DIATOR05

Spirited je komediální muzikál o Duchovi Vánoc, který se snaží napravit jednoho hříšníka. Dělá to každý rok, ale tento je to vcelku oříšek. Jelikož se skoro vůbec nedívám na muzikály, tak to bude vcelku obtížné. Upřímně, čekal jsem trhlou komedii a dostal jsem to, ale zároveň i o mnoho více. První polovina filmu byla, jak jsem čekal, typická Reynoldsovská komedie v muzikálu, kde místo toho, aby se přizpůsobili novodobým "podmínkám" filmu, si z toho spíše dělali srandu, což jsem hodně ocenil, jelikož to asi dlouho neuvidíme. Dále text písní byl taktéž humorný, písně začali v ten správný čas a fungovalo dalo by se říct i proboření čtvrté stěny. Ale pak přišel zlom, přibližně od druhé poloviny filmu to začalo být docela vážné a emotivní, se vsuvkami humoru, který samozřejmě fungoval a nijak to nenarušovalo vážnost scény. Reynolds a Ferrell měli mezi sebou výbornou chemii a úžasně to zahráli. Tento snímek vás nejenom dostane do vánoční nálady, nebo předá skvěle vyprávěný příběh, ale také z vás možná udělá lepšího člověka. Já jsem se celou dobu bavil a nemám tomu skoro co vytknout, možná až na zběsilý začátek a pár maličkostí. Já jsem nadmíru spokojen a jak už jsem říkal, neumím hodnotit muzikály, takže to berte s rezervou a hlavně, viděl jsem jeden muzikál, který mi nesedl, takže jsem nečekal něco tak úžasného. Já si myslím, že si to zaslouží 9/10. ()

tween3r

Dost mě zaráží, že tady víc lidí nezmiňuje přepálenou stopáž, která moha být o půlhodinu kratší a ničemu by to neuškodilo. Spirited je další z řad filmových adaptací na neumírající příběh Charlese Dickense, a i když bych si přál tomu dát alespoň ty tři hvězdy, prostě to nejde. Myšlenka vánočního muzikálu zní sice hustě, ale kromě pár hudebních čísel ten zbytek zapomenete, jakmile skončí titulky. Děj až zbytečně moc experimentuje, vybočuje z řady a skáče z přítomnosti do minulosti a odtamtud do budoucnosti, tím pádem na sebe události nenavazují a v divákovi to budí zmatek. Častokrát jsem se během sledování ztrácel a prostě nechápal, což je docela škoda. Kromě ústřední dvojice Ferrella a Reynoldse jsou postavy plané, nezajímavé a chybí jim nějaké prokreslení.. tu romantickou linku bych pak vypustil úplně, nehodilo se to tam. I když je to zatím samej hejt, tak řeknu, že po vizuální stránce se jedná o docela povedenou záležitost. Těch pár zmiňovaných písniček bylo docela chytlavejch a vánoční atmosféra se dostavila, i když bych si možná představoval tvrdší humor, víc vaječňáku a tu kratší stopáž. Ten vibe to ale má. ()

KarlN

Jakože mi muzikály obecně, obzvláště americké způsobují kopřivku a nepřiměřenou újmu, tohle jsem mohl a to se vším všudy...i díky slušně nápadité hudbě. Celé poměrně mile inspirováno Vánoční koledou včetně všech podstatných a osvětlujících momentů pro neznalé,  s očekávátelným lehce šablonovitým typicky americkým přesahem, ale úhledně zabaleno a naservírováno pod stromek všech, kteří si tuhle novinku pustí...i do hlavy. A především s Ryanem Reynoldsem, který zahraje co si zamane, i se svou typickou sebeironií. Naprosto bez připomínek. Můj názor je, že za pár let to bude stejná vánoční"povinnost" jako shlédnout Sám doma. Jedna hvězda dolů za klišé umírající sestry a nucené ždímání kapesníků i přepálenou stopáž. ()