Kdysi dávno, v zemi plné svárů a válek existoval kouzelný meč v kameni – Excalibur. Ten, kdo jej dokázal vytáhnout, byl hoden stát se králem a v zemi mohl zavládnout mír. Nakonec se to podařilo chlapci jménem Artuš, co se svými rytíři kulatého stolu panovali spravedlivě a moudře na hradě Camelot. Jeden z nich – sobecký Ruber však toužil pouze po moci a během jeho vzpoury padl rytíř Lionel, co po sobě zanechal dcerku Kayley. Z té po deseti letech vyrostla mladá nebojácná dívka snijící o tom, že se stane udatným rytířem, stejným, jakým byl její otec. Jednoho dne je Excalibur uloupen Ruberovým létajícím monstrem Griffinem, co jej však upustí do Začarovaného lesa. Ruber mezitím zajme matku Kayley a chce ji využít, aby ovládl Camelot. Samotné Kayley se podaří utéct do Začarovaného lesa, kde nalezne slepce Garretta a s ním se vydává na cestu za ztraceným mečem, jenž nesmí padnout do špatných rukou. V jejich putování jim pomáhá také, stříbrný sokol Eidan a tak trochu nepovedený drak s hlavami Cornwollem a Devonem. (Česká televize)

Sylvin

Takhle, budu to hodnotit z perspektivy cílové skupiny: Když jsem ještě byla malé sele, nutila jsem mámu, aby mi tenhle film opakovaně půjčovala ve videopůjčovně. Furt. Tisíckrát. Sečteno podtrženo, z finančního hlediska by asi udělala líp, kdyby mi tu VéHáEsku prostě koupila. Jádrem pudla jest tedy fakt, že jsem to žrala. Líbily se mi písničky, líbil se mi příběh, líbili se mi ti dva (/jeden) blbečci a jejich hlášky, bála jsem se, smála jsem se, plakala jsem, radovala se atakdále, prostě snobáci ať si káknou a strčej si Růžu Šípkovou, Krásku Zvířovou a podobný nanynky do rekta. Mé mladé palec si cumlající já si získal tento minimalistický, půvabný počin a jsem na to pyšná (princezna). ()

enter.

Pohádku jsem dostal na VHS pod stromeček, když jsem měl asi čtyři roky a rád jsem se na ní díval. Teď by mě už určitě nebavila jako před pár lety, ale i tak rád vzpomínám, jak jsem se na Kouzelný meč často díval. 75% ()

Mangano

Velice slabý příběh omotaný kolem krále Artuše a Excaliburu. Kouzelný meč je řadový příklad těch nejhloupěji natočených pohádek. Pro dospělého diváka mimořádně nudné a infantilní, pro děti zase příliš potemnělé a ničím nezajímavé. Animace je v tomto snímku také velice nuzná. Jednu hvězdu k zamýšlené přidávám za překrásnou píseň "The Prayer" od Celine Dion a Andrea Bocelliho. Alespoň něco přínosného pro lidstvo, když už nic jiného. Český dabing otřesný. ()

DannyBurino

Film je jak dobrej tak i špatnej zároven. Animace pěkná, příběh dobrý, dabing skvělý akce slušná. Ale film má VELKÉ problémy s vysvětlováním hromady věcí, pár věcí tam nedává smysl, písničky jsou bud ok nebo totálně šílené ( třeba ta dračí písen je šílenství, které je na úrovni the adventures of sonic the hedgehog ) a taky totálně zbytečné a postavy na ně reagujou jako by se vůbec nestaly. Fakt škoda. ()

prumernavec

Teprve nedávno jsem měla tu čest zhlédnout tento film a to díky doporučení od mé kamarádky. Byla a stále je z něho velmi unešená a tak jsem čekala, ze to bude opravdový zázrak světové filmografie. Ale musím říct, že jsem byla zklamaná a nečekala jsem, že děj bude tolik smutný. Dlouho jsem nezažila film s takovou dávkou černého humoru a to např. v textu písničky, kterou zpívá hlavní hrdina, který je slepý: ,,to v očích tvých vidím já”…, to mě opravdu překvapilo. Na konci jsem čekala, že toho slepce zbaví jeho vady a úzkosti a bude moci vidět, ale ne, dopadlo to právě naopak. Ve výsledku film nebyl zas taková katastrofa a vznikl z toho poměrně vyvážený balanc, na který bylo příjemné se chvilkami dívat. Ale nevím, zda bych mu dala ještě šanci a koukla na něj znova, ale stát se může cokoliv. Zkrátka byl to průměrný film. Proto hodnotím dvěmi hvězdami, a ráda bych poradila, že ne vždy je dobré dát na rady svých přátel. :) ()