažili tromfnúť Blade Runnera:"Neutekaj pred tým,čo je nesmrteľne.Aj tak by si neušiel" Ktovie, snáď raz svoj názor zmením.Možno to má niečo do seba.Zatiaľ slušných 60 % ()

Tayen

Překrásná animovaná pohádka, která i přes své stáří a trochu jednoduchou animaci má své kouzlo. Jeden z neslavnějších fantasy příběhů o hledání, touze, osamění, věčnosti a obětování vlastní lásky. K tomu nádherná hudba, která až dojímá. Film mám natočený na videu a pravidelně se k němu vracím; ono vystřídat srandovní a kvalitní Dobu ledovou a Shreka za jeden melancholický příběh není vůbec špatné. Nevím, jestli si mám přát, aby film někdo natočil s živými herci, nebo se toho bát. ()

Ulrich

Když jsem byl malej, byla to jedna z mých nejoblíbenějších pohádek. Nedávno jsem se na něj opět podíval a stále mě to dostává. Docela rád bych to někdy vyděl s originálním dabingem. UPDATE: Uz jsem videl i originalni dabing. Nutno rici, ze nostalgie asi hodne pracuje, protoze ac jsou zde lide jako Lee, Bridges, Farrow, tak stejne davam prednost ceske verzi. ()

Paldiny

Absolútna klasika medzi animovanými filmami. Magická, pochmúrna a na rozdiel od momentálne produkcie sa nesnaží za každú cenu zapáčiť. Zvieratká nehádžu povinné úsmevy, rozprávkové zlo nepripomína iba atrapu, je chladné a nebezpečie cítiť až v zimomriavkách aké dokáže vyvolať. Taký záverečný stret s ohnivým býkom, ten je priam mystický. Keď spočítam jedno s druhým, asi nepoznám inú rozprávku, ktorá by sa vo mne zakorenila tak hlboko a nestratila nič zo svojho čara ani po toľkých rokoch. Unikát! ()

• Krále Hagarda dabuje v originále Christopher Lee. (Jacinda)
  • Film je podle stejnojmenného románu od amerického spisovatele Petera Soyera Beaglea, který je jeho nejznámějším a nejuznávanějším dílem. (LindaKola)
  • Tržby v USA za první víkend: 2 250 000 $ (648 kin) (Geriel)