Důvěra se nevyplácí: Hon na krále kryptoměn

• Velká Británie Trust No One: The Hunt for the Crypto King
Trailer
Velká Británie, 2022, 90 min

VOD (1)

Mladý zakladatel krachující burzy kryptoměn je zničehonic po smrti a rozzuření investoři se nemůžou zbavit dojmu, že na tom všem něco nehraje. (Netflix)

Trailer

rublik05

Další zajímavý true crime dokument, jehož největší slabinou je finální zpracování. Námět je zajímavý, dané téma mě velmi zaujalo, chválím střízlivou stopáž, zpracování rovněž není nejhorší. Nejvíce mi však vadila ta přemíra konspirací, někteří účastníci mi přišli až lehce posedlí, nelíbil se mi ani častý odklon od faktů, byť jich není zrovna mnoho, a kladení většího důrazu na co možná nejšílenější teorii, které zde vlastně mají největší prostor. Dalo by se to shrnout, že dokument je prakticky samá spekulace, ale fakta téměř žádná. I tak ale věřím, že své fanoušky si to najde, milovníci konspirací či fanoušci kryptoměn by mohli být vcelku spokojeni. 6/10. ()

wooozie

Překvapivě dobře a poutavě zpracovaný dokument, co vám toho za 90 minut, které utečou jako voda, poví o současné společnosti více než dost. Tedy nejenom o kryptoměnách, ale i o samotném investování, důležitosti práce investigativních novinářů, zdrojování informací, internetových konspirátorech a faktu, že každý z nás za sebou na internetu táhne nesmazatelnou digitální stopu. A navíc to má super tempo, kdy s každým dalším odhalením je to napínavější a je to zábavné skoro stejně jako tento jednoduchý návod na krypto. ()

Djoker

Kryptoměny přinesly obrovské možnosti pro podvodníky specializující se na nové technologie. Tvůrci předhazují mnoho šílených teorií, které by vysvětlily celou záhadu kolem krachující burzy, ale princip Occamovy břitvy je neúprosný. Nejjednodušší vysvětlení je to správné, ale sledovat ty vykulené nerdy je docela hlína. ()

BOURQUE

Každý biznis má svojich predátorov a ľudí s nedobrým úmyslom, predovšetkým IT sektor a svet bitcoinu nie sú výnimkou. Divák na niektoré otázky okolo kanadskej spoločnosti QuadrigaCX a Gerryho Cottena síce dostane, no tie zároveň generujú ďalšie otázky. Vedenie a spracovanie príbehu je celkom solídny, správne tempo dávkovania informácii (čo sa stalo, je za tým všetkým Gerryho manželka alebo nie, investigatívne novinárstvo) a primeraná dynamika príbehu sa postarajú o to, že tých deväťdesiat minút pomerne rýchlo necháme za sebou. Práve za to dávam štvrtú hviezdu. P.S.: „„Keď úrady nedokážu rýchlo a adekvátne vyriešiť nejakú kauzu, tak potom ľudia za počítačom sa začnú hrať na vyšetrovateľov.““ Osobné hodnotenie: 80% (****) ()

sourekm

Co na to říct? Nenechávejte si kryptoměny na burzách a když je prodáváte, volte renomované burzy a i tak odprodávejte postupně. Nikdy ne najednou. Zredukujete tak pravděpodobnost situace jako jsme byli svědky ve filmu. Podvodníci byli jsou a budou. Nemá smysl bojovat za lepší svět, lepší je přijmout svět takový jaký je a do rizika zkrátka započítat i to, že prostředník přes kterého obchodujete může být podvodník. Tenhle dokument není jen pro coinery, ale pro každého mladého člověka který věří všemu. P. S: Nevěřte ani mě. ()