Podvodník z Tinderu

• Velká Británie The Tinder Swindler (více)
všechny plakáty
Velká Británie, 2022, 114 min

Na internetu ze sebe dělal magnáta, který obchoduje s diamanty a je pořád na cestách, a různé ženy pak obral o miliony dolarů. Některé z nich ale teď plánují odvetu. (Netflix)

mia.com

Ac ma dokument skoro 2 hodiny, nenudila jsem se. Celkem me tohle tema zajima, co ty zeny vede k tomu, aby naletely. Ja si s Tinderem uzila v USA, ale nastesti jsem naletela "jen" na sex :D jednou se taky ze me nekdo snazil vylakat penize,ale jen pres mejl, ani jsme se nevideli. Ani me to nenapadlo, ale je pravda, ze jsem vzdy do posledni chvile verila, ze to je snad jinak. To uz tak byva. Jasne, clovek si rekne, ze jsou ty zenske hloupe a naivni, ale my, kdo jsme se s tim podvodnikem nesetkali, nemuzeme je soudit, nemuzeme vedet, jak se choval, jak pusobil atd. Jen je smutne, ze ten konec neni dobry, jak ve filmu, ale ze realita je bohuzel jinde. Muzeme jen verit, ze bozi mlyny opravdu melou, i kdyz pomalu. ()

Oxiduji

Čtyři hvězdy za skvělé zpracování. Jinak mě ale dokument nijak moc emocionálně nezasáhl. Prostě holky, zvlášť ta první, které si myslely, že narazily na super kořena, kterému hezky pustí žilou. Okouzlené představou jednoduchého života v luxusu, o který se nijak nepřičinily.  Leda tím, že mu ochotně nastaví frndu..Jeho přitažlivý look byl už jen přidanou hodnotou. Jenže kdo s čím zachází, tím také schází...Borec si je povodil neskutečně...zase se vracím k té první. Jsem si jistá, že takovýchto žen musí být desítky, jen s tím vylézt před kameru a potažmo miliony lidí, chce velký kus odvahy. ()

Qer

Co dělat, když ses narodil do průměrné židovské rodiny, kde jsou vyhlídky na honosný život poměrně mizerné? Nebaví tě chodit do háku nejméně 5 dní v týdnu za podprůměrný plat? Chceš si dát k večeři pro jednou i něco jiného, než ohřejvaný párky? Návod ti do jisté míry dá hrdina večírků a třeskutě drahých večeří, vždy stylově dle poslední módy oblečený, manipulativně přesvědčující, vzor všech nudných průměrných mužů, Simon Leviev! V kostce ti od tohoto životního mentora můžu předat radu, aby sis půjčil od kámošů ty nejlepší hadry a začal konečně svou budoucnost včas malovat na Tinderu, dokud hloupé husičky neprocitnou ze sociálně-síťového opojení a narvou do tebe mraky peněz! Pak máš aspoň 40% šanci, že z tisícovky oslovených dámiček, s tebou aspoň jedna půjde na kafe z automatu na nádraží. ()

Accuphose

Tohle mě rozsekalo... rozvířilo to ve mně krev. Doporučuju shlédnut. Jedinou otázku, kterou si pokládám... dokázaly by tyhle holky po té zkušenosti žít s obyčejným klukem? Myslím že ne, ony by to nedaly :-))) ()

Sidenius

Co k tomu dodat. Lehce se říká jak je někdo chápavý a má důvěru ženy když ji svezl rollsem a soukromým jetem. Ve finále génius….. 10mil. dolarů po 5ti měsících venku a děvčata splácí dodnes. Určitě si vezmu po 3měsících vztahu 9půjček protože mi miliardář říká že potřebuje 10000$. Jinak skvěle natočeno. No jo no - Netflix ví. ()

zavackyo

Domnívám se, že u filmu není uveden jeden žánr. Spíše by se hodilo uvést komedie. Dokument o promiskuitních blbkách z Tinderu, které byly podvedeny. Místy jsem se až smál jejich naivitě. Nakonec to ještě vypadalo, že si holky užívaly slávu a mediální pozornost a pohladilo to jejich ega. ()

