Kdysi dávno, v zemi plné svárů a válek existoval kouzelný meč v kameni – Excalibur. Ten, kdo jej dokázal vytáhnout, byl hoden stát se králem a v zemi mohl zavládnout mír. Nakonec se to podařilo chlapci jménem Artuš, co se svými rytíři kulatého stolu panovali spravedlivě a moudře na hradě Camelot. Jeden z nich – sobecký Ruber však toužil pouze po moci a během jeho vzpoury padl rytíř Lionel, co po sobě zanechal dcerku Kayley. Z té po deseti letech vyrostla mladá nebojácná dívka snijící o tom, že se stane udatným rytířem, stejným, jakým byl její otec. Jednoho dne je Excalibur uloupen Ruberovým létajícím monstrem Griffinem, co jej však upustí do Začarovaného lesa. Ruber mezitím zajme matku Kayley a chce ji využít, aby ovládl Camelot. Samotné Kayley se podaří utéct do Začarovaného lesa, kde nalezne slepce Garretta a s ním se vydává na cestu za ztraceným mečem, jenž nesmí padnout do špatných rukou. V jejich putování jim pomáhá také, stříbrný sokol Eidan a tak trochu nepovedený drak s hlavami Cornwollem a Devonem. (Česká televize)

majo25

Warnerbrosovský animák sa velmi podobá tým waldisneyovským. Prvky humoru sú len minimálne, väčšinou situačné gagy komických postáv. Veľkým negatívom bolo nenormálne množstvo pesničiek, pomaly každých 5 minút. Prekvapilo zase použitie 3D prvku pri obrovi. Príbehovo iba priemer, všetkým musí byt dopredu jasné, ako to skončí. Hodnotenie: 55% ()

tom88

Rozprávka pre menších divákov, starším ťažšie stráviteľná. Vyskytuje sa množstvo piesní, menej vtipu, slabšia animácia, neslané postavy, nemastný dej. Chvíľami film aj bavil, ale určite nie na vyššie hodnotenie, 2* sú hlavne za zopár dobrých nápadov v deji a silný potenciál. 45% ()

Doudis19

Příjemná pohádka, která akčoli nemá čím překvapit natož okouzlit, uteče zatraceně rychle a občas vyloudí i nějaký ten letmý úsměv. ()

VanTom

Pohádková dobrodružná výprava za mečem Excalibur do čarovného lesa vypadá jako levná (přitom stála slušné peníze) napodobenina disneyovek a moc se nepovedla. Primitivní příběh s nezajímavými hrdiny a nudně zběsilou akcí v "rozevláté" animaci cílí na malé děti velkým důrazem na komické postavičky a od nějaké 20. minuty jsem si říkal: Hlavně ať už nezpívají! ()

LadyVader

Kdyby to byla obyčejná pohádka a ne další verze na Kamelot, tak bych hodnotila asi výš. Takhle je to akorád zprasená legenda s děsnýma písničkama. Těch tam bylo opravdu víc než dost. No líbil se mi tam ten sokol a a.. to je asi všechno, škoda. ()

Roby

Nic z čeho bych byl nějak odvařený, ale jako odpolední "dechovka" to nebylo špatné. Disneyho filmy nebo pixarovky mají něco víc do sebe hlavně v oblasti scénaře a výpravy v tom bych viděl asi největší rozdíl 57%. ()

BlueZero

Nepáči sa mi vymyslenie mýtu o mýte. Buď spraviť niečo dané, alebo niečo úplne iné. Okrem toho sa tu dá spozorovať tak trochu zvláštne poňatie cvalu koní, cválajú ako drezúrované. Ale pre deti to môže pôsobiť ako dobrá uspávanka. Mňa to uspalo. ()

1860

co dodat.. je to prostě klasickej uslintanej nudnej disneyovskej film, kde když se budete hodně snažit, můžete najít náznaky humoru.. dneska už jsou prostě lepší animáky a tenhle jim nedosahuje ani na paty.. ()

Savel

Myslím, že velmi nadprůměrný animák, co se týče pestrosti různých nestvůrek včetně opravdu drsnýho záporáka až po úžasnou hudbu. Nemluvě o tom, že dabing se, až na nějaké výjimky, povedl, především Ruber v podání Pavla Soukupa. ()

