Touha létat

• Itálie

Volere volare

Komedie / Fantasy

Itálie, 1991, 98 min

Moc příjemná jemná komedie o zcela zvláštním páru, jejichž "vztah" vyústí v opravdu originální a promyšlený závěr. :-))(13.10.2011)

Roztomilý nápad i sem tam vtipné gagy, ale poslední půlhodina se táhne jak převařené špagety. Hrdina s hrdinkou se nudně nahánějí po městě a konec je sice sladký, ale nic neřeší a nechává všechny problémy otevřené. Navíc mi vadilo, že hrdinka, třebaže má pěkné tělo, vypadá v obličeji jako transvestita. /7. 10. 11./(7.10.2011)

• d-fens

Najlepšia réžia, Cena divákov(22.2.2010)

Nichettiho profi práce, rozhodně film pro hledače netradičních kousků, a v neposlední řadě Angela Finocchiaro. Její charizma a cit pro tento příběh dávají tomuto filmu opravdu hodně. 4/5(29.6.2015)

Příběh ruchaře kreslených filmů, jenž pozná „sociální pracovnicí“ (která má skutečně kuriózní klienty). Vynikající komedie končí samozřejmě v posteli, ale trochu jinak, než byste čekali. Maurizio Nichetti si zde pohrál s možnostmi animace skutečně dosytosti a přitom celek nepůsobí nijak nuceně.(11.9.2006)

Veľmi netradičná zábava, ale veľmi dobrá. V celom filme sa neobjaví snáď jediná "normálna" postava a je to len dobre. Najviac ma dostalo "hľadanie" nových zvukov - Nichetti ako fanatický zvukár je výborný, kreslené postavy tiež nie sú "normálne", záver bol tak trošku očakávaný, Nichettimu to však spapám, jeho štýl mi od pozretia Zlodejov mydla veľmi sedí. Môžem len doporučiť.(17.9.2011)