Sopholojong

Dokument o tom, aki sme my "clovecie kreatury" idioti. Tu si nejdem zastavat ani jednu stranu barikady. Oni su tak hlupe, nechat sa takto viditelne nachytat, on zase sofistikovany, nechat si budovat stastie na ludskom (zenskom) nestasti. A prave pre toto nie som na nijakom Facebooku, Tinderi, Instagrame a inych "wasting time and money" picovinach. Samozrejme po filmarskej stranke Netflix opat seka dokumentarny pocin par excellence. V tomto zanri nema konkurenciu. ()

tulrika

Občas v novinách vyskočí článek o ženě, co poslala celoživotní úspory sexy, bohatému americkému vojákovi, kterého nikdy neviděla. A já si vždycky říkala, jak je něco takového možné. To Podvodník z Tinderu to dotáhl dál. Se ženami se setkává, drahé hotely, večeře, soukromé lety. Žena má pocit, že se ocitla v romantickém filmu a začne vybírat byteček v luxusní čtvrti. A pak začnou požadavky na peníze. Nejhorší je, že jsem obdivovala jeho plán. Všechnu tu práci, lži které si musel pamatovat. Ale tím to končí. Ten chlap je šmejd, který zničil mnoho lidí až tak, že se některé ženy chtěly zabít. A to nemluvím o citové bolesti. To jak některým vyhrožoval smrtí. Hnus. Nejšílenější je, že ty ženy dodnes splácí obrovské dluhy a on má vlastního PR manažera. Určitě o něj jednou natočí film. Nejhorší na tom je, že je to finta Barney Stinsona..... Lorenzo von Matterhorn v realitě ()

PoprockCZ

Poutavý dokument. Osobně celkem chápu první kroky, ale jakmile by mě někdo požádal o několika tisícovou půjčku v dolarech, asi bych se hned neběžela nadšeně zadlužit... Každopádně je opravdu smutné, že peníze opět řeší všechno a hlavní "lovec" už zase žije svůj fake milionový život, mezitím, co holky splácí... ()

Razz

Žijeme v podivnej dobe, ktorú tento dokument len potvrdzuje. Jeho prevedenie je na slušnej úrovni, postupne diváka vťahuje, až je zvedavý, ako to nakoniec skončilo. Určite materiál pre Hollywood. Na jednej strane je možné vnímať hlavné hrdinky ako povrchné osoby, na strane druhej im nemožno uprieť odvahu, bez ktorej by sa viditeľne nič nestalo, keďže políciu tento prípad zjavne nezaujímal. K tomuto celému by sa hodil ešte jeden spin - off, ktorý by objasnil, prečo sa takého veci vôbec dejú a kam sa posunuli ženy a muži dnešnej doby. ()

Colomba666

Super dokument o vychcaném chlápkovi a pár desítkách blbek, které byly ochotny mu financovat jeho "luxusní" způsob života, aniž by měly sebemenší důkaz o jeho finanční situaci. Pár fotek v obleku si umí udělat kdejaký dement žijící pod stanem, jen tak na okraj. Ale největší fór je fakt, že mu byly schopny posílat tak astronomické částky, neřeknu, kdyby šlo o pár stovek dolarů, ale že si ta jedna frajerka brala dokonce úvěry, aby mu "pomohla v jeho úniku před nepřáteli", to už bylo opravdu přes čáru, to bylo tak těžké ho poslat do prdele, zablokovat veškeré jeho kontakty a nahlásit ho zavčasu na policii? Baby jsou dementní, kdyby byl krasavec, tak by se to možná dalo alespoň z části pochopit, ale ani to ne :D ()

futislav

Velmi poučný dokument o hloubce lidské naivity. Na můj vkus poněkud rozvláčný. Je smutné vidět, jak dokáže zdání prachatosti zaslepit úsudek. ()

NikiVai

Simon ve mně vzbudil rozporuplné pocity, samozřejmě bych se s takovým člověkem nerada kdy v životě potkala a jeho činy jsou ohavné a odsouzeníhodné. Na druhou stranu je fascinující vymyslet takhle propracovaný podvod, aby to člověku tolik let procházelo. A ač jsem člověk soucitný, nějak se mi nepodařilo vytvořit si ke slečnám takový vztah, abych je litovala. Ano, láska je slepá čarodějka, ale zamilovat se tak rychle a v zaslepení lásky platit a platit, jak to, že se neprobraly dřív? Každopádně skvělý dokument, zas mi dal nahlédnout do lidského chování, které je mi na hony vzdálené. ()

Netflix vyhodil zásadní manažerku

Netflix vyhodil zásadní manažerku