Kdo přežije - Jeden svět

Dobrodružný / Reality-TV / Soutěžní
USA, 2012

Účinkují:

Jeff Probst (moderátor), Bill Posley, Chelsea Meissner

Čtyřiadvacátá série Kdo přežije se natáčela na ostrově Upolu, tedy na stejném místě jako předešlé řady Samoa, Heroes vs. Villains a South Pacific. Novinek je zde hned několik. Za tu nejvýraznější můžeme považovat to, že hráči budou rozděleni do 2 týmů a to do mužského (Manono) a ženského (Salani). Navíc budou oba kmeny žít společně na jedné pláži. K dispozici budou také dvě skryté imunity, každá bude určena jednomu kmeni. Pokud některý soutěžící najde imunitu konkurenčního týmu, bude muset do nejbližší kmenové rady předat sošku někomu z druhého týmu. V této řadě též nebude Ostrov vykoupení, který nahradí soutěže o odměny. Kdo přežije všech 39 dnů a stane se tak vítězem miliónu dolarů? (Deco.20)

Attta

Tohle je jedna z mála sérií, kde se alespoň hrstka (Kim, Chelsea a Sabrina) žen chovala jako normální holky. Na druhou stranu mě zpočátku štvala ta eliminace chlapů. SPOILER: S finálovou trojkou jsem byl velice spokojený, ale chyběl mi tam Troyzan, ten by si to taky zasloužil. Docela průměrná série, nic extra ani nic hrozného. ()

dubinak

Oblíbenci: Kim, Sabrina. Řady podle oblíbenosti: Hrdinové proti padouchům, Austrálie, Gabon, Mikronésie, Cookovy ostrovy, Perlové ostrovy, Palau, Samoa, Čína, Amazonie, Guatemala, Ostrov vykoupení, Fidži, Jižní Pacifik, Panama, Tocantins, All Stars, Afrika, Jeden svět, Nicaragua, Borneo, Vanuatu, Markézy, Thajsko. ()

Larushka

Spoilery: Tuhle sezonu jsem měla rozkoukanou docela dlouho (nemohla jsem se do ní nějak dostat). Můj první dojem byl, že jsou tam všichni hrozní metroušové. :) Můj druhý dojem byl, že ženský jsou neschopný. Chycených slepic jsem litovala, protože to vypadalo, že jim ubližujou, když je tak dlouho držely v ruce. Chelsea se mi moc líbila, trochu jsem byla překvapená, že nedostala žádný hlas. Kim vítězství přeju, s takovými vítězi jsem spokojená. Colton by potřeboval profackovat a vůbec nejsem ráda, že bude hrát znovu. Každopádně mým nejoblíbenějším hráčem asi bude Kat. Její vyřazení mě mrzelo, ale za tu závěrečnou řeč to stálo. Taky jsem ráda poslouchala Jonase, protože měl děsně podobnej hlas jako Boston Rob. Jinak na závěrečné kmenové radě holky vypadaly nádherně, ale ve studiu to slušelo snad jen Sabrině. Na ty přelíčené obličeje se mi prostě špatně zvyká. ()

