Epizody(10)

V hospici pro náctileté pacienty uzavřou členové exkluzivního klubu děsivou dohodu: kdo z nich zemře jako první, dá ostatním znamení ze záhrobí. (Netflix)

Milo384

Pár prvních dílů mě bavily hodně. Poslání dva díly nudily. Vyprávěné příběhy byly lepší než celý děj v sanatoriu. Někdy je i dobře budována atmosféra. Dalo se. Jestli bude druhá série, tak si ji pustím. ()

David.S

Úmorné dialogy typu "Umřu", "Umřeš", "Umřeme"  a předvídatelně padne i "Všichni umřeme". Ke konci už to nešlo bez zrychlení na 1,5. Mohl to být dobrý film jako Doktor Spánek, ale jako seriál je to utahané, hlavně po odchodu "kačera" 😉. Pikovy příběhy by si zasloužily samostatné zpracování. ()

Pelidor

Od začátku to sice bylo nudné ,ale pořád jsem tak nějak věřil v poslední díl. A protože poslední díl to jako obvykle dokonale zabil ,dám jenom jednu* ()

SavagerXx

Jakoby jo, cokoliv co Flanagan vypustí prostě zkouknu pokud možno nahned a vim že mě to bude bavit. První polovina Klubu dost fajn, strašidélné výjevy fungují, postavy celkem sympatický ale jejich příběhy občas pokulhávají a jsou kolikrát spíš sranda než něco strašidelného. Příběhy hl. hrdinů fungují jako náhled do jejich hlavy a hlavně toho jak se cití a funguje to dobře hlavně i díky hereckým oblíbencům Flanagana. Druhá polovina už jde s kvalitou celkem dolu, výjevy se opakují a vy už tak nějak víte co čekat. Obsadit postavu která v Půlnoční Mši hrála religious bitch byla podle mě trochu chyba protože jsem už od začátku čekal že tady to s ní nebude o moc jiné a taky nebylo. Předlohu neznám ale podle všeho je Flanaganovo oblíbené téma smrt, takže se jede na podobný vlně jako v Hill House, Bly Manor nebo Midnight Mass. Je to lepší než hodně ukecaná Mše ale konec to aspoň za mě dost pokazil. Šel jsem do toho s očekáváním že dostanu začátek a konec a bohužel přišlo nemilé zjištění že se jedná o 1. sérii. Na další budu muset čekat bůhví jak dlouho a už teď je mi jasný že bude trip do minulosti sídla a že duchové to vlastně nemyslí zle a nejsou ve skutečnosti zlý atd. ()

Aceboris

Už som sa potešil keď Netflix konečne ponúkol niečo iné, niečo zaujímavé, v podstate nám ponúkol jednoliaty príbeh detí, ktoré sú smrteľne choré a       dobrovoľne trávia svoje posledné chvíle v spoločnosti iných chorých deciek v jednom Hospici. Zárukou mohol byť aj  Mike Flanagan, ktorý má za sebou sériu The Haunting. Seriál je doplnený , nočným.   rozprávaním príbehov, vždy niekým iným. Miestami mi to pripomínalo sériu  Černé zrcadlo . Do ôsmej časti som bol milo prekvapený lebo sa nekonala žiadna násilná propaganda LGBT , no zase to tam museli dať, 8mi diel , celkovo je podľa mňa jedným z najslabších. Páčilo sa mi prepojenie osudu detí, ich zúfalá snaha nájsť spôsob ako sa vyliečiť, ich prežívanie každej chvíle a spoločné kamarátstva a smútok, ich rozprávanie príbehov. Tak ako aj prepojenie mágie a rituálov v podzemí a záhadné prežitie jednej z pacientok z dávnej minulosti. Po  dlhej dobe sa mi z produkcie Netflixu niečo páčilo. Za mňa 6/10 ()

ceduard

Na závěru seriálu se zjevně podepsal fakt, že mělo jít pouze o první ze dvou sérií a k realizaci té druhé nedošlo. Ale zároveň ta nechtěná "ustřihnutost" k tématu vlastně bezvadně sedí... Celkově mě dílo zaujalo víc než dvě řady seriálu The Haunting, ač ty jsou samozřejmě mnohem divácky vděčnější... Půlnoční klub se tváří jako pro teenagery, ale paradoxně zrovna mladší ročníky asi moc nezaujme a bude jim připadat nudný. Ale jakmile vlastní smrt zacvaká divákovi u jeho vlastního zadku, celé to začne dávat úplně jiný smysl. Osobně jsem moc spokojen. ()

kavralajka

Moc dobře si vzpomínám na edici knih s názvem Stopy hrůzy! Miloval jsem je a v mládí mi jich dost leželo na nočním stolku. Tenhle seriál je výbornou poctou tomuto žánru. Zajímaví námět, který (bohužel) sráží jeho překombinovanost. Ale jinak to má šmrnc! ()

Pád domu Usherů sklízí nadšené ohlasy

Pád domu Usherů sklízí nadšené ohlasy

24.09.2023

Hororový podzim by opět mohl patřit jednomu z nejchválenějších televizních tvůrců posledních let Mikeu Flanaganovi (The Haunting of Hill House, Půlnoční mše). Ten se totiž vrací se svým posledním… (více)

Seriál 1899 končí po první řadě

Seriál 1899 končí po první řadě

03.01.2023

Hororový tvůrce Mike Flanagan opouští Netflix

Hororový tvůrce Mike Flanagan opouští Netflix

03.12.2022

Po hitech se seriálem The Haunting of Hill House a The Haunting of Bly Manor a taky kriticky úspěšné Půlnoční mši přišlo od hororového mistra Mikea Flanagana maličko zklamání v podobě na teenagery… (více)