Hilda a král hor

• Velká Británie Hilda and the Mountain King (více)
Trailer
Animovaný / Dobrodružný / Komedie / Fantasy / Rodinný
Velká Británie / USA / Kanada, 2021, 82 min

Když se Hilda probudí v těle trolla, musí použít svůj důvtip a odvahu, aby se vrátila domů, stala se znovu člověkem a zachránila město Trolberg. (Jardismo)

Trailer

bart_

Zatímco seriál 'Hilda' podle stejnojmenné a neméně populární britské komiksové série pracuje s vlastními příběhy které z literární předlohy čerpají jen částečně, naopak snímek 'Hilda and the Mountain King' je nejenom přímou adaptací jedné z knížek, ale zároveň navazuje na události seriálu. Animák je to sice kouzelný, pastelově stylizovaná animace je jako vždy úchvatná, jenže tvůrci jakoby nechtěli přesáhnout rámec televizního filmu, což zamrzí...... ()

Hellierer

Příjemný televizní film pro fanoušky tohoto světa, který adaptuje jeden z komiksových příběhů a zároveň pracuje s prvky, které představil samotný seriál (takže bez jeho znalostí se možná budete ztrácet). Příjemná jednohubka, opět s parádním vizuálem, jenž je sice trochu slabší než zmíněný seriál, avšak stále se jedná o velice povedenou zábavu pro děti i odrostlejší. ()

Memesis

U mě to zabodovalo o trochu méně, než seriál a už vůbec tento snímek nemá na komiks (i když je v tomto filmu pár povedených "vtípků"). Do komiksu se mi koukalo o dost lépe než na tento film, ale nedá se říct, že by tento film - kromě nic moc vyzobrazení velmi vtipně nakreslených trollů z knihy a rozšíření scén s Antitrollí hlídkou (které jsem ani v seriálu moc nemusel) - udělal něco špatného, ale komiks to rozhodně - jak už jsem psal - nepřekonalo. 70% ()

SonGokussj

Velmi příjemné zakončení kvalitního seriálu. Oproti němu tu však "cosi" chybělo. A i když jsem se těšil, jak se příběh rozuzlí, necítil jsem takový "hajp" jako při seriálu, který je zpracován bravurně. U pár scén, hlavně na konci, jsem měl pocit z uspěchání a náhlého ukončení... Za mě milé překvapení ke konci roku 2021. Trolls for the win 80 % ()