KajusaK

Podle mě velice skvělá série, která si 5* zaslouží jednoznačně. Ostrov vykoupení mi vůbec nechyběl, ale trošku mi chyběla úvodní část "titulky". Hudba byla podle 27. série opět propadák. Fandila jsem samozřejmě ženskému kmeni Salani. Tentokrát tam byla spousta lidí co mě nezajímala a vůbec jsem si jich nevšímala.Celou sérii v podstatě ovládala Kim. Trosečníci: Bill - moc dlouho si tam nepobyl, ale vtipný stand up komik. Colton - rozmazlený blbeček o kterém bych mohla napsat asi 500řádků ale žádnou pozitivní věc.Rasista, který ani omluvu na Reunionu nemyslel vážně. Opravdu mě naštval! Tarzan - slabší hráč, který byl rád že je. Jeho scénky s manželkou byly vždy velmi dojímavé a jeho slovní zásoba byla prostě úžasná :))..Jonas - nelíbily se mi jeho poznámky v pozadí o tom jak ovládá hru (naivita v plném proudu), ale když už jim vařil tak ho vyhazovat tak brzy nemuseli..Leif - jediný muž, kterému jsem tam fandila. Silný, občas vtipný, vypadnout si nezasloužil. Troyzan - silný hráč, který to mohl dotáhnout dál, ale už neměl kam utéct. Alespon neodešel z imunitou v kapse. This is my island :)).Alicia - asi nejspornější ze všech soutěžících. Ze začátku jsem ji nemohla ani čud, když se spolčila s Coltonem, tak jsem z ní málem zešílela. Postupem času negativita k ní odpadávala a jen jsem se smála, jak tvrdila, že vše ovládá.Poslední dny mi nevadila už vůbec a vypadnutí jsem jí nepřála.Měla hodně pěknou řeč na Reunionu co se týče Christiny. Chelsea - naprosto zbytečná, slabá, vezla se díky druhým hlavně Kim, jinak by vypadla mnohem dříve. Její urážky na Tarzana byly občas také už dost protivné. Christina - chudina, která skončila v kmeni s Coltonem a Aliciou a schytávala to ode všech zleva zprava. Strategii asi moc velkou neměla, ale nikomu nic také neprovedla.Měla jít do 3ky místo Chelsie.Monica - pro mě jednoznačná volba komu fandit! Znám ji ze série 27, kde byla tedy mnohem silnější a strategičtější, ale tady podle mě vypadla doost zbytečně díky Coltonovi. Sabrina - nenápadná, nikomu nic neprovedla v podstatě se jen vezla, ale sympatická, a zasloužila si alespon těch 100 000 dolarů na konci. Vítězka Kim - fandila jsem ji odzačátku, když vyhodili Monicu tak pro mě byla top 1. Výhru si rozhodně zasloužila, celou sérii řídila ona, strategii měla, vyhrála 4x imunitu. Ty její oči byly opravdu něco..Kat - :D) z 27. série jsem ji neměla ráda, časem mě to přešlo a občas jsem se i zasmála. Její řeč na poslední kmenovce byla dost dojímavá. Silná mi moc nepřišla na to že měla 22 let ale to asi bylo i skrze to srdce..Tímto bych celou sérii uzavřela..Bye :)) Kim :)) ()

Laerry

BEWARE SPOILERS!!!!........Men vs. Women......aneb má feministická stránka dostala velkou dávku zadostiučinění. Mužský kmen (kterému jsem vážně fandila) se ukázal být tím nejdebilnějším kmenem v historii Survivoru (wtf: vyhrají soutěž a dobrovolně jdou na kmenovou radu??? - tím si podepsali ortel smrti, magoři...). Aneb upgradovaná Mikronésie 2.0. A i když jsem pro-feministka, tak tahle "girl power" byla vyloženě utrpením a zklamáním, protože si ty ženštiny svůj suveréní postup soutěží nijak zvlášť nezasloužily. Jen měly štěstí, že mužské pokolení bylo o něco stupidnější, než ony. Stejně dám 5 hvězd, i když by to nebylo příliš objektivní, protože se i v této řadě našlo dost pamětihodných momentů i kreatur (Colton, Troyzan vs. Tarzan, apod.). ()

Simpoch

Nikdy bych nevěřil, že něco takového napíšu, ale SPOILER: Coltonův odchod byl pro tuhle sérii velikým mínusem. Tarzan co si hraje na Ozzyho? Vážně? Velkým plusem je pro mě vítěz. Zaslouženě, ale trochu nuda. S odřenýma ušima palec nahoru. ()

Pedross800

Ne na tu tupost a debilitu mužského osazenstva se vážně nekoukalo dobře a jen doufám, že tak absolutní a všeobjímající dominance žen se už nebude v budoucnu opakovat. Vítězka ovšem má můj respekt. ()

Metal Lord

Pro mě možná jedna z nejhorších sérií. Při překvapení ve formě M vs Ž a díky společné pláži jsem čekal, že ač budou kmeny proti sobě bojovat, že třeba alespoň najdou nějakou formu spolupráce. Jenže občas tu ve hře přeháněli. A Colton, namyšlený cucák, který zná tak maximálně chůvu a golfové hřiště, tak tady je tím, kdo vede kmen? Celou dobu se tam válel, najednou prohodil, ty se mi nelíbíš...a celý kmen díky němu hlasuje proti Coltonovu nepříteli? No vždy ten kmen dokázal vést někdo, kdo měl respekt a něco tam dělal, ale tady mu všichni jen líbali nohy. Kdyby na něj někdo prásknul skrytou imunitu, tak je ze hry hodně brzy. ()

danielosbourne

SPOILER !!!!! One world začal nezajímavě, ale později se z toho stala pěkná hra. Colton byl fakt příšernej hajzlík, ale musí se mu nechat, že z ničeho si vybudoval pěkné imperium a možná by to dotáhl až do konce. Finálová trojka se od sloučení postupně dala čekat a vítěz byl už poslední 3 díly jasnej. Sice se mi vítěz uplně nezamlouvá, ale bylo to zasloužený. Oblíbenci: Leif,Christina --------- Nejméně oblíbení: Colton, Alicia, Tarzan, Troyzan ()