Alf

ještě že jsem nedal na české ohlasy, vůbec tak obecně se mi vyplatí číst ohlasy kdekoliv jinde, jen ne v Česku, mimochodem - i když mě písničky v animákách moc neberou, tak tady se během nich dělo tolik zajímavého, že jsem je snad ani nemusel přetrpět :-) ()

Mallyyy

Na tuhle pohádka rád vzpomínám, Koukal jsem na ni pořád. Animace není žádnej zázrak, ale to mě vůbec nevadilo ani ted mi to nevadí, :) Dobrá hudba ()

Zalost

Z tohohle filmu mám rozporuplné pocity. Na jednu stranu jsou tu poměrně dobří dabéři v menších rolích (Gary Oldman, Eric Idle) a jsou tu i vtipné momenty, většinou parafráze na jiné, známé filmy, ale nejslabší část filmu je to, na co se snaží nejvíce upozornit - písničky. Jsou skutečně slabé, uši drásající a naprosto nepatřičné a nehodící se. Výjimkou, ale nikterak excelentní, je snad jedině roztomilý pěvecký výkon Garyho Oldmana. Když postavy náhle během řeči propuknou ve zpěv nabitý těmi nejsilnějšími klišé, má divák tendenci skoro i vypnout zvuk. Zbytek filmu koukatelný je, ale označil bych ho jako "lehký nadprůměr", jsou tu mnohem lepší animáky ke sledování. ()

merigieren

Předem musím upozornit na to, že se mi do rukou dostala česky dabovaná verze což je brutální mínus pro libovolný film. Z tohoto důvodu musím zcela odsoudit tvorbu hudby k disneyovským filmům pro jazyk český. Už v dobách mého dětství jsem nesnášel ty písničky v Malé mořské víle, teď po 13 letech se nic nezměnilo. V okamžiku, kdy zkusíte jedna k jedné namapovat češtinu na angličtinu vzniká zrůdnost. Některé okamžiky bych přirovnal ke zvukům vycházejícím z úst člověka produkujícího velmi velký odpadní materiál při zácpě. Mě to prostě rvalo uši. Pak se přidala tradiční animace postav, jíž nelze kritizovat, ale ani obdivovat. Vtipné okamžiky cílované na skupinu dětí 2-5 let mě také nechávaly klidným a tradiční poselství o lásce nemůže nikdy chybět. Sice to vypadá, že tento film je ohavnost nad ohavnosti, ale musím připustit i světlé stránky. Jako je třeba šišlající Grifin, skutečně povedená postavička, která dokáže rozesmát, skoro bych ho symbolicky přirovnal k veverce z Doby ledové. Dalším kladem je krátkost a tím i dynamičtější děj, občas vtip mířený i na staršího diváka a nakonec závěrečná píseň, kterou ty barbaři naštěstí nedabovali. Z ní šlo odposlechnout jak moc se autoři snažili opičit po originálu (v průběhu filmu) a jak moc se jim to nepovedlo. Ta anglická verze se dala i poslouchat, to implikuje, že by celá anglická verze mohla být lepším filmem. Zakončím to vyjádřením k ději, je jednoduchý ale zábavný, chce to jen na chvíli zapomenout na všechny filmové verze krále artuše a zkusit něco nového něco pro děti :-) 3* za relativně příjemně strávený večer, i když za ten dabing by si to zasloužilo odpad a veřejnou popravu všech co se na tom podíleli. ()

salamandrr

ani ne průměrný animáč.občas sem se zasmál,ale bylo to velmi málo kdy.zpěv je zde spíše vlezlí než příjemný doplněk filmu ()

Crysis52

Rozprávka môjho detstva... Videl som ju asi 1000x ale stále si ju kedykoľvek môžem pozrieť znovu a bavím sa ako by to bolo len včera čo som ju videl prvý-krát a bol som z nej unesený ()

dustur

Tak premna je to iba priemerná animovaná komédia, ktorá ma v podstate aj prekvapila...,a zároveň som sa miestami aj zasmial , hlavne keď sa na scéne objavili tý ,,dvojhlavy draci" ktorý keď sa objavia tak sypú jednu hlášku za druhou ,, sme ako siamské dvojčatá vyše 500 rokov"...,a sú dosť zábavný ktorý vlastne celý film by som povedal že vyzdvihujú... Aj keď moje hodnotenie nieje na plný počet...,ale isto je to medzi troma a štyrmi hviezdičkami... Moje hodnotenie filmu,je teraz.: 3,5 / 5 ()