Podvodník z Tinderu

• Velká Británie The Tinder Swindler (více)
všechny plakáty
Trailer
Velká Británie, 2022, 114 min

VOD (1)

Na internetu ze sebe dělal magnáta, který obchoduje s diamanty a je pořád na cestách, a různé ženy pak obral o miliony dolarů. Některé z nich ale teď plánují odvetu. (Netflix)

Trailer

lykan9

Původně jsem si myslel, že tento dokument vznikl proto, aby varoval ženy, jak se vyvarovat podvodníků, aby nepřišly o peníze. Na konci filmu jsem došel k závěru, že je to vlastně návod, jak se stát perfektním podvodníkem, který si užívá luxusu, přesto, že vlastně nemá nic a hlavně, jak za to prakticky nebýt potrestán. Já nevím, jak ostatní, ale já bych si klidně odseděl 5 měsíců výměnou za to, abych si žil jako on :-).  Vsadím se, že jednou na stará kolena napíše knihu s názvem Jak mít všechno a nedělat skoro nic a bude to bestseller. Jinak se jedná o skvělý dokument, kde jako jedinou vadu beru právě to, že ty poškozené ženy nebyly vyloženě vyobrazovány jako oběti, ale spíše jako hloupé nány, a tím je pak celek zavádějící. Z takových dokumentů by mělo být jednoznačně vidět, že ten špatný je on a ony ty oběti, protože přesto, že by se zdálo, že jsou ty ženy hloupé, tak to vlastně tak není, protože sáhněme si na srdce, vy byste věřili tomu, že někdo dokáže vymyslet takový dokonalý plán a věřili byste, že je to jen chudý podvodník. Já nejsem nijak naivní člověk, ba co víc shledal jsem se s mnoha podvodníky, ale tohle bych z počátku neprokoukl ani já. ()

UhLee

(7,5/10). Nad genialitou Podvodníka z Tinderu člověk opravdu žasne. Na jednu stranu mi bylo těch okradených žen nesmírně líto, ale stranu druhou jsem musel smeknout před geniálními praktikami onoho podvodníka. Bylo to zajímavé a zábavné zároveň. Já jsem se taky stal obětí okradení na internetu. Nebylo to na Tinderu, ale způsobilo mi to nemálo krůpějí potů a slz, takže se dokážu alespoň částečně vžít do role okradených lidí. Ten pocit, když zjistíte onu hrůznou skutečnost je opravdu nesmírně nepříjemný a na chvíli se vám skoro zastaví srdce. Oceňují Netflix, že točí takové dokumenty. Lidé se dozvědí o těchto predátorech a zmenší to potencionální šanci, že bude plakat také jejich bankovní účet. Já osobně jsem o Simonu Levievovi nikdy neslyšel, takže jde krásně vidět, že lidé prostě neví o všech nebezpečích, které na ně číhají na internetu. Proto jsou tyto dokumenty potřeba. ()

Sany33

Príbeh: Láska cez Tinder je splneným snom nejednej ženy alebo muža. Čo ak sa ale z vášho vysnívaného princa po pár stretnutiach stane podvodník ba až priam zločinec svetového formátu. Prevedenie: Netflix ponúka návod ako dostať prachy so slaboduchých pipiek, ktoré v prvom momente oslní hrúbka fešákovej peňaženky a potom sú schopné ísť aj do nadľudských extrémov aby sa mu zapáčili. Chalan to urobil ukážkovo lebo nány mu peniaze posielali bez nátlaku a z vlastnej vôle a tak po piatich mesiacoch v kriminále si môže opäť užívať život naplno. Dokument je veľmi pútavo nastrihaný a natočený ale vo svojej podstate nemá žiadnu výpovednú hodnotu. Dokonca aj holka čo mu naletela bola po pár dňoch nazad na Tinderi a tak zostáva iba povedať. Komu niet rady, tomu niet pomoci. 57% ()

slord

Ak niečo vyzerá až príliš dokonale, bude v tom nejaký háčik. O tom sa presvedčilo aj pár užívateliek Tinderu, ktoré to stálo pekných pár tisícok. Netflix opäť prišiel so zaujímavým dokumentom, ktorý bol prekvapivo dosť napínavý a človek neveriacky krútil hlavou nad tým kam je schopný podvodmi človek zájsť, aby mal z toho profit. Bohužiaľ k obetiam som nemal nejaké veľké sympatie, keďže svojim spôsobom si o to koledovali. Videl som na Netflixe aj lepšie dokumenty, ale nenudil som sa. 7/10 ()

Malarkey

Neuvěřitelný! Nevěřil jsem, že mě to po pěti minutách tak chytne. Netflix na mě valil virál ze všech stran aplikace. Nešlo tomu uniknout. Takový příběh si totiž nevymyslíte. Hlavní protagonista mi reálně připomínal takové ty pábitelské dobrodruhy Krásné doby z přelomu 19. a 20. století. Jedna lež vedle druhé, žije si z nich jak pan král a nikdo na něj nemůže, protože vždycky ze spár zákona nějak uteče do bezpečí. To, že pro to použil Tinder (moderní vymoženost dnešní doby) a odsralo to pár desítek holek po celém světě, to je zřejmě zanedbatelný fakt, protože si jak pan král žije i dnes. Po shlédnutí tohoto dokumentu je tento fakt na tom všem asi nejvíc absurdní. ()

• V čase 18:00 je na pár sekúnd vidieť zábery z Košíc - výhľad z Mlynskej ulice na vežu Jakabovho paláca. (Cigalone)
  • Po odvysílání premiéry na Netflixu se na Instargramu objevila spousta falešných účtů Simona Levieva. (Ganka)
  • Dokument byl zveřejněn 2. února 2022 a na jeho konci bylo uvedeno, že Simon Leviev je na Tinderu pořád aktivní. Krátce po vyšetřování Tinder Levieva zablokoval a prohlásil, že se na platformou nedostane ani s jinými alternativními nicky. (SpicyNugget)

Související novinky

Netflix vyhodil zásadní manažerku

Netflix vyhodil zásadní manažerku

02.04.2023

Netflix stále prochází reorganizací s cílem ušetřit a zajistit, že u něj budou vznikat co nejsledovanější tituly. Posledním kolem těchto změn neprošla Lisa Nishimura, která ve firmě pracovala už od… (více)