Brian and Charles

• Kanada Brian and Charles

Po mimoriadne krutej zime sa vynálezca Brian (David Earl) dostane do hlbokej depresie. Je úplne izolovaný a bez nikoho, s kým by sa mohol porozprávať, Brian teda urobí to, čo by spravil každý rozumný človek – vytvorí si robota. (Arsenal83)

SpaceOdyseus

Brian and Charles je divny film. Typicky britsky divny. Kdyz dojde na humor, tak je tak suchy, ze moc nejde poznat, jestli ma opravdu jit o humor. Ale stale si myslim, ze z toho slo vytriskat vic. Vztah titulnich dvou hrdinu je zajimavy a stoji za to ho pozorovat hodinu a pul. Ale mohli jsme dostat neco ambicioznejsiho nez klasickeho sikanozniho white trash zaporaka. ()

Arsenal83

Nie veľmi napínavý príbeh o dedinskom podivínovi, ktorý sa snaží prelomiť svoju samotu. Určite to nie je komédia, aj keď svoje náznaky má, filmu vládne iracionálna atmosféra. Brian Gittins je fiktívna postava, ktorú Briti dobre poznajú, a tento film je skôr pre nich. ()

silentname

"Brian And Charles" sa ukázalo ako veľmi unikátna a skutočne dobre spracovaná britská komédia. Takéto niečo som vidieť potreboval. Niečo, čo by mi dalo nádej ohľadom originality a spracovania. To čo začína ako fiktívny dokument o človeku, ktorý žije niekde v dedine a prakticky nerobí nič iné než sa snaží zo všetkého možného bordelu postaviť nejaký super vynález. A kým niektoré (pravdepodobne) fungujú, tak iné dokonca začnú aj po chvíli horieť. A tak jedného dňa dostane nápad si postaviť svojho vlastného robota. A ako telo mu bude slúžiť práčka. A tým sa dostávame k jeho umelej inteligencii Charlesovi, ktorý pôsobí na mňa ako Číslo 5 zo "Short Circuit". Veľa sa vie učiť, miluje kapustu a je s ním zábava. A Brian je pre neho niečo ako otec a stvoriteľ. No potom prichádzajú aj časy rebelantstva a túžba vidieť svet, s čím moc Brian ale nesúhlasí, lebo má pocit, že by ho svet nepochopil. Pravdou je, že humor tohto filmu ma chytil, postavy ma bavili. A je tu niekoľko skutočne kreatívnych a dobrých momentov. Dialógy medzi Brianom a Charlesom ma bavili a hlavne nepôsobia nejako strojene. Všetko to nejako plynule ide. Pôsobí to na pohľad trošku až seversky a dáva to filmu svoj šarm. Podobne ako v minulosti "Brigsby Bear" bol pre mňa film, ktorý mi priniesol niečo neočakávané, tak tu mám podobné pocity. Je to proste svoj vlastný kúsok do sveta kinematografie. A mňa to ohromne bavilo. Hodnotenie: A- ()

Aljak

Briti točia rôznorodé filmy. Niektoré sú skvelé, iné sú nečakaným prekvapením, a ešte tu máme kategóriu tzv. "weird movies", do ktorej presne spadá aj Brian and Charles. Vo svojej podstate tej dejový rámec nie je vôbec na zahodenie, ale za asistencie týchto postáv, slabučkých dialógov, a celkovo nevýraznej kompozície, to bolo fakt biedne. Aj keď vidím, že niektorým sa to nadmieru páčilo, mne bohužiaľ takmer vôbec. Sem tam nejaká dobrá hláška, ale ako celok to bolo skutočne divné. 1* za lákavý námet, inak nič. Snáď nabudúce ulovím v britských filmových vodách niečo lepšieho. ()

Dzeyna

Na to, že je to britský výtvor, tak to bylo poměrně v pohodě a místy i vtipné. Každopádně se mi líbil asi jen Brian. Charles not that much. ()