poster

Kyborg X

 • USA

  Cyborg X

Akční / Horor

USA, 2016, 90 min

Režie:

K. King

Scénář:

K. King

Kamera:

Stelios Xanthos

Producenti:

K. King

Střih:

Raymund Delmar
(další profese)
 • beso74
  **

  Mocná korporácia špecializujúca sa na výrobu najmodernejších zbraní menom Skynet, pardon X-Corp, vyvinula zbraň na báze umelej inteligencie a tá sa ujala moci na Zemi za pomoci Terminátorov, pardon len nejakých cyborgov, ktorí ju čistia od pliagy menom ľudstvo. Spoločnosť Arrowstorm Entertainment, založená skupinou filmových nadšencov, plniaca budget svojich filmov cez Kickstater sa rozhodla trochu oprášiť sériu Terminator, dodať tomu vizuál najnovšieho Mad Maxa (samozrejme len trošku - rozpočet 1 milión dolárov zas nie je nič moc). A aby to bolo atraktívnejšie, za babku sa angažoval známy ksichtík Danny Trejo a niekoľko herečiek, ktorých určite nevyberali podľa hereckých kvalít s zručnosti v narábaní so zbraňami, ale aby keď budú pobehovať len tak v tričku, ich horné partie tela odlákali pozornosť mužského publika od tak nepodstatných vecí ako prostredie a dej. Aj vďaka tomuto malému triku film celkom odsypáva (SPOILER - a dokonca nevadí že v polovičke to odsype aj Trejovi, navyše tu scénu som si postil asi trikrát), sem-tam prekvapia aj obstojné špeciálne efekty (určite to neplatí o dronoch, tie vyzerajú ako spred 50 rokoch), akurát že to všetko už bolo videné, v omnoho lepšom prevedení a nie raz. Pre milovníkov apokalyptických filmov a Dannyho Treja to ujde, pre ostatných asi trošku pôstu a počkať si na nového Terminatora či Mad Maxa...(31.12.2018)

 • kaylin
  **

  Takový celkem klasický béčkový film, který se snaží o sci-fi námět a nakonec končí u něčeho, co by se při dobré vůli dalo nazvat hororem, ale bez toho, aby se zde budovala nějaká atmosféra, je to spíše dáno monstry a trochu i krvavostí. Danny Trejo fajn, má i víc minut, jsou zde celkem pěkné ženy, jen ten příběh je tak nějak o ničem.(6.11.2016)

 • oveckaoa
  **

  Náhodou dobrá sranda společnost Arrowstorm má slušný náběh nahradit jednou Asylum a na rozdíl od nich je vědoma toho, že točí sračky tak si z toho dělá srandu. Tak, že armáda cyborgů a dronů zničí 99 procent lidské populace , ale nedokáže zvládnout zabít 14 lidí, kteří mají základnu opodál. Danny Trejo se zde objeví zhruba v 15 minutě a jen tak si střílí do digitálních havranů což je sice pěkné , ale v době kdy jich může kdokoliv vystopovat a zabít úplně blbé ve filmu se to řeší, ale nikomu to evidentně nevadí.Dialogy jsou taky luxusní perly za připomínku například dva baví se Danny Trejo s jakýmsi maníkem a Danny .Trejo říká cítíš ve vzduchu krev (pochopil bych v zemi nebo půdě krev, ale ve vzduchu?) a pak zde generál přednese zhruba takovou řeč Můžeme tady zůstat a jíst vlastní hovna a pít vlastní chcanky viděl jsem to v televizi není to špatný nebo můžeme jít něco s tím dělat. Rozpočet byl evidentně malý (kdosi tu píše milion doláčů) tak, že nebyly prachy ani na odletující nábojnice ani na záblesky ze střílejících zbraní, ale hlavně, že byly prachy na raketomet, který ani jako raketomet nevypadá navíc proč do dronu střílet raketometem není to škoda nebylo by lepší střílet do těch cyborgů raketomety , když jim náboje do pušek moc neškodily? . Scéna kdy Danny Trejo střílí na férovku z blízkosti do jiného cyborga z absolutní blízkosti se zapíše do historie blbých filmů něco tak blbého jsem ještě neviděl snad to samé platí i pro scénu kdy generál bez noh se plazí vyhulí si doutník a zabije cyborga. Konec je taky dobrá parodie borec stojí u tlačítka pro zničení 10 minut a přemýšlí co udělat ženská vedle něho a ne, že by ji napadlo to udělat za něho jen tam stojí a čumí. P.s. ta poslední fotka z galerie tam ani není je asi nejspíše z jiného filmu(5.7.2020)

 • iXtr3m3
  *

  Jedna hviezda za pár fajnových gore scén, ale fakt asi len pár, čiže dve. Inak v podstate odpad. Ako toto môže niekto nazývať béčkom? To už blbečkovia nevedia, aký je rozdiel medzi áčkom, béčkom, céčkom a prípadne odpadom? Toto nazvať béčkom, tak je to urážka béčiek. Béčka sú filmy typu Olympus has Fallen a podobne. To mi chce niekto tvrdiť, že je to rovnocenná kategória? Veď to sú filmy na opačných stranách akejkoľvek pomyselnej stupnice.(17.7.2020)

 • Ryuuhei
  odpad!

  Překvapivě dobrá kamera, masky, gore efekty, nebo i fajnová rádoby Gal Gadot. Zbytek bohužel minutu od minuty blbější. Příběh nebyl ničím originální, takový Terminátor zasazený čistě do dvou malých oblastí kdesi v poušti. Hlavu jsem měl v dlaních poté, co postavy ustavičně střílely jako šílené a to třeba i do železných vrat bez toho, aniž by něco trefily. Seržant se v jednu chvíli probral jen s půlkou těla, očividně nezasažen ztrátou krve, a měl ještě dostatek síly, aby si utrhl naprosto zbytečnou, sebevražednou scénu. A to vyvrcholení, kde postavy stály pár kroků od „červeného tlačíka“, ale než aby se prostě jen natáhly a zmáčkly jej, blbě koukaly a ještě se nechaly zmasakrovat? Třešnička na dortu, vážně. Dialogy stály taky za prd a vesměs nedávaly smysl („Proč tu základnu nezničíme?“ - „Protože ji musíme najít.“). Co mi zbylo? Akorát utrpení, ve kterém jsem si snažil užívat každý pohled na upocená, vnadná, ženská těla (jež se šovinisticky omezila nakonec jen na jedno). Řemeslně se film přikláněl béčku a dokonce si mohl dovolit obsadit i legendárního „Mačetu“. Jenže od béčka si představuju alespoň dobrou zábavu, když už ne něco chytrého, a to tady rozhodně nehrozilo.(29.6.2020)