Reklama

Reklama

Ušák Chicky a Zlokřeček

  • Francie Hopper et le hamster des ténèbres (více)
Trailer 11
Animovaný / Dobrodružný / Rodinný
Belgie / Francie, 2022, 92 min

Obsahy(1)

Mladý Chicky je jiný než ostatní. Je tak trochu neobyčejný. Narodil se jako napůl kuře a napůl zajíc. Měl štěstí, protože ho jako malého adoptoval král Petr, slavný zaječí dobrodruh. Chicky i přes své odlišnosti chce to, co každý: zapadnout mezi ostatní a mít kamarády. To, že je pořádný nešika, pro něj není žádná překážka. Odvaha a nadšení mu totiž nechybí. Celý svůj život touží zažít pořádné dobrodružství! A jedno opravdu velké na něj právě čeká! Z vězení uprchne největší padouch v Království, Chickyho zlotřilý strýc, který chce krále Petra připravit o trůn. To je pravá příležitost pro Chickyho! Se svými dvěma společníky, jízlivým želvákem Abem a odvážnou odbornicí na bojová umění, skunkem Meg, se neohroženě vydávají vstříc nebezpečí. (Bioscop)

(více)

Videa (13)

Trailer 11

Recenze (6)

BOURQUE 

všechny recenze uživatele

Tvorcovia neskrývajú svoje nadšenie a úctu pre(d) Indiana Jonesa. Stačí si pozrieť na Chickiho oblečenie, ale aj v koncepcii objaviteľskej časti nájdeme „inšpiráciu“. A to, že niektoré motívy hudby sú veľmi podobné k tomu, čo použil John Williams, už asi nie je potrebné nejako rozobrať. Vizuálne je to na slušnej úrovni. Postavičky s jasnými charaktermi a predpokladateľným vývojom. Z hľadiska „nečakaných“ vtipných scén najviac potešili prasiatka „nezvyčajného tvaru“. ;) Osobné hodnotenie: 76% (***) ()

Stanislaus 

všechny recenze uživatele

Jako by se tvůrci Ušáka Chickyho a Zlokřečka nechali inspirovat německým Zajíčkem Bezušáčkem a ušatým kuřetem a celý film navíc obalili do indiana-jonesovského hávu. Chicky je na první pohled lehce netradiční postava, nicméně ztělesňuje starého známého "outsidera, který chce zapadnout a hledá svůj smysl života". Technicky snímek oplývá slušně udělanou animací, i přesto, že nejde o výtvor žádného známého studia. Příběhově Ušák Chicky moc nepřekvapí, což lze u filmu primárně pro mladší publikum prominout, zato ale příjemně napne. Postrádal jsem však v průběhu děje nějakou výraznější dávku humoru (nejvíce mě bavila "hranatá prasátka"), kterou bych u animáku očekával, a vedle toho mi chvílemi přišel scénář trochu mimo cílovou skupinu (např. řeči o odborech). Přesto jde ale o mile strávených devadesát minut v kině. P. S. Při scéně s "armádou světélkujících křečků" jsem si nemohl nevzpomenout na třetího Pána prstenů. ()

Reklama

MoiJe 

všechny recenze uživatele

Mix Indiana Jonesa, Dumba a mnohých ďalších rozprávok. Dokopy to aj celkom funguje, film zabaví, hoc nemá žiaden wow moment. Na jedno pozretie veľmi príjemne. ()

charles3 

všechny recenze uživatele

Upoutávka vypadala dost pochybně - něco jako zvířecí animovaná variace na Indiana Jonese s bizarní trojicí hrdinů, natočená v jen o trochu méně bizarní evropské produkci málo známým studiem a málo známým režisérem. Skutečně, začátek mi přišel jako animovaný zvířecí REMAKE (!!!) Dobyvatelů ztracené archy, a to včetně variace na slavný Williamsův hudební motiv (!?!?!). Překonal jsem ale počáteční rozpaky a začal si film užívat. Přibyly motivy ze Lvího krále, Mlčení jehňátek, Star Wars a dalších hitů, děj šlapal a provázel jej docela inteligentní dospělý humor a vtipné hlášky. Jen doufám, že tvůrci zaplatili Kasdanovi, Lucasovi a Spielbergovi autorská práva... ()

JesterKruger 

všechny recenze uživatele

Když tohle porovnám s Ježkem Sonicem 2, který hrál nedávno, tak by si Sonic 2 zasloužil pěstí do koulí. Samozřejmě, jelikož jsem starší, tak jsem k tomuto filmu přistupoval jinak. Kdybych to viděl jako malý, tak je to na jasných pět z pěti, Protože tomu ději nic nechybí, a na animákovské poměry to bylo napínavé. Nebyla to žádná rychlokvaška, ale hodně povedený animák, za což v dnešní době klobouk dolů. I animace byla super. Takhle ve věku, v jakém jsem, bych tomu dal 3,5*. Ale pro koho je tento film určen? No přece pro děti. Takže středem mezi 3,5* a 5* jsou 4*. Viděno v kině s mladší sestrou. ()

Galerie (38)

Zajímavosti (1)

  • Tento film je založen na komiksové sérii Chrise Grinea. (JesterKruger)

Reklama

Reklama