Lucindajet

spoiler: Dumala jsem proč tahle řada má podprůměrné hodnocení ale už se nedivím. Našlápnuto to mělo vcelku dobře ale teď jsem v půlce a po každé kmenové radě mi zůstává rozum stát a jen se rozčiluju. Hloupí lidi zůstavají a ty fajn letí, a jsou na sebe hnusní a zlí, naprosto zbytečně mimo hru a strategie, na takový lidi mě koukat neba. Od nějakýho 10. dílu jsem se s tím už smířila, nic překvapivýho se nekonalo, vítěz očekávaný ale i oprávněný takže v poho. Naprosto mě fascinovala Christina, myslela jsem že ji musí trošku křivdit, a ten dojem je jen tím jak je sestříhaná a nemá moc prostoru. Fskutočnosti opravdu blbá holka, které nic nemohlo být víc jedno. Její účast je záhadou. Oblíbenci: Kim, Troyzan, Monica ()

XdanteX

hele taky si zkusím být jednou nekorektní a tak trochu mačo....Ale tahle série dává naprdel všem možným genderovým stereotypům. 8/10 holek tam dělá ostudu svému pohlaví za zvuku libé to písničky "my chlapy nepotřebujeme" v duchu popírání existence pojmů jako je logika, přemýšlení a objektivní nadhled což...co si budem namlouvat...všichni víme že ve skutečném světě funguje ve stejném poměru jako tady v soutěži. Naneštěstí jim konkuruje kmen mužů aka banda složená z hloupých svalovců, hloupých hlupáků a jedné super bukvice která zase dělá ostudu nejen své menšině ale vůbec lidskosti jako takové a navíc do mužského kmene vnáší tu pravou špetku ženského chaosu a zbytečně vyhrocených emocí. Díky zmíněné homokládě, Alicii a většině ženského kmene silně pochybuju že se na tuhle sérii vůbec dodívám.......Paradoxně dámy které si tohle čtete a říkáte si "ježiš to je ale vůl"...nejvíc fandím dvěma dívkám aby tam ty hlupáky rozsekaly...jenže pochybuju že to v takové koncentraci chaotické blbosti může vyjít EDIT: po promíchání kmenů to začalo být mnohem snesitelnější...výborné rozdělení...a pak velice vřelá a zlomová karmická událost.... EDIT2: cha...ta moja to vyhrála ()

Martin_W

Komentář obsahuje spoilery! A mně se tahle série dost líbila. Počátek byl sice slabý, celá situace ohledně Coltona byla směšná, až po jeho vyřazení série nabrala obrátky. A vítězovi jsem to přál ze všech nejvíc. Oblíbenci: Kim, Jonas, Monica. 6/10 ()

cyphercz

Snaha oživovat Survivora všemožnýma novýma twistama po 20. řadě vyústil v tenhle exkrement vypadající spíše jako Big Brother, než Survivor. Příšernej cast, soutěže, twisty, Colton, aspoň že ta vítězka ušla (za to jedna hvězda) ()

Yarwen

Je mi líto, ale skladba trosečníků byla tentokrát slabá, nenašel jsem tam snad nikoho, komu bych mohl fandit. Chlapi se ukázali jako naivisté a ženské si je podaly i s přílohou. Oblíbené postavy: trochu Leef, ten si držel lajnu a snažil se volit proti ženským, ale už mu to nebylo nic platné Neoblíbené postavy: Colton, ten skutečně působil jako duševní hovado, Kate, pro kterou byly podrazy "super", dokud si to nezkusila i z druhé strany a možná i Alicie, která si s Coltonem zašikanovala Christinu. ()

fixaman

Konečně.. Posledních 5 řad bylo naprosto tragických a já už si vážně říkal, že zlaté časy Survivoru jsou za námi.. A pak se objevil Colton.. Myslel jsem, že v týmu mužů nepřežije první kmenovku, ale ten týpek prostě válí.. Je to totální puppet master, který ovládá úplně všechny a mě z nějakého zvráceného důvodu hrozně baví, ačkoliv v reálném životě bych mu asi měl chuť dát pěstí.. ()