Notre-Dame v plamenech

• Francie Notre-Dame brûle (více)

Hrdinský příběh těch, kteří riskovali své životy při nebezpečné záchraně symbolu Paříže. Nervy drásající snímek režíroval držitel Oscara a matador světové kinematografie Jean-Jacques Annaud, který má na svém kontě filmy Jméno růže, Nepřítel před branami či Sedm let v Tibetu. Film v neúnavném tempu rekonstruuje události 15. dubna 2019, kdy katedrálu Notre-Dame zachvátily plameny a celý svět toho byl v přímém přenosu svědkem. Spolu s hasiči se vydáváme do míst, která zůstala divákům obrazovek skrytá – přímo do nitra hořící budovy. Snímek tak nabízí téměř fyzický zážitek, který nikoho nenechá chladným. Režisér a scenárista snímku Jean-Jacques Annaud se soustředí na věrohodné zachycení boje s nekontrolovatelným živlem, ale především upozorňuje na nezměrnou odvahu a obětavost záchranných sborů. Bez jejich nasazení by nejznámější katedrála světa lehla popelem. (Bioscop)

klidas_pk odpad!

paneboze...to bola ale komedia...ono vsetky postavy a ich ciny vo filme boli srandovne...ale korunu tomu nasadili ti zuvackovi pubertaci v roli hasicov a hasiciek...ti by nezahasili ani horiacu zapalku :-D ()

jethrotull

Dakujem Bohu ze u nas nie su francuzske zachranne zlozky. Absolutne neschopnost a amaterizmus z nezodpovednostou. Myslim ze ktorykolvek amtersky dedinsky zbor dobrovolnych hasicov kdekolvek v Cechach a na Slovensku by to zvladol omnoho lepsie. ()

roabe

Moc by mě zajímalo, který dement u MagicBox rozhodl, že v Česku bude tento film vydán jen na DVD, zatímco ve světě je dostupné kromě bluray i 4K!!! Film, u něhož jsou důležité právě scény požáru, natočené ve výjimečně kvalitních kulisách speciálně dokonale postavených pro natáčení! MagicBox z nás dělá křováky, kteří nejsou hodni kvalitnější podívané! Místo aby koupil práva aspoň na bluray, utrácí peníze za úplně zbytečný dementní český dabing! Tak jistě, můžu si 4K koupit na Amazonu, ale jde o princip, když jiné totální hovadiny se u nás ve vysokém rozlišení vydávají... No ale k filmu: Annaud mě opět nezklamal. Jde především o obžalobu neschopnosti vedení pařížských hasičů. Nikoliv náhodou je v jednom záběru - ale pouze ve formátu obrazu 16:9 - pohled na oba nejvyšší velitele ve velitelském voze, na němž zůstal po ořezu jen nápis "dement" (z francouzského "Post de commandement"). Totálně zanedbaná požární ochrana katedrály včetně krizových plánů padá hlavně na ně, a to myslím chtěl režisér sdělit především, ostatně je to patrné u všech velících stupňů, potýkajících se neskutečně hloupě s celou situací. Ale jinak skvělý zážitek, děkuji PANE Annaude! ()

LegyT

Kdybych tam nikdy nebyl, tak by to bylo na tri hvezdy. Ale ja tam byl a mam odtamtud krasny zazitek, takze za ctyri :-) ()

Na cenách César uspěla i česko-slovenská stopa

Na cenách César uspěla i česko-slovenská stopa

25.02.2023

V pátek 24. února 2023 proběhlo v pařížském koncertním sále Olympia slavnostní předávání prestižních cen francouzské akademie filmových umění a technik, známých pod názvem César. Vítězným snímkem… (více)